şükela:  tümü | bugün
 • trendyol'da satıcı mağazamıza 10,600 lira ceza kesilmesi.

  şirinevler ve yenibosna sürat kargo şubelerinin kasım ayı kampanyalarında başlayan kargo geciktirmeleri aralık ayında da devam etti, her sabah 07:00'de teslim ettiğimiz sipariş paketlerimiz her gün geciktirildi, bir gün değil iki gün değil 1 haftadan fazla geciktirilen siparişlerimiz oldu.

  kargo şube sorumlusuna paketlerin sisteme neden girilmediğini sorduğumuzda bize verilen cevap "trendyol sistemi açıyor yarım saat sonra kapatıyor, bugün daha giriş yapamıyoruz" ya da "trendyol herkese bir kota veriyor, sisteme girebildiğimizi giriyoruz giremediğimiz ertesi güne kalıyor" bu şekilde sorunlar yaşadım, geceleri uyuyamaz oldum, ve beklenen oldu trendyol şu ana kadar toplamda 10,600 (onbinaltıyüz) lira geciktirme ceza faturası kesti ve kesilen tutarı haftalık ödemelerimizden kesildiği için sermayesiz kaldık.

  müşteri hizmetleriyle konuyu görüştük fakat bir şey yapamayacaklarını belirttiler. ocak ayında 20.000 lira borç alarak başladığım girişimim 1 aydır gelen bu cezalardan dolayı hüsrana uğradı. trendyol'un herhangi bir kaybı olmayacak fakat bizden elde ettiği 10,600 lira ile bizim satış hayatımız son buldu, maalesef bugün üzülerek mağazamı kapatmak zorunda kaldım, üzgünüm.

  edit: bu arada kargo şubesine teslim ettiğimiz siparişlerin yaklaşık 500 tanesi gecikmeden dolayı müşterilerimiz tarafından iptal edildi ve bu siparişleri de topluca şubeden maalesef geri aldık

  edit: trendyol müşteri hizmetleri ile aramızda geçen yazışma
  (.....numaralı gecikme faturaların bir hata bulunmadığı ve trendyol kaynaklı olmayan hatalı durumlarda müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyen siparişler için memnuniyet uygulamaları yapılması gerekmektedir.

  iyi çalışmalar,
  trendyol ekibi)

  haber kaynağı: şirketdedikoduları.com

  10,600
 • rezalet gibi rezalet.
 • gündem olmasını dilediğim rezalet. bu tarz kendini bir şey sanan firmalara ayar oluyorum. yazık günah ya. adamın emeğini bu şekilde yemeye çalışmak.

  bizim kapımızın önünde bir tekel bayii vardı. adam kredi ve borç ile açmıştı. bir kaç ay sonra içinde ne var ne yoksa soyulmuştu adamın o an ki mahçup duruşu, ne yapacağım ben duruşu gözümün önünden gitmez.
  soyguncular tabii ki bulunamadı.
 • bir insanın hayallerini mahvetmektir.
  ayrıca avukata verilerek ödenmemesi gereken cezadır hangi sitenin böyle bir ceza hakkı var devlet vermiyor yahu böyle ceza yuh!
  reklamlarda girişimcilerimizi çok sevdik mucuk mucuk yaptık yıkadık yağladık demek kolay ama icraat olay!
 • (bkz: kim kimi koparıyor kendi payına) denilecek saçma sapan durum. satış yapılan platform siparişi geciktirdi diye mağazaya nasıl ceza faturası kesebiliyor? böyle bir sistem mi varmış?

  bu arada trendyol'un sahibi (bkz: alibaba)

  edit:pich erkek bilgilendirdi, satıcıya kesilen ceza müşterilere 20 tl hediye çeki olarak veriliyormuş.
 • eğer doğruysa rezalet gibi rezalettir.

  iade etmek istediğim bir ürünü aynı gerekçeyle almamıştı sürat kargo.

  sebebi ne olursa olsun kendi saçmalıkları yüzünden insanları bu hale getiriyorlarsa çok yazık, umarım bir yol bulunur.
 • ali babanın kurucusu olan o titrek adamı oldum olası sevmezdim. ali babadan ne gördük ki trendyoldan bir şey bekliyoruz. valla güzel iş sermaye bol bas reklamı cukkala parayı.

  insanlar belli bir sermaye ile iş döndürmeye çalışıyor, şunların yaptığına bak.

  bu arada alınan komisyonlarda çok, yani 10 liralık ürünü 30 liraya satmadan kâr da edemiyorsunuz.
 • eğer olay tam olarak anlatığınız gibiyse; amk senin trendyol.

  edit: konuya vâkıf yazar arkadaşlar benzer mesajlar atarak beni uyardı. rezalet gibi bir durumun olmadığı, mağdur olduğunu iddia eden arkadaşın aslında trendyol mantığını ve satıcılığını tam bilmediği, bu gibi durumlarda trendyol'da nasıl çözüm yollarına gidildiğine değinmişler. aynı şahsın diğer sitelerdeki satıcı puanının da zaten çok düşük olduğunu belirten mesajlar aldım.
  böyle olunca da artık milleti galeyana getirdiğini düşündüğüm başlık sahibi arkadaşın yersiz ağladığı ortaya çıkıyor.
 • para para ve para ,

  daha ne kadar reklam vereceksiniz alın işte küçük bir esnaf umutla bakmaya çalışan ,

  eğer doğru ise o karanlıkta reklamın sonunda umutla konuşan mağazalarınız yok demek ki ,

  reklamlarda yaşayın .
334 entry daha