• satıcı desteği sıfır olan bir platformun sıradan rezaleti.

kategori yöneticileri vb. satıcıyla diyalogda olması gereken herkes sanırsın tanrı katındadır, telefonla ulaşma şansın yok. sadece ticket atabilirsin, ona da 1 haftaya dönerlerse öp başına koy.
  • şirketimizle online satış ağlarımızı çeşitlendirmek için hepsiburada, amazoncomtr, n11 gibi tüm intenret satış ağlarına girmeye çalıştık ancak maalesef en zorlandığımız trendyol oldu. paneli geçtim site bile sık sık çöküyor, giriş yapmak bile zor, bunu da geçtim daha en başında dükkan açarken en çok trendyol sıkıntı çıkartıyor ve geri dönüş almak hakikaten imkansız çoğunlukla.

siz siz olun intenret satışınızda buraya pek fazla bel bağlamayın.
  • milleti mağdur edip duran platformun yediği yeni nane.
    hep kullanıcı, satın alıcı tarafından baktığımız alışveriş olayına, bir de satıcı tarafından bakmamızı sağlamış olay. pazaryeri diye reklam yap, insanlar yatırım yapsın borca girsin. sonra üfürükten şeylerle mağduriyet yarat. ne guzel iş.

farklı perspektiften baktıran bir rezalet durumu. puanım:10/10
    umarım çözülür.
  • kaliteli bir rezalet. up
  • bu kadar para kazanan bir şirketin yaptığı saçmalıklara bak.
  • trendyol satıcı paneli sadece trendyol'un işine yarıyor. satıcılar için adeta cehennem. ne fiyat düzenleyebiliyorsunuz ne de ürün ekleyebiliyorsunuz. bunlar için müşteri hizmetlerine talepte bulunuyorsunuz keyifleri ne zaman isterse o zaman değiştiriyorlar.

t: 15 sene önceki sitelerden bile daha saçma sistemi olan panelimsi.
  • kesinlikle hep kasa kazanıyor..
  • açıkçası trendyol'a bel bağlayarak varını yoğunu vermek büyük salaklık.

tanım: okumadan, araştırma yapmadan kısa yoldan para kazanırım umuduyla e-ticarete girip zarar eden insanın feryatları.

trendyolun yaptığı tabi ki kabul edilemez. ama sadece bu sitedeki yorumları okuyarak bile trendyol'a güvenilmeyeceğini anlamış olurdunuz. burada bir çok satıcı işin iç yüzünü anlatan yazılar yazdı. umarım zararınız en minimum düzeyde olur..
  • şahıs şirketi sahibi iseniz ve ticari bir banka hesabınız varsa "banka hesap adınız ad-soyad şeklinde olmalı, yoksa paranızı alamazsınız." denilen rezalet sistemleri vardır.

ad-soyad banka hesabı bireysel hesaptır. ticari hesabın ardında mutlaka vergi levhasında yer alan ticari ünvan bulunmak zorundadır. çünkü bankalar hesap açarken bilgileri sistemden otomatik çekiyor. manuel bir ad-soyad eklemesi yapmıyorlar. bu da demek oluyor ki trendyol sadece bireysel hesaplara ödeme geçiyor. ticari hesaplara ödeme yapmıyor.

müşteri hizmetlerini arıyorum mıy mıy "farklı bi işlem yapamıyoruz. üst birime yönlendirme diye bir şey yok. biz bu konuda bir şey yapamıyoruz." diye konuşuyorlar. güya adı çözüm merkezi ama çözüm adına bir şey üretilmiyor. trendyol paramızı gasp ediyor kısaca.

aklınız varsa hiç bulaşmayın. satıcıların iliğini kemiğini kurutuyorlar. bir halta yaradıkları yok.
  • bir arkadaşımın yaşadığı rezalettir, bir e-ticaret sitesinin bu kadar sistemsel problem yaşamasının rezalet olduğunu düşünüyorum.

