• 2 aralık 2019 tarihli siparişimin
    “siparpişinizi aldık” konumundan çıkaramayan alışveriş sitesi.

bu son alışverişim olacak. sitesine gireni öpsünler.
  • trendyol üzerinden satış yapan bir şirketin sahibi arkadaşım. kendisi iki hafta önce sattığı ürünü trendyolun gelip kargo ile almadığını, başka kargo ile göndermesine ise izin vermediğini söylüyor. alıcının parasını bloke ettiğini, dolayısıyla trendyolun parayı iki haftadır çatır çatır kullandığını söylüyor.
    yani trendyol hem alıcıyı hem de satıcıyı mağdur ediyor
  • mont siparişi verdim 13 gün oldu hala tedarik aşamasında yazıyor. iptal edip paramı da alamıyorum ki yeni mont alayım. öyle saçma sapan bir site işte olan bana oldu kış günü montsuz kaldım.

edit: 17. günün şafağında mont geldi. umudunuzu kaybetmeyin.
  • aliexpress in gumruk vergisiz haline dönüşmüş bir site. sipariş veriyorsunuz , tedarik aşaması ve kargo aşaması o kadar uzun zaman sürüyorki siparişinizi unutuyorsunuz. sipariş elinize ulaştığında “ ulan ben ne sipariş vermiştim ?” sorusunu soruyorsunuz...
  • bu parayı çatır çatır kullanıyor olayı gerçek mi ya, hepiniz öyle diyorsunuz ama kredi kartından çekiyor parayı ve bu para ellerine kesintisiz olarak yaklaşık 40 gün sonra geçmiyor mu? sadece trendyol için söylemiyorum bunu, siparişinde her sorun yaşayan illa bu argümanla çemkirmeye başlıyor, yok paramı kullanıyor yok kaç gün sonra verdi vs.
    ilk çıktığı zamanlarda çok aşırı kullanırdım, sonra el değiştirdi falan baya uzun süre bakmadım bile ne var ne yok diye, son dönemde eşimin attığı linkleri almakla meşgulüm. ilk çıktığındaki kadar iyi olmasa da son dönemde (en son dönem hariç de lan, kara cuma hariç yani) işe yarar gibi.
  • kargolarin gec gelmesi, kalitesiz urunler satan butikler vs her olumsuzluga neyse dedim ama ben de son noktaya geldim. aras kargoyla gelen urun evde olmadigim icin subeye gitmis, ertesi sabah subeden almaya gittigimde urunu bulamadilar ve firma urunu geri cekmis, bizde de yok falan gibi uyduruk bir cevapla beni gonderdiler. trendyol ile iletisime gectim. kayip kargo olarak kaydimi actilar ama ne arayan var ne soran ne bilgilendirme maili... buradan bir rezalet cikar mi bilmiyorum ama sonuc ne olursa olsun sonunda ben bu uygulamayi silicem. gider pahali pahali alirim her seyi de bunlardan indirim kovalamam. insanin en degerli varligi vaktidir. evde kargo bekleyerek omur curutmeye hicbir indirim degmez.
  • üniversite öğrencilerinin düştüğü bir batak , en büyük sebebi sidik yarışı o kargoyla okulda gezmeyi hava meselesi sanıyorlar , sürekli sübliminal yediğimiz blogger tayfa var , instada sürekli yukarı kaydırın , trendyol linki vb içerikli storylerden kusucam
  • tedarik edilemeyen ürünün siparişini iptal etmeyen firma.
    sizden alışveriş yapanı ...
    bundan sonra kendime söz verdim, amazon türkiye dışında hiçbiryerden alışveriş yapmayacağım. üçkağıtçı işbilmezler.
    aynı ürünü amazon'dan verdim. bunların gönderdiğini de geldiği gibi göndereceğim, eğer göndermeyi başarırlarsa. size de aynısını tavsiye ederim.
  • bir arkadaşımın attığı görüntüye göre sitesinde şöyle bir mesaj yayınlamış firmadır:

https://picr.me/i/2019/12/11/vqsywg.jpg

yani diyor ki şair: "ya hep bu kargo firmaları, kargo firmaları düzgün çalışsa bizde herhangi bir problem ve dolandırıcılık yok, biz zaten aracıyız." muhteşem bir zeka, muhteşem bir salağa yatma. aynı şey hepsiburada için de geçerli tabii.

bu sitelerle ilgili şikayetlerin çoğunluğu kargo gecikmesi ile ilgili değil ki. sahte ürün satmak, sıfır deyip ikinci el ürün göndermek, hasarlı ürün göndermek, ürünü aylarca göndermeyip insanların parası gasp etmek, bilerek ve isteyerek yanlış ürün gönderilmesi, iade istenildiğinde yine aylarca oyalayıp insanların parasını elinde tutmak, hatta bazı insanların hiç iade alamaması vb. vb. vb.

dolayısıyla bu siteler de, bunları yapan firmalara bilerek ve isteyerek hala aracılık etmekte çünkü para kazanmakta.

peki sorun kimde? bu adamlarda değil çünkü ahlaksızlık ve müteşebbisliğin birleştiği her arsız böyle işlere girer ve yapmayı dener. alan vatandaşta mı, hayır çünkü kısıtlı ekonomik gelirle ihtiyaçlarını 100-200 lira daha ucuza almaya çalışıyor insanlar yani aynı paraya yüz yüze alabileceği yer olsa kimse bu siteleri kullanmaz zaten.

sorun; bu insanları denetlemesi gereken yetkili mercilerde. yani bu ülkede ticaret bakanlığı bünyesinde bu firmaları denetleyecek, ceza verecek dirayetli denetim kadrosu olsa ve bunlar işini yapsa bu adamlar böyle at koşturamazlar. şu an binlerce insan bu adamların bilerek ve isteyerek dolandırıcılık yaptığını ve dolandırıcılık yapan firmalara bilerek aracılık ettiğini söylüyor, söylemekle kalmıyor hakem heyetleriyle kanıtlıyorlar, peki niye açık bu siteler? süreli ve süresiz cezalar niye almıyorlar?

siz hiç bu sitelere girdiğinizde yaptığı dolandırıcılıktan dolayı şu kadar süre veya tamamen kapatılmıştır yazan bir site gördünüz mü? yok, e o zaman niye var ticaret bakanlığı ne iş yapmaktalar, neyi denetlemekteler? şu an şu dakika bile bu sitelerin bünyesinde insanları dolandıran firmaların ilanları duruyor, bu siteler de bunu biliyor, devlet de biliyor ama sorarsan sorun hep kargo firmalarında.

bir ülkede geri kalmışlık tek bir alanda olmaz. yani devlet, hukuk, güzel sanatlar, eğitim, spor dalları, etik vs her şey bir bütündür ticaret de bu bütünün parçalarından biri tabii ki. şu an gelişmiş hiçbir ülke de trendyol, hepsiburada gibi mütemadiyen insan dolandıran, haklarında her ay on binlerce şikayet olan siteler yok ama tabii ki bizim ülkemizde var.
  • aynı sitede iki farklı fiyat sunup, ucuz fiyatı tercih edip satın aldığımda, siparişi stokta kalmadı diyerek iptal eden firmadır. madem stokta yoktu, satışını neden yaptınız o zaman ?
hesabın var mı? giriş yap