şükela:  tümü | bugün
  • şu ana kadar yaptığım araştırmalara göre body building yapanların, bilek hareketleri sırasındaki zorlamadan veya bench press benzeri hareketler sırasındaki tutuş yanlışlığından ötürü ortaya çıkarabileceği illet. 2 gün önce dolu damacanayı kapak kısmından tutup küçük kardeşine kas gösterisi yapan birinin, sürahiden su koyarken acı içerisinde kalması hem ironik hem de ders niteliğinde bir durumdur. siz siz olun, özellikle vücut gelişimiyle alakalı mevzularda yapacağınız en ufak hatanın hiç beklemediğiniz sonuçlar doğuracağını unutmayın. gerçi mr sonucuna göre doktor, ''3-4 hafta içerisinde düzelecektir'' yanıtını almanız bir nebze de olsa içinizi rahatlatacaktır, lakin o 3-4 hafta bileğinizde bir atelle dolaşmak da sizi ziyadesiyle sıkacaktır.

yine de beterin beteri var demek lazım.
    (bkz: karpal tünel sendromu/#21858607)
  • bende sol bilekte meydana gelen hadise. konu ile alakalı 4 ayrı doktora gidip 2 mr çektirdim. son çekildiğim yerde doktor muhakkak ameliayat olmamı aksi halde sıkıntı yaratacağını söyledi. ameliyat için gün alıp tüm tahlilleri yaptırdım. sonra ameliyat videolarını seyrettikten sonra gün içerisinde belirgin bir iyileşme olduğunu hissettim. ameliyettatn vazgeçip amerikadan wristwidget adlı aparatı getirdim. iki ay kadar onu kullandım. şu anda %95 oranında sol bileğim iyi. kendinizi hemen her isteyen doktora kestirmeyin derim. o yüzden ameliyat olmadan evvel farklı doktorlardan görüş alıp internetten aynı dertten muzdarip olanların tecrübelerini dinleyin.