şükela:  tümü | bugün
2289 entry daha
  • orjinal olmayan ürün satıp,tastiklediğim halde yaptığım yorumu reddeden site.
  • reklamları gerçekten bıktırdı. bu adeta "saldırgan satış politikası" neden anlamıyorum. memurlar. net'ten tutun her türlü alakalı alakasız blogger'a, youtuber'a yaptırdıkları reklamlar bende alacağım varsa da almama hissi uyandırıyor.
  • telefonuma her gün reklam, kampanya mesajı atan firma. ayrılığı kabullenemeyen eski sevgilinin bıktırdığı şekilde bıktırdılar bu aralar ve hanelerine eksi puan yazılıyor olmasını farkediyorlar mı yoksa getirisi daha mı fazla oluyor da yapıyorlar bilemiyorum.

numarayı engelle mesaj alma diyenler olacaktır ancak engellenebiliyor olmaları yaptıkları işin verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırmaz.
  • son zamanlar da ekşi sözlükte kara propagandaya maruz kalan firmadır.
    tedarikçinin sattığı çakma malı tüm trendyola mal edemezsin.
    yaptığınız bir alışverişinizin kötü olması, tüm siteyle ilgili yorum yapma hakkını sana vermez.
    seçim dönemi her yerde parti filamalarını görmeniz ne kadar normal ise büyük bir firma büyük bir kampanya yaptığında her yerde o firmayı görmek o kadar normaldir.

edit: evet sayın çok bilmiş tedarikçinin sattığı çakma malı trendyola mal edemezsin.

hani o dediğin n11, gittigidiyor hepsiburada gibi tedarikçi seçememe durumu senin yalanından ibarettir. in bakalım ürünün altına tedarikçi seçip seçemediğine bir bak önce.

diğer çok bilmiş tedarikçi ve yorum mantığını anlayamamış önce. sayın diğer çok bilmiş. tedarikçi ürünü direk müşteriye gönderir. burada trendyolu ilgilendiren kısım müşterinin şikayetlerini değerlendirmektir. bunun haricinde ürünle en ufak bir bağlantısı yoktur. yorumumu yayınlamadı hede hüde diye ağlayacağına ürünün altında orjinaldir ifadesi yazıyor mu diye bakacaksın. aynen 200 tl ye orjinal rolex satıyorlarmış koş al. orjinal değil diye ağla sonra. sanki elinizde net delilli bir olay var ve trendyol müşteriyi siktir etmiş gibi yazıyorsunuz. sadece bir cümle kullanılmış. "cümle: ürün sahteydi yorum yaptım yayınlamadılar." referansa bak be. bunu siz alın bu cümleden makale çıkarın. mağduriyet sevicilik olayında çığır açmaya doğu gidiyor bu site.

edit 2: @egelidenizci uyardı. trendyol'un kendi ifadesi ile ürünlerin orjinal olması zorunluluğu vardır, ifadesini kullanılmış bilmiyordum üzgünüm. trendyol orjinal ürün satar yazısı

çakma ürün gönderdiler ve yorum yapmama izin vermediler. (#95232136) buradaki yoruma inanıp yazılmış bir çakma ürün yorumları aldı başını gidiyor. bu olayda ürünün çakma olup olmadığı bilinmiyor. olayın olup olmadığı dahi bilinmiyor. olay doğru ise trendyol'un tepkisi bilinmiyor. oıay tamamen iddialardan ibaret. internetten alınan çakma ürün konusunda aynı düşünüyorum. çok ucuza alıp hede hüde etmenin bir anlamı yok. platformlarla çok yakından ilgiliyim. benzer bir platformda çalışmışlığım da var aynı zamanda tedarikçi olmuşluğum da. net ifadelerle bu platformlar tedarikçiyi, böyle durumlarda istediğini yaptırabileceği sözleşmeler imzalatır. ancak ilk tercih orta yolu bulmaktır. olayı doğrularsın, müşteriyle anlaşırsın. müşterinin mağduriyetini giderip tedarikçinin tepesine binersin. anlık tepkiler ve boykota uzanacak saçma sapan entryler giriliyor. net konuşmak gerekirse trendyol'un son dönemlerde yaptığı işlere baktığımda kesinlikle saygı duyulması gereken öncü işler yapıyorlar.
  • "tedarikçinin sattığı çakma malı tüm trendyol' a mal edemezsin" miş.
    bu kaçıncı seviye bir mallık acaba.

peki o zaman adamların sitesinde orjinalinin fiyatından sahte gözlük, kıyafet, saat vb satılsın. adamlar kontrol etmesin, şikayetleri dikkate almasın, bile bile yaptıkları bu komisyonculuktan da para kazansın.

"sonuçta onlarlık bir durum yok, tedarikçiler satıyor yeeaaa" denilsin.
    bravo gerçekten, muazzam bir akıl.
  • reklamlarına direndiğim oluşum. inat ettim girmiyorum sitesine.

çünkü biliyorum ki girsem avantajlı olmayan fiyatlarla kszıklanacağım yine. niye böyle ya? site yapısından mıdır nedir girdim mi bişeyler alıyorum illa.
  • var ya bu sözlük garip yer derlerdi de git gide daha da garipleşiyor. tedarikçinin çakma malını trendyol’a mal edemezmişiz. afedersiniz de babama mı mal edeyim? ben ürünü trendyol üzerinden alıyorum. trendyol bir n11 ya da gittigidiyor ve benzerleri değil. orada satıcıyı seçebiliyoruz. yorumlara bakarsın, araştırırsın ona göre alış yaparsın. trendyol tedarikçisini kontrol edecek bir zahmet. çakma mal yollayan tedarikçisine ciddi bir ceza kesecek ve o yorumu yayınlayacak. yorum altına da özrünü belirten ve hatta alıcının ekşici deyimiyle madur gerçek şekliyle mağduriyetinin giderildiğini de açıklayacak. işte o zaman çakallık yapmaya kalkan tedarikçisinden dolayı trendyol’u suçlamaya gerek kalmaz.
  • pelinsuların tercih ettiği sitedir. reklamları iğrençtir.
  • alisveris yapmak istedigimde uye olmaya zorlayan, uye olmadan devam et secenegini tikladigimda daha onceden kullandigim email adresim icin bu adres ile daha once alisveris etmissiniz, uye olun diye sacmalayan alisveris sitesi.

sozde daha once bir email adresim ile kayit olmusum, sifremi hatirlamiyorum, bir hafta boyunca her gun sifremi unuttum linki gonderilmesini tikladim ama ne gelen var ne giden. acaba engelledim mi diye blok listesine baktim ama orada da yoklar.

satis sozlesmelerini okuyan biri olarak tek tek, satir satir okudum ve su ibareye benzer bir ifade geciyor: "dsm (trendyol) sirketi, satici ve alici arasinda dogan anlasmazliklardan sorumlu degildir ve davalarda taraf olarak gosterilemez."
    e ne zikime yariyorsunuz o zaman?
    sen yaptirim uygulayacaksin satici haksizsa ve musterinin hakkini koruyacaksin.
  • 1 ay önce 209 liraya aldığım ayakkabıyı büyük eylül indirimleri kapsamında 369 liraya satan site. fiyatları bi süre takip etmezseniz sağlam kazık yiyebilirsiniz.
21 entry daha