şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil dolandırıcı firmalar furyasının bir eseri. kendileri size başvuruda bulunduğunuz ve başvurunuzun kabul edildiğini bildirip para istiyorlar ve bu paranın karşılığında size kargo ile evrak göndereceğini, o evrakları doldurup geri göndermenizi istiyor. işin garip tarafı ortada herhangi bir başvuru yok. buna rağmen sizin telefon numaranızı, adresinizi ve tc kimlik numaranızı nereden buldukları muamma. sorduğunuzda başvuruda yazıldığı söyleniyor.

benim bildiğim amerika işin yeşil kart başvuruları ücretsiz. şimdi bu adamlar ne iş. baya baya yerleri yurtları var adamların. kuştepe mah. karkuyusu sokak no:39 mecidiyeköy şişli / istanbul. buyrun adresleri. aradıkları numara 0212 963 00 93.

benim kafama takılan en büyük soru, bu adamlar bu bilgileri nereden alıyor. benim kişisel bilgilerimi kim satıyor? şirketin ismini arattığınızda şikayetvar.com üzerinden aynı sorunun defalarca dile getirildiğini görüyorsunuz.

edit: bu arada green card kazandınız diye aradıkları babam da 60 yaşında, adamın telefonu internetin ne olduğunu bilmez ama gelin görün ki girmiş başvuru yapmış. bunu arayan arkadaş teyit etti yani, babam başvurmuş greencard için. konuya o kadar hakim ki, telefondan sonra yirmi dakika ne olduğunu anlattım adama.

edit 2: bu şirket hakkında sözlük yazarlarının yaşadıklarını da (bkz: green card) buradan okuyabilirsiniz. başlıkta ara kısmına trgreencard yazmanız yeterli.