şükela:  tümü | bugün
 • trendyol’da eczaneler harici satışı olmaması gereken ürünler dahil birçok sağlık ürünü satılıyor. internet üzerinden alınan sağlık ürünlerinin %99’dan fazlası sahtedir, konu hakkında çalışmalar mevcuttur. sahte olmayan kısmı ise son kullanma tarihi geçmiş veya 1-2 ay içerisinde olan, sağlıksız koşullarda bekletilmiş veya kargoda bozulabilecek ürünlerdir. bunlar yetmezmiş gibi bir de fiyat yalancılığına başladılar. eczanede aynı fiyata satılan ürünün fiyatını 20 tl fazla gösterip indirim diye kendi fiyatına indiriyorlar, hatta normal fiyatından fazlasına bile satan var. ilgili ürünlerin bir kısmını eczacı bir meslektaşım toparlamış. takdir sizin.
  vicks
  bepanthol
  daily one
  möllers
  bisolnatur
  vita minix
  blistex
  möllers 2
  satıcılar
 • bir eczacı olarak diyebilirim ki hiçbirinin eczane dışı satışı yasak değildir.

  satışları yasak olsan ürünlerin reklamları da yasaktır. reklamı varsa ilaç kapsamına girmiyor demektir. siz hiç antibiyotik reklamı gördünüz mü?

  yalnız eczane dışında satılan ürünlerin sahte çıkması olayı doğru. bildiğiniz yerden almakta fayda var. eczane olması şart değil.

  not:eczanelerin bu ürünlerden %500 kar ettiği doğru değil. şimdi baktım bepanthol'ün geliş fiyatı 15.6 tl, satış fiyatı 20.6 tl.
 • ee bunu yapanların çoğu eczacı veya eczane bağlantılı kişiler zaten, eczacılar kadar kendi ayağına sıkan meslek grubu görmedim.

  bu arada saklama koşulları vs boş şeyler, soğuk zincir değilse depodan çıkınca allaha emanet, 40 derece sıcakta klima açmayan bir sürü eczane sayarım.
 • balık yağı ve probiyotik almışlığım ve gayet memnun kalmışlığım vardır.
 • daha bugün sahte pierre cardin ürün satışı ile gündeme gelmiş yerin bir de üstüne üstlük sağlık ürünü satması durumu. fiyatlar hakikaten ucuz mu, son kullanma tarihleri ne durumda, denetimler saklanma şartları...v.s tam bir bilinmez. her zamanki bindirim yapıp sonra indirim yaptık aldatmacası da cabası. artık ölürseniz falan da 184 e sağlık bakanlığına değil de şikayet.com gibi siteler tercih edilir.
 • bir eczacının açtığı başlık.
  takviye ürünlerdeki kar marjı eczaneler için çok yüksektir. 30 liraya aldığı ürünü müşteriye öyle bir geçirir ki yüzde 300-500 kar eder (mecburen de geçirmek zorunda eczacı kendi varlığını sürdürebilmesi için, o ayrı konu). zaten bu yüzden eczanelerde vitamin gibi takviye ürünlerin bulunduğu bölüm eczanelerin en büyük, en cafcaflı, en ışıltılı bölümüdür ki dikkat çeksin, müşteride merak uyandırsın. hasta eczaneye geliyor, aldığı ilaçların yanında hasta psikolojisiyle takviyeleri alması için ikna ediliyor ve hasta da sağlık için mecbur kalıp alıyor.
  "takviye ürünler ilaç olarak geçmediği" için eczane dışından rahatlıkla temin edilebiliyor. online satışta dükkan kirası gibi giderler çok yüksek olmadığı için ve online rekabet fazla olduğu için ürün fiyatları olabildiğince aşağı çekiliyor. skt yakın tarihli bir ürün gönderilmişse de ürünü açılmadan cayma hakkı kullanılarak geri gönderilir ve ücret iadesi yapılır; veya ürün değişimi yapılır.
  bu sebeple ürünlerde orijinallik garantisi veren güvenilir sitelerden yapılacak online alımlar her zaman müşteri için daha avantajlıdır.
 • eczacının müşterisi olmaz hastası olur. takviyeleri de kitlemeye çalışmayız fayda göreceğine inandığımız hastalara öneririz. %300-500 karlılığı olan bir tane besin takviyesi gösterilsin ben mesleği bırakırım. böylesine anonim bir platformda ne benim adımı ne de eczanemi bilebilir kimse. amacım fiyatların internet ile eczane arasında farkı olmadığını göstermekti, internette satılan ürünlerin sahte olduğunu belirtmekti. aldığınız iki ürün orijinal çıkar sorun teşkil etmez ama üçüncü ürün sizi hastanelik ederse o zaman keşke almasaydım dersiniz ama çok geç olur. çocuğunuza içirdiğiniz balık yağı sahte veya bozuk çıkarsa bunun hesabını trendyol veremez. üstte de belirttiğim gibi takdir sizin. umarım bu güvensizlik ve kar konusundaki bilinçsizlik bir an önce yıkılır, sağlık ürünlerinde 3-5 liralık fiyat ‘avantajına’ bakılması bir gün sağlığınız yönünden dezavantaja dönüşebilir. sağlıcakla kalın.