• tam anlamıyla rezalet olan firma. ptt kargoya vs rahmet okutur. ne kargonuz yola çıkar, ne bilgi alabilirsiniz, kargo da ki ürün kaybolabilir sonuçta bir ürün 11 günden fazla kargoda hazırlanmaz değil mi? ama en en en bombası da pandemi döneminde sizi evde bulamazlar. bunu hiç bir kargo firması şu üç aylık süre içerisinde yapmamıştı.
  • kargom nerede? butonuna bastığınız an ile trendyol express sayfasına bağlanma arasında hiç uğraşmadan 'allaha emanet' yazılmasını önerdiğim sistem.

kargonun transfer merkezinden teslimat şubesine ulaşması 10 gün nasıl sürüyor aklım almıyor gerçekten. hayır hakkariden izmire, ıgdırdan canakkaleye böyle bir mesafe yok arada gezdiriyor musunuz kargoları napıyorsunuz ?
  • kargomu 5 gün boyunca "hazırlanıyor" şeklinde gösterip sonra birden bire takip ekranında iadeye düşüren kargo firması. iade işlemine düşen kargo için de hiçbir şekilde bilgi vermiyorlar. müşteri hizmetlerinde çalışan herkes bir atarlı ve sakin konuşmaya gelmeyen tipler; sanırım özenle seçiyorlar. aradığımda kargonun kayıp olduğunu ve sonradan bulunduğunu ama iade edileceğini söylediler. tekrar sipariş veremeyeceğimi, tüm ürünlerin fiyatının değiştiğini söyleyince de trendyolu arayın onlar yardımcı olur diyorlar.
  • trendyol firma olarak çok başarısız. sitelerindeki çok basit problemleri bile halledemiyorlar. yazılımcı gözüyle bakıyorum ve o hatalarla canlı ortamda bir uygulamanın bulunmasını anlayamıyorum. kargoları sürpriz gibi. ürün sipariş ettim umarım gelir.
  • kargomu hemen getiren trendyol kargosudur. teşekkürler
  • çok hızlılar ama oturmamış bir sistemleri var geri iadeyi başka kargolar üzerinden yapıyorsunuz.
  • tüm trendyol kargoları maalesef trendyol express ile gelir oldu. hal böyle olunca 1 hafta sürüyor kargoların gelmesi. acilen bu duruma el atmalılar.
  • telefonlara cevap vermeyen kurumsal firma
  • kargomu bir aydan fazla bir süredir getirmeyen, niye getirmediğini açıklamayan, konuyla ilgili şikayetler için de herhangi bir işlem yapmayan kargo şirketi.

4 haziran’da bunlara verilen kargom 1 aydan fazla bir süredir transfer merkezinde duruyor:

görsel

aynı süreçte çin’den yaptığım alışveriş 2 haftada geldi:

görsel

bunları 3-4 kez aradım, kargom nerede, niye gelmiyor diye. her seferinde verilen cevap

“acil koduyla işleme aldık”,

“pandemi dönemi”,

“yöneticimizi bilgilendirdik”

ve özellikle de

“4-5 gün içerisinde mail ya da mesaj yoluyla geri dönüş yapılacak” şeklinde.

yapılan hiç bir şey yok.

trendyol’u arayıp durumu anlatıp para iadesi almaya çalıştığımda ise trendyol sipariş kargoda göründüğünden işlem yapmayıp yine bunlara yönlendiriyor.

son durumda ne parasını verdiğim ürünü ne de ürünün parasını alabiliyorum.

büyük ihtimal kargomu kaybettiler ve anladığım kadarıyla bu tip durumlar için çözümleri müşteriye kesinlikle geri dönüş yapmayarak müşterinin zamanla bunu unutmasını sağlamak.

edit: trendyol buradan da yazdı yardımcı olalım diye ama yine sonuç alamadım. kendim son kez telefon ile hukuki yollara başvuracağımı ihtar edince para iadesi yapıldı.
  • #92944570 aynen böyle bir şey yaşadım.
hesabın var mı? giriş yap