gündeme getirmek için yardımlarınızı bekliyoruz.

arkadaşımın yazısını sizinle de paylaşıyorum;

"merhaba sevgili ekşisözlük, şimdi sizlerle trendyol pazaryerinin yaptığı rezilliği paylaşacağım.

pandemi süreci ile birlikte mevcut işimden ayrılarak kobi olmaya karar verdim. bu süreçte e-ticarette şansımı denedim ve trendyol üzerinden ürün satışı yapmaya başladım. trendyol son iki yılda en çok büyüyen e-ticaret sitesi olması ile birlikte bu kanaldan satışa başlamak istedim. fakat her ne kadar kobilere destek reklamı yapsalar da söylemlerinin tam tersini yaptıklarını gördüm. rezilliğin sebeplerine gelince;

-bildiğiniz ve maruz kaldığınız trendyol kampanya reklamları her yerde. bu kampanyalar öncesinde trendyol tüm satıcılarına kampaya bilgisini ve kampanyaya katılım koşullarını bildiriyor. geçtiğimiz hafta gerçekleşen “yaz kampanyası” öncesinde de aynı süreç işledi ve trendyol tüm satıcılarına kampanyaya stoklu girmelerini tavsiye etti. bu doğrultuda bende trendyol’a güvenerek yüklü bir meblağ stok alımı yaptım. stoklarımı ve fiyat çalışmalarımı hazırlayarak kampanyaya başvuru yaptım. tüm kampanya koşullarını sağlamama rağmen, kampanya başlaması ile birlikte hiçbir sebep gösterilmeden beni kampanyaya dahil etmediler. kampanyaya katılmanız durumunda, trendyol reklamlarında sizin ürünlerinizi ön plana çıkartıyor. kampanyaya beni dahil etmedikleri için ürünlerim en uygun fiyatta olmasına ve tedarik & iade oranlarım iyi olmasına rağmen, hiçbir şekilde müşteriler ürünlerime yönlendirilmedi ve 5 gündür satış yapamadım. trendyol satıcı destek hattını arayıp problemi dile getirdiğimde, sistemde bir problem olduğunu ve en yakın sürede giderileceğini söyleyerek geçiştirildim. bu süreçte ürünlerim en uygun fiyat ve performansa sahip olmasına rağmen satış gerçekleştiremedim. trendyol’a güvenerek yüklü bir borcun altına girmiş oldum. benim gibi 5-6 işletme daha benzer problemi yaşadıklarını dile getirdiler. trendyol’da satış yapan büyük satıcılar satışlarını katlayarak devam ettiler. konu ile ilgili teknik destek ekibinin yetersizliği can sıkıcı boyutlara geldi. trendyol mağduriyetimizi hiçbir şekilde dikkate almıyor.

- trendyol’da satıcıların kullandığı “trendyol pazaryeri” kullanıcı paneli tam bir kabus. sayfa içerisinde hiçbir fonksiyon doğru çalışmıyor. sayfanın doğru çalışmaması gün içerisinde ekstradan 3-4 saat mesai harcamamıza sebep oluyor ve bu sebeple son tüketiciye etkin hizmet sunamıyoruz biz küçük kobiler olarak.

trendyol yakın zamanda milyar dolarlık bir şirket olacak. marka değerine ne kadar önem verdiklerini yaptıkları reklam ve çalışmalar ile de gözlemleyebilirsiniz. bu ölçekte bir firmanın satıcılarını bu kadar görmezden gelmesi akıl alır gibi değil. teknik alt yapı için tüm kaynaklarını satış paneline kanalize etmiş durumdalar. biz satıcılar ufak bütçelerimiz ile karşımızda hiçbir muhattap olmadan hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

e-ticaret’e girmeyi düşünen kişilerin karşılarında muhatap olmadan keyfe keder ürün satabileceklerini göz önünde bulundurması son derece kritik."
hesabın var mı? giriş yap