şükela:  tümü | bugün
  • dün kırtasiyede 84 liraya gördüğüm kalemi trendyol büyük indirimiyle 207.40’dan 143.39’a indirip, sepette %50 indirim! diyerek 71.25’e sattığını gördüm. kimi kandırıyorsunuz?

orijinal fiyatı 207 imiş güya nasıl olabiliyor? bahsettiğim kalem rotring 500 eskiden 30 tl gibi bir şeydi şimdi enflasyon falan 70-90 arası bir fiyata görüyorsunuz kırtasiyede bir günde 123 tl zam mı geldi?

rossmann’da indirimde 12 liraya aldığım rujun orijinal fiyatı güya 38 tl imiş (yalan) ama trendyol büyük bir indirim yapıp aynı ruj, aynı rengini 21 liraya satıyor çok ucuz gerçekten.
  • benim de fark ettiğim aldatmacadır. bir çok üründe benzer kurgu mevcut. bu aldatmacanın bir cezası olmalı.
  • eğer kargo parası vermiyorsan 84 ile 71 lira arasındaki fark 13 tl.gayet kârlı indirim.yani ne istiyorsun anlamadım.30 tl'ye mi indireceklerdi.

edit=ya beyler.başlık sahibiyle hallettik diyorum.hala özelden bişeler anlatmaya çalışıyorsunuz.tamam anladık.
  • trendyol ila alakası olmayan, istisnasız tüm ticari firmaların para icat edildiğinden beri yaptığı orospu çocukluğu

bir fiyat yazıp üzerini çizip başka fiyat yazmak

çünkü adamların tek amacı seni sikip paranı almak

bu kadar basit
  • serbest piyasa knk .d.d
  • bu sitelerin hepsinde aynı taktik
    iki sene önce özellikle takipettiğim ürünler vardı. fiyatları hiçdeğişmedi.
  • bu fiyat saçmalaması aslında pazarlık kültürünün bir sonucu, her şeyin fiyatı belli olsa insanlar birbirini yormasa ne güzel olur.
  • şu entryde bulunduğum serzeniş;

(bkz: #97602561)
  • buradan da görebileceğiniz üzere, trendyol bunu hep yapıyor. yahu tamam sallayın da, millete, salak muamelesi yapmayın bari.
    2100 tl’den 1000 tl’ye, sonra da 750 tl’ye düşürdükleri saat de eski model ha. alsanız 1 ay sonra “abi bu saat durdu ya” diye peşinden koşacağınız bir model.
    bir de, parfümlere bakarken, davidoff cool water’ı gördüm, 560 tl’den 125 tl’ye indirmişler yersen. lan, zaten 100 liralık dandik bir parfüm o, kime, nasıl 560 tl’ye sattın da alana nispet yapıyorsun?
  • aldatmaca değil dolandırıcılıktir.