835 entry daha
  • ilk yıllarında aksaklıkların çok olması sebebiyle yollarımız ayrılmıştı, sonra sonra düzelir gibi oldu ve ben buradan tekrar alışveriş yapmaya başladım. şu güne kadar da fazla sorun yaşamadım ancak geçen hafta kardeşime doğum gününde vermek üzere hızlı gönderi vaadiyle satılan bir çanta aldım. fakat ürün mng kargo'da takılıp kaldı. özeti şurada ve bugün itibariyle mng kargo'ya söz geçiremedikleri için hem siparişlerimi hem de üyeliğimi iptal ettirdim. neyse ki artık birçok marka online satışa geçiyor. böyle sitelerin de tekeli bitiyor. darısı insanları paket peşinde koşturan rezil kargo firmalarının başına.

edit: iptal ettirdiğim ürünlerden biri, birkaç saat önce iş yerime teslim edilmiş. insan gerçekten hayret ediyor. üyeliğimi iptal ettirdiğim ve telefonla trendyol'a ulaşamadığım için nasıl bir yol izleyeceğimi ve henüz elime ulaşmayan siparişin ne olacağını da bilmiyorum. şimdi bir de bu meseleyle uğraş işin yoksa. ayrıca firma sahibi, çalışanlarının müşterilere bu kadar ilgisiz davrandığını ve önemsemediğini biliyor mudur acaba gerçekten çok merak ediyorum...

gelişmeler editi: entryi yazdıktan sonra sözlükten bir arkadaş trendyol müşteri deneyimi ekibi'nin bana ulaşmak istediğini ve iletişim bilgilerimi gönderip gönderemeyeceğimi sordu ben de gönderdim. sonrasında adının seda olduğunu söyleyen bir arkadaş benimle iletişime geçip yaşanan aksaklıkların nedenlerini açıkladı ve böyle aksaklıkların bir daha yaşanmaması adına yaptıkları çalışmalardan söz etti. mng kargo için de gerekli yaptırımların uygulanacağını iletti. ayrıca özür maksadıyla hesabıma 30 liralık hediye çeki tanımlayacaklarını ve 15 gün içerisinde alt limit olmadan dilediğim bir alışverişimde kullanabileceğimi söyledi. görüşmenin ardından diğer ürün de elime ulaştı. benim için garip bir deneyim oldu, ama yıllardır alışveriş yaptığım ve genel olarak memnun kaldığım trendyol'un, mng kargonun işbilmezliği yüzünden yaşadığım sorunları çözmek için çaba sarf etmesi hoşuma gitti.

not: bana mesaj atarak trendyol ile görüşmeme vesile olan arkadaşın nickini anonim kalmak isteyebileceğini düşünerek yazmadım.
8958 entry daha
hesabın var mı? giriş yap