• gerçek bir efsanedir bu film. kasılırsa b movie örneği olarak da gösterilebilir. üstelik en güzellerinden. daha önce bir çok suserın da belirtiği gibi benim de çocukluğumda çok derin izler bırakmıştır bu film.. ayrıca kevin bacon kişisine filmden sonra hayranlık duymaya başladığım da olmuştu. "vay abi o herif gibi olayım. piç kurusu canavarlara* lanet olası cezalarını vereyim, üstelik hatunu da ben götüreyim" şeklinde bir içses eşliğinde gelen hayaller buna en büyük etkendir tabi ki..

filmi ilk izlediğim zamana dair bir anımı paylaşayım ben de..
    sene 1991 veya 94 tam hatırlamıyorum ama o civarlar..ilkokul çağındayım, evdeki televizyonumuz bozuk olduğundan ötürü bir arkadaşıma gidip izledim..filmi izledikten sonra, köy yolunda, eve dönerken (artık nasıl tırstıysam) ayak uçlarıma basarak yürüdüğümü ve allah a canavar çıkmaması ve ayak seslerimi duymaması için dua ettiğimi hatırlıyorum.

aradan yıllar geçtiğinde yeni tanıdığım bir çok insanın da çocukluğunda benzer korkulara yer açtığını öğrendim bu filmin.. biraz kastırıp kendisini bulup yeniden izledim şimdi. halime güldüm..ne güzeldi o günler..

(bkz: cocukluga goturen basliklar)
  • bir donem turk televizyonları tarafından amerikan yapımı sut kardesler muamelesi yapılan film.
  • konusu, mekani ve gectigi zamani birlestirildiginde kult filmler kategorisine girebilecek bir film. basrolde genc bir kevin bacon var. ozellikle yer kurdunun hizini alamayip beton duvara gecirdigi hatta deldigi sahne (parcalanmis bocek ve onun balcikimsi artiklari) ve kevin ile arkadasinin kayalarin uzerinden sirikla atladiklari sahne matraktir.
  • türkçe dublajında dakika başı "piç kurusu" lafını duyabileceğiniz film.kesinlikle külttür, defalarca izlense de bıkılmaz.orjinali (ilki) sinema filmi iken sonradan çekilen 2. ve 3. filmler video filmidir.
    2004'te yine video için piyasaya sürülecek prequel tadındaki 4. filmin adı da tremors: the legend begins (kaynak: imdb)
  • bu arada şimdi dikkatimi çekti de ,şu silah delisi çift vardı ya, ordu mühimmatı gibi olanlar,arabalarının plakası şöyle :"uzi 4u"
  • çok iyi hatırlarım ki bu film tv'de, yani star'da ilk kez gösterilirken adı sarsıntı idi. sonraları daha fazla dikkat çekmek için midir, farklı bir film gibi göstermek için midir nedir bilemem ama yeraltı canavarı oldu filmin ismi birden bire... ayrıca bilmem kaç kez izlenilse bıkılmayacak filmler kategorisindedir nazarımda...
  • hic baymaz. terminator 2 gibi , from dusk till dawn gibi cevir cevir izle, ozellikle final, odev teslimi gibi bir donemdeyseniz en citir cerez film
  • her güzel film gibi bunun da ikincisi, üçüncüsü, dördüncüsü ve boku çıkarılmıştır. beşincisine tagline da buldum uğraşmasınlar: "the worms are back in town"

neyse, çok basit, çok güzel bir film.

edit: imdb'den baktım. beşinci de yoldaymış. 2010'un sonunda geliyor. tagline: the worms have returned. ahaha.
  • bugüne kadar 25 defa izlediğim, bununla da yetinmeyip dvdsini aldığım val ve earl ikilisinin çoğu zaman kopardığı en iyi kült filmlerden biridir kanımca. keşke serinin diğer filmleri de ilki kadar iyi olsa.
  • toprak altında çok hızlı hareket eden gözü görmeyen sadece duyarak hareket eden önüne gelen herşeyi yıkan yiyen kum böceklerinin olduğu bir film,deep risingin çöl versiyonu
    (bkz: beetlejuice)
hesabın var mı? giriş yap