• üst edit: bu entry'den sonra bana ulaştılar. kibar bir insan benimle iletişime geçip sorunumu çözdü ama olay buraya gelene kadar yapmış olduğum en az 30 görüşmede keşke bana yardımcı olunsaydı.

trendyol'un, trendyol cüzdanimdan kartima aktardiğim parayi yok edip, paramin üstüne çökmüş olduğu rezalettir.

12 ocak 2020 tarihinde trendyol cüzdanima yapilmiş olan 451.79 tl tutarindaki iadeyi kredi kartima aktardim. miktari 4 parça halinde göndermeye karar vermişler. 3 parçasi aninda hesabima aktarildi. (159,13 + 108,35 + 91,54)

ancak 92,77'lik tutarin iadesi gerçekleşmedi, üç ödeme aynı anda gelirken sonuncusunun gelmemesi mantıksız diye defalarca aradim 2-10 iş günü içinde hesabiniza aktarilacaktir diyerek beni oyaladilar. 10'uncu iş gününden sonra bankanizla görüşün biz iadeyi yaptik dediler. dekont istedim. 4 adet dekont gönderdiler 3 tanesi başarili. 92.77lik dekontta işlem tipi iptal yaziyor. kredi karti ekstremde sadece 3 adet iade var. 92.77 tl asla yok.

bütün bunlari trendyol’a söylüyorum, hala bana referans numarasi verelim bankanizla görüşün deniliyor. bankayla görüşüyorum referans numarasini veriyorum, böyle bir işlem görüntüleyemiyoruz trendyol'la görüşün diyorlar.

hem bankayla hem trendyol müşteri hizmetleriyle görüşmelerine saatlerim gitti. ayrica benim anlamadiğim, ben neden bankamla görüşüyorum trendyol'un beceremediği bir iş için? ben neden trendyol'un ödememiş olduğu paranin peşine düşüp zamanimdan vermek zorundayim? parayi ben mi kaybettim de bunun çözümü için saatlerimi veriyorum ve sinirlerim harap oluyor?

kim bilir kaç kişi önemsiz bir miktar ben bununla uğramam deyip paralarindan vazgeçmiştir ama ben bu işin peşini birakmayacağim. parami yok etmeye kimsenin hakki yok.

trendyol’dan enpara’ya iletilemeyen paramin akibetini, iki koca şirket kendi arasinda çözemezken müşteri olarak bana çözdürmeye çalişmak da çok ucuz bir hareket.
  • trendyol'un yanına en çok yakışan kelimedir rezalet.
  • bir trendyol furyasıdır gidiyor millet kafayı yemiş gibi alışveriş yapıyor indirim indirim diye alga yaratarak ihtiyacımız olmayan aklımızda olmayan şeyleri satın almaya itiliyoruz, kaldı ki onca reklam yapılıp indirime giriyor denilen şeylerin çoğunun aslında indirime girmemesi ve siteyi sürekli takip edenlerin bunu bilmiyormuş gibi o ürünleri satın alması, instagramdaki influencer denen canavarların da yönlendirmesiyle koca bir servet ödüyoruz, ödüyoruz diyorum çünkü ben de bu gruba dahilim son zamanlarda kendimi frenlemeye başladım ve aslın koca koca markaların indirim adı altında aslında defolu ürün sattıklarını farkettim, defolar o kadar küçük ve görünmeyecek yerde ki gerçekten farketmeyen farketmez yani, sorarlarsa indirimden aldık dersiniz, ha bir de bu siteyi bu kadar ikon haline getiren bu alışveriş manyağı kadınlarımız daha birkaç ay önce trendyoldan insan ticareti yapıldığına inanıp boykot ediyoruz diyen tiplerdi, hem komik hem üzücü

rezalet gibi rezalettir, başlık sahibine sabır diliyorum, ben olsam çemkire çemkire defalarca arardım sosyal medyada kampanya başlatacağım rezil edeceğim derdim
  • birebir aynı durumu yaşadım. 420 tl iadesini 3 parça da iade ettiler son parçası haftalar sonra yattı ve tekrar hesapladığımda 7 tl eksik olduğunu farkettim. artık peşine düşmekten yoruldum ama benden 7 ondan 3 derken trendyol yolunu bulmuş görüyorum ki.
  • eşimin de 80 tl'sine çöktüler zamanında. banka ya da trendyol asisyan farketmiyor herkes suçu birbirine atıyor. olan müşteriye oluyor. rezalet gibi rezalet.
  • şu an iadesini beklediğim miktarın üstüne soğuk su içmem gerektiğini gösteren rezalet.
  • trendyol rezaletlerle var olan bir firma. alışveriş yapmayın şu bela siteden! fiyat araştırmasından yoksun ve başka sitelerden bihaber olanlar artık buradan alışveriş yapıyorlar.
  • benim de 175 tl'nin üzerine çöktüler kasım ayında. o zamandan beri iade etmiyorlar. iptal edilen bir sipariş sonrası parayı karta değil cüzdana iade ettiler. sonra onu da 2 parça halinde kartıma yolladılar ama o parçalardan biri ulaşmadı. aradığım onlarca defada harcadığım saatler süren görüşmelerde her seferinde biz parayı iade ettik diyorlar.

asla bulaşmamanız gereken, bulaşıp da buharlaşan bir paranız varsa da asla peşine düşmemeniz gereken oluşum.
  • ürün iadesinin ücretini trendyol cüzdan diye çıkardıkları sanal cüzdana aktarıyorlar ama o sanal cüzdandan banka kartına aktarmak hiç de basit değil.

trendyol cüzdandan banka kartıma ilgili miktarı aktarmak için banka kartı bilgilerimi girdim ve ardından banka kartımdan bana iade edilmesi gereken miktar kadar tekrar para çekildi. hesabımdan para çekilirken bankanın sms ile bilgilendirmemesi ya da şifre onayı ile sorgulama yapmaması ise bankanın ayrı bir rezaletidir. trendyol cüzdan hesabında iade edilmesi gereken para + banka kartımdan son çektikleri para olmuş oldu. tekrar banka kartıma transfer için butona bastım bu sefer banka kartı bilgilerimi istemeden para transferi yaptı ve hesap boşaldı.

müşteri hizmetlerine ulaştım bu parayı nereye transfer ettiklerini sordum dekontu tarafıma mail atmalarını istedim dekont atamıyoruz referans numarası verebiliyoruz sadece dediler. parayı kime gönderdiklerini kendileri de bilmiyor inanılır gibi değil.

bundan 10 sene önce ürün iade edildiğinde iade ücreti hangi banka kartından çekildiyse otomatik olarak o banka kartının hesabına yatardı. bakın bu kadar basitti bu işlem. trendyol cüzdan ile tersine devrim yaparak güvenilirliğini epey bir sarsmış oldu.

insanların parasını banka hesaplarına yatırın onlar eğer isterse sizin trendyol cüzdanınıza aktarırlar. trendyol cüzdanına aktarılan para ile mahalle marketinden alışveriş yapamıyoruz, petrol ofisinden akaryakıt alamıyoruz vs. biz finansal işlemlerimizi trendyol ile kısıtlamak istemiyoruz.
  • şöyle bir seçenek var, "cüzdana mı aktarılsın karta mı?" kartı seçince karta aktarılıyor.
hesabın var mı? giriş yap