şükela:  tümü | bugün
  • merhabalar sevgili sözlük trendyol üzerinden 5 temmuz 2019 tarihinde kardeşime hediye olarak samsung galaxy watch saat almıştım. bana ikinci el paketi açılmış bir ürün gönderdiler. konuyla ilgili detaylı süreç için (bkz: 31 temmuz 2019 trendyol rezaleti)

konuyu uzatmadan kısaca anlatayım trendyol firması ayıplı ürün sattığını bile bile iadeyi almadı. konuyu tüketici heyetine taşıyacağımı hatta mahkemeye kadar götüreceğimi belirtmeme rağmen buyrun götürün tarzında bir yaklaşım ile geldiler ve 3 aylık sürecin ardından konu lehime sonuçlandı.

peki gerçekten sonuçlandı mı ? evet iade almaya hak kazandım fakat 3 ay boyunca müşteriyi salak yerine koymanın bir cezası yok mu ? trendyol üzerinden elektronik ürün bence almayın, ben risk almak istiyorum diyorsanız da 2 kere düşünün haksız olduklarını bilmelerine rağmen iade almayıp sizi uğraştırarak haklılığınızı haksızlığa dönüştürmeye çalışıyorlar. muhtemelen de baya bir kişiyi bezdirerek bu şekilde ellerinde kalan ürünleri birilerine tabiri caizse iteliyorlar.

neyse ben bir şekilde iade hakkımı kazandım herkeste bu tarz durumlarda ne yapması gerekiyor ve trendyol'un bu tarz durumlarda tutumu nedir bilsin diye bilgilendirmek istedim : tüketici heyeti kararı

bu tarz durumlar için online başvuru ile tüketici heyetine başvuru yapıp hakkınızı savunabilirsiniz geçte olsa mutlaka lehinize karar çıkacaktır :tüketici hakem heyeti online başvuru