şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tren raylarında bozuk para ya da taş ezmiş efsane nesil olacaktı başlık..istasyon çocuklarının en büyük zevkidir bu tür saçma eğlenceler..bozuk parayı trenin altına koyardık..en çok incelten kazanırdı..jilet gibi olurdu bir süre sonra..tabi 4-5 sefer sonra kırılırdı zaten..vay be özledim bak..
  • daha bu akşam yaptığım iştir. yaşımdan başımdan utanmadım 10 kuruşu bir lira boyutuna getirdim ama incecik oldu. 4 tamvay dayandı en son parçalandı.
  • bu çocukluk anılarını gördükçe ne kadar fakir olduğumuzu anlıyorum. kibri kutusu kağıtlarını yırtar aynı resim gelene kadar üst üste koyardık aynı denk getiren kağıtları toplardı. gazoz kapağı toplardık vs. vs. vs...
  • tren yoluna uzak arkadaşlara gösterip "bak tren ezdi de böyle oldu" dediğimde; oyuncak tren nası böyle yapar diye merakla bakmışlar gerçek tren akıllarına bile gelmemişti.
  • her türlü efsane nesle dahil oluyorum ne güzel. ilkokula giderken , müdür amca ve ailesiyle birlikte tatile gidiyorduk. mola verdiğimiz bir yerde müdür amcanın oğlu tren rayına bozuk para koymuştu sonra tren geçti ve bum.
  • gece gece arabaya bindirip en yakın hem zemin geçite götüren eylemdir.
    bu gönderiyi muhtemelen yarın sabah ezilmiş 25 kuruş fotoğrafıyla editlemiş olacağım

edit: raya para koymaya çalışan sözlük yazarı tren altında kalarak feci şekilde can verdi.
  • şu başlığı açana saygı ve sevgilerimi sunuyorum. kazlıçeşme yenimahalle yeşilyurt istasyonları gibi biraz tenha istasyonlarda az ezmedik..hatta inşaat demiri bile ezdiğimi itiraf edebilirim.

dönemin başbakanı turgut özaldı.
  • bu benim yahu. sadece para koymakla kalmaz babamın tabancasından aşırdığım mermileri de koyardım. yıllar sonra pink floydun the wall dvd sinde aynı olayı izleyince vay be demiştim.