şükela:  tümü | bugün
  • şu ana kadar yaptığım araştırmalara göre body building yapanların, bilek hareketleri sırasındaki zorlamadan veya bench press benzeri hareketler sırasındaki tutuş yanlışlığından ötürü ortaya çıkarabileceği illet. 2 gün önce dolu damacanayı kapak kısmından tutup küçük kardeşine kas gösterisi yapan birinin, sürahiden su koyarken acı içerisinde kalması hem ironik hem de ders niteliğinde bir durumdur. siz siz olun, özellikle vücut gelişimiyle alakalı mevzularda yapacağınız en ufak hatanın hiç beklemediğiniz sonuçlar doğuracağını unutmayın. gerçi mr sonucuna göre doktor, ''3-4 hafta içerisinde düzelecektir'' yanıtını almanız bir nebze de olsa içinizi rahatlatacaktır, lakin o 3-4 hafta bileğinizde bir atelle dolaşmak da sizi ziyadesiyle sıkacaktır.

yine de beterin beteri var demek lazım.
    (bkz: karpal tünel sendromu/#21858607)
  • bende sol bilekte meydana gelen hadise. konu ile alakalı 4 ayrı doktora gidip 2 mr çektirdim. son çekildiğim yerde doktor muhakkak ameliayat olmamı aksi halde sıkıntı yaratacağını söyledi. ameliyat için gün alıp tüm tahlilleri yaptırdım. sonra ameliyat videolarını seyrettikten sonra gün içerisinde belirgin bir iyileşme olduğunu hissettim. ameliyettatn vazgeçip amerikadan wristwidget adlı aparatı getirdim. iki ay kadar onu kullandım. şu anda %95 oranında sol bileğim iyi. kendinizi hemen her isteyen doktora kestirmeyin derim. o yüzden ameliyat olmadan evvel farklı doktorlardan görüş alıp internetten aynı dertten muzdarip olanların tecrübelerini dinleyin.
  • tfcc yırtığı,el bileği menisküsü diyebileceğimiz halk arasında çok bilinmeyen bir konu .bir süre tanıyın kendinize fakat geçmiyor özellikle tekrarlıyorsa bu ağrıya mecbur değilsiniz.
    ben bu sureyi tanıdım ve geçip geçip tekrarladığını gördüm.birçok doktora gittim hem geçer diyenle veya hemen ameliyat diyenle karşılaştım.hepsi ciddi manada ulkenin en iyi el cerrahlarındandı.oncelikle yukarıda bahsedilen "wristwidget" aparatını ben de yurtdışından getirttim ama rahat edemedim, kullanamadım ben açıkcası.ergonomik klavye ve mouse kullandım.bu kısım ameliyat olsanızda, olmasanızda önemli.malesef ameliyat için kafa karıştıran çok şey var; risk fazla, çevremizde olan çok yok , bir doktor geçer diyor bir doktor ameliyat diyor .bu durumda her hasta geçer diyeni dinler.belki de bu kısım yanlıştır sizin için vakit kaybedersiniz.ben sonunda ameliyat oldum ve ciddi bir süre tanıdım öncesinde.şu an iyileşme sürecindeyim kimseyi bir tarafa yönlendirmek istemem sonucu göreceğim.çok az insanın yorumu var sözlükte umarım birilerine bir faydam olur.size şöyle bir uyarı yapabilirim.çok populer, baktığınızda cvsi mükemmel bir el cerrahına gidebilirsiniz ve size geçer uyarısı yapabilir.kapalı ameliyat yapabilen, bu konuda gerçekten fazla deneyimi olan bağ yaralanması ile ilgili doğru doktoru bulun.yırtığınızın durumuna göre kapsule dikiş veya kemiğe fixleme oluyor.yırtığın da tamir edileni ve edilemeyen tipleri var.internete tfcc tear classification yazarak tablosuna bakın.detay bir bilgi daha internette düğüm atılarak dikiş videosu izledim, düğüm atılmadan dikiş yapılabiliniyor.kendiminkini izledim oradan biliyorum.çok korkak biri olarak gercekten yıllarca olayım mı olmayım mı diyene kadar deneseydim dedim kompleks bir iş yapılmadı.bu arada doktor değilim.