şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle yazdığım bu entryi sikiyim.

  sanırım bu marka başlangıçta "trendy ol" şeklinde bir slogandan yola çıkarak oluştu ancak halkımız inatla ve anlamsızca "trend yol" diye vurguladığı için onlar da reklamlarında bu şekilde vurgulamaya başladılar. halka karşı, talepleri saçma da olsa, direnilemeyeceğini gösteren ilginç bir örnek olduğu için değinmek istedim.
 • ürün altindaki aciklamalarin iyi okunmasi gereken site.

  pierre cardin marka cantaları uygun fiyatta görmemle bir heyecanlandim. tabi aciklama kisminda: "bu ürün, müge plus çanta tarafindan gönderilecektir" yazmasiyla götüm götüm kaçmam da bir oldu.

  sözkonusu gondericiye bi baktim gaziantep'te bir instagram butigi. pazar malini cakip gonderiyorlar muhtemelen. trendyol da götünü sağlama almak icin "aga biz orijinal demedik ki, yazdik oraya da hatta" diye bir kıvırma payı eklemiş. aman diyeyim, dikkat...
 • indirim öncesi büyük bindirim örneğiyle karşınızdayım.

  dün akşam birkaç kazak beğenip favorilere attım. fiyat takibi rahat olsun diye de ss almıştım.
  kazaklardan biri üzerinden anlatıyorum:
  şu ss dün akşam kaydettiğim, kazağın fiyatı: 49.6 tl
  bu akşam favorilere tekrar bakarken karşılaştığım manzara tam olarak şu oldu. aynı kazağın fiyatı: 119.9 tl'ye yükselmiş.
  şimdi bu uygulamayı kullanan herkes biliyor zaten indirim öncesi yapılan fiyat artışlarını. aynı hikayeyi anlatmak değil amacım. tam olarak şu: lütfen beğendiğiniz ürünü favorilere ekleyip takip edin. bugün 119.9 diye gördüğünüz ama normalde 49.6 tl'ye satılan kazağı size indirim yaptık diye örneğin 79 tl'ye kakalamasınlar diye bunu yapın.
  favorilere eklemekle de kalmayın benim gibi manyak olup büyük indirimler öncesinde ss alın.
  yazdıklarım tamamen yatırım tavsiyesidir.

  edit: çaylak arkadaş "49 liraya kazak bulmuşsun daha neyin indirimini bekliyorsun. içtiğin 3 tane starbucks kahve 50 lira zaten" gibi bir mesaj atmış. seni kınıyorum ve sana laflar hazırladımla başlayan bir cevap verecektim ama bu fikirdeki herkes görebilsin diye ağzımı bozmadan buraya yazmak istedim. ben burdan aldığım hiçbir şeyi iade edemiyorum çünkü kargo firmaları bana çok uzak. ve ben iade edemeyeceğim aynı zamanda üzerimde denemeden alacağım bir kazağa 40 tl'den fazlasını veremem kardeş. havaya atacak param yok benim. ayrıca trendyol'un gerçek indiriminden aldığım güzel bir filtre kahve makinem var kahvemi evimde içebiliyorum. haydi selametle...

  teşekkür ve bilgilendirme edit'i: trendyol başlığına yazdığım bir entry üzerine bu kadar fazla mesajı bir o kadar güzel insandan alacağımı hiç tahmin etmemiştim. yazan herkese gerçekten çok teşekkür ederim.
  birkaç kişi ürünün orijinal fiyatının zaten 119 tl olduğunu, çift indirim görmüş halinin 49.6 tl'ye inmiş olduğunu söylediler. etik bulmasalar da normal fiyata çekmelerinin garipsemeyecek bir durum olduğunu belirterek. ilk ss'i aldığımda zaten normal fiyatını ve indirimlerini fark etmiştim. hak verirsiniz ki ss alacak kadar takıntılı olduğum için fiyatlarını en baştan kontrol ediyorum. benim bu entry'yi yazmama sebep şu:
  ayın 7'sinde 49.6 tl olan ürün
  büyük indirim öncesi ilk fiyatı olan
  119 tl'ye ayın 8 'inde çıkarılıyor.
  ve ayın 9'unda yüksek ihtimalle 119 tl'den yeni indirime girmiş gibi sunulacak.
  zamanı olmayan birçok kişi indirim öncesi cuma akşamı ürünleri kontrol edip indirimden almak için kenara ayıracaklar. yani fiyat 119 tl iken.
  3 gün içinde yaptıkları bu fiyatlandırma politikası tam bir şark kurnazlığıdır ve ben bundan çok rahatsızım. derdim özet olarak tam olarak bu.

  büyük trendyol indirimi edit'i:
  trendyol, sözlüğü okuyor musun? umarım okuyorsundur ve yeni fiyatlandırmanı bu kadar destek almış bir entry üzerine yapmışsındır. uygulama çökmeden önce, yani 00:00 öncesi fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 43 tl civarına indirmişti. çöktüğü için ss veremiyorum; fakat büyük indirim "başlamadan önce", aynı gün 119'dan 43 civarına çekildi. bu fiyatlandırmadan utanmam gerekiyorsa utanabilirim, fakat payımız varsa da gururlanabilirim. kararı size bırakıyorum. ve evet bence de kazak çok güzel!
 • şu saatin üstüne aqua di polo diye bir marka basmışlar, şurada 60 tl'ye satıyorlar utanmadan. aman diyim dikkat edin. indirim falan olduğunu sanmıyorum olta atıyorlar.

  edit: marka bile basmamışlar. aynı saat. sadece butiğin adı aqua di polo :) yersen.
 • günlerdir takip ettiğim ürünlerin fiyatı artmış üstüne indirim yazmışlar insanlara sunuyorlar keşke bu sahtekarlıkları şikayet edebileceğim bir yer olsaydı ve yaptırımı olsaydı.
 • 48 adet nescafe 3'ü 1 arada'ya 35,49 lira yazmışlar. tanesi 0,74 liraya denk geliyor. buna da yılın indirimi diyorlar. halbuki bugün carrefour'da bardak altlığı hediyeli 16'lısını 9,90'a görmüştüm. anlaşılan bütün parayı reklama yatırmaktan indirim yapmayı unutmuşlar.
 • daha dün 80 lira olan jack and jones sweatshirtü 125 liraya indirime sokarak satan şirket. ticari etik sıfır.
 • beğendiğim bir kazak vardı, 150 tl’ydi değmez diye almamıştım. geçen gün siteye girdim sepetin yarısı kampanyası vardı. o kazak kaç para olmuştu tahmin edin?

  evet 300 tl.
 • reklamlarından bıktığım hergün sinirimi zıplatan, analarından avratlarına kadar sövdüğüm gerizekalı alışveriş sitesi.
 • sitede yer alan herhangi bir ürünü google'da aratıp diğer sitelerde de trendyolla aynı fiyatta olduğunu hatta yer yer daha düşük olduğunu görebilirsiniz. 4 adet ürünü(elektrikli ısıtıcı ve bebek bezi) denedim ve hepsinde sonuç aynı.

  ürünlerin %95'i bu şekilde. belki bir kaç üründe stoklarla sınırlı olarak belli bir miktar indirim vardır. oysa mevcut durum; önce bindir sonra indir. maksat milleti alışveriş çılgınlığına sürüklemek.