şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
7172 entry daha
  • sponsorlu ürünleri yayınlamaya başladığı için kullanıcı kaybedecek alışveriş sitesi/uygulaması.

bu sabahtan itibaren; almak istediğim ürünü arattıktan sonra her 3 ürün sonrası alakasız bir şekilde sponsor reklamı olarak saat resimleri karşıma çıkmaya başladı. sponsorun da bi adabı vardır; aratılan ürünün en üstünde gösterilir ve aratılan ürünle de alakalı olmalıdır. insanları iyice kendinizden uzaklaştırıyorsunuz, uygulamayı siliyorum.

görsel
  • yanlış adrese kargoyu teslim ettikten sonra, iade için kargo şubesine gitmemi bekleyen e-ticaret sitesi.

trendyoldan beklediğim ürünler olduğu için gelen kargoyu dikkatsiz bir şekilde teslim aldım. ben de hatalıyım ama trendyol ekspress kuryesi de hiçbir şey demeden kargoyu elime tutuşturup gitti. kargoyu incelediğimde benim kargom olmadığını anlayıp trendyola ulaştım fakat verilen çözüm kargo şubesine gidip ürünü iade etmem oldu. kapıya gelip almamakta ısrarcılar. kendi hatalarını beni kurye olarak kullanıp çözmemi istiyorlar yani. çok basit bir şekilde çözülebilecek bir konuyu çözememekte ısrarcılar.

kargo teslim alırken savsaklık yapmamanızı gerektiren firma. bir anda kendinizi kurye olarak bulabilirsiniz.
  • burada şikayet yazanlara bu güne kadar yok ya olmaz o kadar da değidiğim bu gün beni de mağdur eden alışveriş sitesi. ürünün kusurlu gelmesi sonucunda önce satıcı kusurlu parçayı temin edecek temin edilemezse iade alacağız diyip(kanıtları mevcut) daha sonra bi servise götürün iade alamayız diyen site. üstelik bu hafta bir ürünümüde satıcı kargoya teslim etmediği halde etti göstermişler ürün kayıp. 8000 liralık telefonumu da salaklık edip bu siteden almıştım allahtan onda sorun çıkmadı çıksa onunda üstüne yatacaklardı heralde... bir daha ne alış veriş yaparım ne de yapana müsade ederim.
  • ürünü aldığınız satıcının güvenirliliği en önemli etken olan e-ticaret sitesi.
    aynı ürünü birçok satıcı firma farklı fiyatlara satıyor. satıcının güvenirliliği kadar fiyatın da makul olması lazım.
  • kendisi büyüdükçe kalitesi küçülen alışveriş sitesi. bi problem yaşadığınızda arkanızda durmayan hatta sizi dinlemeyen müşteri temsilcileri mevcut. mağdur olduğunuzda sizin yerinize kargo firması yada tedarikçinin haklarının savunuculuğunu yapan güvenilir? alışveriş sitesi.
  • elektronik ürünlerdeki iade sisteminin nasıl olduğunu merak ettiğim alışveriş sitesi.

aynı kıyafet aldığımızda olduğu gibi, iade süresi içinde iade edebiliyor muyuz 3000-4000 liraya aldığımız ürünleri de?
    ekitap okuyucu almayı düşünüyorum diyelim, ya da bluetooth hoparlör fark etmez. aldık denedik ama beğenmedik.
    geri gönderebiliyor muyuz?

yoksa pahalı ürünler olduğu için yine ortadoğu kurnazlığı mı devreye giriyor?