şükela:  tümü | bugün
 • ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanı ahmet arslan, 14.20 ile 15.10 arası metrekareye saatte 32 kilogram yağmur düşmüş, bu da oradaki menfezde olağanüstü şişmeye, zira zemin sürekli aldığı yağış nedeniyle suya doygunluk nedeniyle olağanüstü şişkinlik olmuş.
  tren raylarıyla menfez arasındaki malzemeyi götürmesi sonucu boşluk oluşturmuş, tren raydan geçtiği sırada zira raylar, traversler normal yoldaki gibi gözükmüş, makinistler tarafından görülme şansı yok. lokomotif hattan geçtikten sonra oradaki boşluk anlaşılmış, lokomotif ve birinci vagon yoldan çıkmadan devam etmiş, birinci vagon dray etmiş yani yoldan çıkmış ancak mevcut pozisyonunu korumuş, diğer vagonlar menfezi geçmekle yan yatmışladır.”
  bakan arslan, yaşamını yitirenlere allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara da şifa diledi.
 • biri de deseki: yağış miktarına göre değil,tamamen işçilik ve teknik bir hatadır..bunu yapanlar bulunup yargı önünde hesap verecektir.çok zor değil gerçeği söylemek..bunu bilinçsizce yapanların diğer işlerini de kontrol etmek de fayda vardır,oluşabilecek diğer kazalara tedbir alınabilinir bence
 • güvenlik kat sayısı diye bir şey var onu kullanın mühendislik özellikle zemin mekaniği en kötü senaryo üzerine çalışılır. bu bağlamda " çok yağdı yeaa" gibi bir bahane kabul edilemez sel alsa dahi o zemini ona göre iyileştireceksin. zemindeki malzeme şişiyorsa kazıyacaksın gerekirse beton dökeceksin direnajını ayarlayacaksın su tutmayacak,şişmeyecek, patlamayacak, çatlamayacak.
 • sayın bakanın bilgi çağında olduğumuzu unutarak, hangi şartlarda neler yapılabileceğini bilme imkanımız yok gibisine yaptığı açıklamadır.

  (bkz: yağmur yağdı böyle oldu)

  ki daha zor şartlarda 50-100 yıl öncesinde uygulanan projeler olmasına rağmen.

  (bkz: alaska otoyolu)
  (bkz: tibet demiryolu)
  (bkz: permafrost)
 • öyle güzel açıklamalar yapıyolar ki, allahım burası bir pembe rüya ülkesi, herkes üzerine düşeni tam yaptı, ölüm nedir ki? önemli olan ahiret. çok kafa yormayın, allah verdi böyle bir sınav bize sabır düşer gibi falan anlamları var tatlı tatlı açıklamalar. zaten daily sabah da avrupada olan major kazaları yayınladı dün, hai onlar da ölüyor bak diye. bravo çok güzel.

  lan orospu evlatları ray havada duruyor lan hangi pezevenk yaptı onu öyle? adam gibi malzeme, teknoloji, işçilik kullansana yarram. arabası çizilse saatlerce en uygun nasıl silinir ona bakar, tren rayı yaparken amk, yapar geçer düşünmez. insanlar öldü ihmalinizden lan insanlar. amın feryatları.