şükela:  tümü | bugün
 • kuzey italya'da bulunan bir şehir. basketbol takımı ve benetton-stefanel gibi markalarıyla ünlüdür..

  merkezinin etrafını çevreleyen nehiriyle çok hoş görünümler sunar.
 • bu şehrin mevcut i. belediye başkanı kafayı dönel kavşaklarla bozmuştur. özellikle şehir merkezinin dışındaki yolların olur olmadık yerlerinde, hiç gereği yokken dön baba dön bir durumla karşı karşıya kalınır, bu döngülerin sonu kesilmez.
 • venedik'te kalamayan turist guruplarının konakladığı şehir.

  italyan şehirleri arasında istanbul'a en çok benzemesinin sebebi, tarihi yapılarının bizans etkisinde olmasıdır.

  konaklama açısından rakibi mestre ye oranla tercih edilmelidir.
 • roma floransa venedik ten oluşan klasik italya turu satan çoğu firmanın venedik diye yola çıkartıp kalmak için getirdiği şehir. sabahın köründe venedik kanallarında gezmeye başlar şehre tam hayran kalırken tur rehberinin uyarısı ile trevisoya geri dönersiniz. treviso akşamları adeta ölü bir şehirdir , gerçi avrupanın istisnai birkaç şehri hariç çoğu da öyledir ya , ve siz gece gece otel lobisinde birasına poker oynayarak muhteşem italya turunu tamamlarsınız.

  özet : görmek istediğiniz şehir venedik ise venedikte kalın ve şehrin gecesini mutlaka yaşayın.
 • ryanair'in venedik yolcularını karşıladığı havalimanı. oradan otobüsle kısa zamanda venedik'e geçilir.
 • (bkz: fc treviso)
 • venedike tren ile 30 dakika uzaklikta, italya'nin en zengin sehirlerinden birisi.
  benetton markasi treviso sehrinden geliyor. yillar once belediye ve benetton, sehirde h&m, zara gibi markalarin acilmamasi ve karsiliginda benetton'un sehre yatirim yapmasi uzerinde anlasmislar.
  bu anlasma sehir ve cevresi icin yararli olmus. tabii ki benetton icin de.
  treviso sehri'nde eski ve bakimsiz bina gormek oldukca zor. sokaklarda uyumak zorunda kalan insanlarla da karsilasmiyorsunuz. insanlarin refah seviyesi oldukca yuksek ve hatta bir zaman once venedik, treviso ve bu bolgede kalan birkac sehrin italya'dan ayrilmasi gundeme gelmis. sehrin odedigi yuksek vergiler ve bu vergilerin ulkenin diger bolgelerine harcanmasi milleti biktirmis.
  bunlarin yaninda, sehrin gelir seviyesi ve binalarin bakimli olmasi sehre plastik bir hava katmis. venedik'e gittiginizde kemiklerinize isleyen o tarihi treviso'da hissedemiyorsunuz. daha bir disneyland gezisi gibi geliyor.
  yine de venedik'e gittiginizde yarim gununuzu ayirarak treviso'yu ziyaret edebilirsiniz.