şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda ortalarda dolaşan,doğal bitki özlü şampuan.
  • ısırgan otunun yanisira papatyali bir cesidi de bulunan, yakin zamana kadar sadece eczanelerden temin edilen ancak artık market piyasasına da girmis olan basarili sampuan..
  • her bir çeşidinin birbirinden başarılı ve ottan boktan üretilmesine rağmen alerji riskinin fena halde düşük olduğunu bizzat kendi üzerimde yaptığım deneylerle kanıtladım. bööle su gibi bişi zaten. kuduz gibi köpürmeden en yağlı saç derisini bile tertemiz yapabiliyor. avuç avuç dökülen saçlar yerinde durabiliyor. otacı'nın, etiketlerine bakılırsa neredeyse aynı içerikten hazırladığı, saçımı mısır püskülüne çevirebilen, felsefe taşı katkılı bitkisel şampuanlarıyla bunu karşılaştırınca, tresan'la yıkadığım pırıl pırıl saçlarımı teker teker yolasım geliyor.
    hayır otsa kralı burada, suysa en temizi mevcut, bi adam gibi şampuan üretin de; ben de elin gavurununkini diil de, halis muhlis türk malını alayım ya.
  • saçların dökülmesini olabilecek en az düzeye indirgeyen, yağlı saçlar üzerindeki etkisi tarafımdan kanıtlanmış olan, ayrıca kullandıkça saçın rengini de açan, şimdiye kadar kullandıklarım içinde -ki çok şampuan denedim- en başarılı bulduğum şampuan.

büdüt: sık kullanımda (her gün) kafa derisinde sivilcelenme/kabuklanma yaptığı da tarafımdan kanıtlanmıştır.
  • ısırgan otlu çeşidini kullanmaya başladığım ilk günler etkisini görmediğim, hatta köpürmemesinden ötürü şişeyi boca ettiğim ancak bir hafta sonra avuc avuc gerçekleşen sac dökülmemenin çok azaldığını gördüğüm, 4 aylık kullanımım sonucu aynada saçlarımın ön kısımlarında yeni saclar bile cıktığını farkettiğim şampuan. saç dökülmesinden şikayetçi olanlara kesinlikle önereceğim tek ürün. başka hiç bir şampuan değdirmeye gerek yok saça, evet belki diğer şampuanlar gibi hacimlendirme, düzleştirme veya yumuşatma gibi özellikleri yok ama uzun vadede saçlarnız gürleştiğinde bir süre sonra sağlıklı olmasından ötürü bir parlama, yumuşama geliyor zaten. sabırlı olunup, bana göre hoş olmayan kokusuna rağmen kullanılması en iyisi. saç rengini açması pek çok yerden duyduğum bir şikayet, onun için bir gün tresan bir gün başka şampuan kullanılması gibi bir cözüm yoluna da gidilebilir.
  • hani köpürmüyorsun ya, zor köpüryorsun... biliyor musun ben buna baya bi sinir oluyorum, öyle böyle değil ama.
    bil istedim.

*
    *
    *
    .
    .
    .
  • kutusundan, ambalajından, şişesinden, üzerinde yazanlardan, kısacası her tarafından tırtlık akan, buna rağmen hem sözlükte yazarlar tarafından hem de çevremdeki insanlar tarafından öve öve bitirilemediğinden alıp kullanmaya başladığım şampuan. testimonial marketing dedikleri böyle bir şey olsa gerek.
  • bunun tamamen bitkisel bir çeşidi vardır. içinde kedi otu, papatya, civan perçemi, çam ökse otu, şerbetçi otu, oğul otu, rezene gibi egzantrik bitkisel ekstreler ve pantenolle bulunur. içerdiği piroctone olamine sayesinde kepeğe karşı etkili olduğunu iddia etmektedir.
    iyi hoş da kokusu resmen adi kolonya gibidir bunun. bitkisel mi bitkisel ama o koku nedir yahu.
  • süpper şampuan. kesinlikle tavsiye ediyorum. bir ayda saçlarımı deli uzattı. kokusu yok evet ama sonucu güzel.
  • bugüne kadar kullandığım şampuanlar arasında saçıma en iyi gelen şampuan kesinlikle. çevremdeki çoğu kişiye de tavsiye ettim onlar da hep memnun kaldılar ancak saçınızın tipine göre olan doğru seçenekli olanı alın mutlaka. bir tane yağlı saçlar için bir de kuru-normal saçlar için olanı var. özellikle saç dökülmesi ve kepeğe karşı tam etkili.