şükela:  tümü | bugün
  • capitalism isimli oyunun 2incisi güzel ama ilkindeki tadı veremeyen bir oyun fekat yine de bol miktarda zaman harcatmış bir oyun.
  • yok boyle bisii. o oyunun ismi capitalism plus'tir, sonrasinda cikacak oyun da mba capitalism olacaktir.

edit: yalan mı söyledik? hayret. entrynin girildiği zaman öyle biliniyordu.
  • onceki capitalism'lerin yaraticisi trevor chan'in, batmis olan i-magic games'den ayrilip ubisoft'a gecerek capitalism mba yerine cikarttigi oyun.. bugunlerde raflarda kullanima sunulmustur.. 7 kisiye kadar ubi uzerinden internet ortaminda oynanabilip oyun hakkinda daha detayli bilgiler http://www.trgamer.com/yazi.asp?id=1027 adresinden alinabilir
  • inanilmaz kotu grafiklerine ve kotu arabirimine ragmen, bu tarzin sevenleri icin bir muddet sonra bu negatif yonlerini gozardi ettirebilen, multiplayer secenegi ile yeni ufuklar acmis, rakibi olmayan, ticari strateji tarzinda bir oyun
  • her urun grubuna ayri dukkan acabilme sansiniz var. mesela bilgisayar magzasi acip sirf bilgisayar urunleri satabilirsiniz. ayrica herseyi satabileceginiz departman store veya discount mall'lar kurabilirsiniz. yanliz bu oyunda beni gicik eden sey oyunun ilersinde mikromanagement sorunu degil. ben tamamen kendim yapma tarafindayim bunu. yani fiyatlari spply.demand'e gore vs ayarlamak tek tek bence cok daha zevkli kiliyor oyunu. otomatik yapildigi zaman monotonlasiyor oyun.. asil gicik olan sey bu kadar cok bina diktiginiz zaman sehirin aslinda sadece sizin ve rakip storelardan kurulu bir hal almasi..
  • kisa yoldan zengin olmak istiyenlerin bed(yatak) uretmesini tavsiye ederim. profit margini asiri yuksek olan bu urun sayesinde yilda $50milyon kar edebilirsiniz iyi uygularsaniz..
  • (bkz: port royale)
    (bkz: patrician 3)
  • emeğe dikkat edilmemiş olmasını amerikan orijinli olmasıyla açıklayabileceğimiz, bu arada da olayı politize ettiğimiz için ne kadar popülist ve oportunist bir insan olduğumuzu cümle aleme duyurabileceğimiz oyun.
  • ismi kapitalizm olan bir oyunda emek kisminin olmamasi cok da garip degil. oyunun ismi komunizm olsaydi neyse. ama o zaman da oyunun manasi kalmazdi zaten di mi..sonuc olarak piyasada olan en guzel ticari oyun denebilir..

(bkz: bardagin yarisi bos)
    (bkz: bardagin yarisi dolu)