şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: trevanian)
 • 1976 yilinda zamanin aet* uyeleri tarafindan kurulmus bir gruptur. fransizca "terrorisme international, radicalisme, extremisme et violence" sozcuklerinin kisaltilmis bicimi olup, uye ulkelerin icisleri ve adalet bakanlarini uluslararasi terorizm, radikalizm, asiri uclar ve siddet konularini ele almak uzere bir araya getirmistir.
 • merkezi cesena italya'da olan yeralt, tunel ve temel insaatlari konusunda uzman buyuk firma...
  tukiyedekinin ismi trevi constructiondir...treviicos da amerikadaki...
 • galiba pisa kulesi'nin daha fazla egilmesini engellemek acali projede de calismis olan firma kendileri...
 • italyan finans, inşaat ve makine mühendisliği devi. türkiye'de de önemli projelere imza atmıştır trevi. bünyesinde dünyanın önde gelen zemin mekaniği makineleri üreticisi soilmec firmasını da barındırmaktadır trevi group.
 • 1972 münih olimpiyatları'nda filistinli teröristlerin israilli atletleri rehin alıp öldürmesi üzerine sadece ekonomik anlamda işbirlik yapan aet devletlerinin güvenlik konusunda da işbirlik yapmaya karar vermesiyle kurulmasına karar verilmiş, uluslararası organize edilmiş, suçla mücadele grubu.

  1974 yılında kurulmuş paris zirvesi'nde kurulmuş olan grubun çalışmaları aet devletlerinin toplantılarından bağımsız olarak gerçekleşmiştir. her ne kadar adli bilimler, polis eğitimi, göç sorunu gibi güvenlikle ilgili konularda karşılıklı bilgi alışverişi sağlayan bir organizasyon yaratılmış olsa da, trevi'nin hiçbir zaman operasyonel bir yapısı olmamıştır. bir başka deyişle icraata geçememiştir bunlar.

  trevi'nin devamında avrupa'da iç güvenliğin sağlanmasına yönelik olarak schengen grubu, pompedio grubu gibi organizasyonlar kurulmuştur. şimdilerde europol, trevi'nin yapamadığı operasyonel iç güvenlik faaliyetlerini yapmaktadır.

  avrupa'nın iç güvenlikle ilgili olayı kısaca budur. dış güvenlikle ilgili olarak da avrupa ordusu'nu kurmaya çalışmaktalar.
 • italyanın tam ortasında yer alan tam bir ortaçağ kasabası. eski şehiri görmek için tren istasyonundan sonra kafasını kaldırmanız gerekir zira şehir tepeye kurulmuştur. kışları sislerin altındayken masalımsı bir havaya bürünür.
 • cesena merkezli italyan altyapı firması. türkiyeden 2000'li yıllarda çıkış yaptıktan sonra galataport projesi ile giriş yapmıştır. aynı zamanda soilmec makinalarınında üreticisidir.