şükela:  tümü | bugün
 • bir aydır kullandığım btwin modeli. hem şehirde hem yol hem tur ortaya karışık bir başlangıç bisikleti istediğim için aldım ve gayet memnunum. vites sayısının düşük olması yokuşlarda biraz sıkıntı yaratıyor ama yeni başlayan biri olarak bu zorlanma normaldir diye düşünüyorum.
 • okuduğumda yeni çıkmış bir uyuşturucu sandım.

  tanım: bir bisiklet.
 • flat bar olanından bir tane aldım. galiba ilk defa hayatımda amortisörsüz bisiklet kullandığımdan olsa gerek kütük gibi geldi. onun dışında akıcılığı güzel. vites sayısı da oldukça yeterli görünüyor.
 • gidondan vites sistemi kullanılmış neden böyle düşündüler pek anlam veremediğim yol bisikleti link
 • ilk yol bisikletim.. çelik maşa, 32c lastikler ve mtb vites sistemi ile geliyor*. haliyle orta boyda 11.3 kg* ağırlık bence normal. 7 vites fazla dezavantaj getirmesin diye şu ruble ve büyük dişli tekli aynakol kullanılmış. haliyle bende gravel*imajı bıraktı. decathlon kadro, gidon, gidon boğazı ve sert maşa için ömür boyu garanti veriyor. neticede yol bisikletine başlangıç olarak tavsiye edebilirim bu bisikleti.
  not: fiyatı gün itibariyle 1299 tl.
  düzeltme: bunun arka göbeğinde quick release yok. yani arka lastik patlarsa eve ya da bisikletçiye götürmek gerekecek. tabii yanınızda tork anahtarı taşımadığınızı varsayıyorum.
  1 ay kullanım sonrası : ikili aynakol şart. şu haliyle düz yolda bile yoruyor. sağ fren kolunu çıkartıp shimano tourney a070 fren/vites kolu taktım. böylece gidondan vites olayını kapattık. bir dahaki ay yine shimano tourney a070'in sol kol, aynakol* ve ön aktarıcısını alabilirsem sürmesi biraz daha zevkli hale gelecek. tabii arka rubleyi de değişmek lazım, 14-34 kalamaz, fazla seçenek yok ama araştıracağım. sonra sıra karbon maşa alıp, çelik maşadan kurtulmaya gelecek. böyle birkaç değişiklikle bisikletin ağırlığını olarak 10 kg'nin altına indirme planlarım var.
 • bisikletin teknik kısmından hiç anlamayan biri olarak almayı düşündüğüm ürün.

  1,5 yıldır zevkle bindiğim bir bisiklet var. ve o da obturator'a ait. yani çoktan almalıydım kendi bisikletimi ama işte şartlar el vermedi. bu bisikletin de ne olup ne olmadığını bilmiyorum ve harala gürele biniyorum. sonuçta başlangıç seviyesindeyim ve acaba alsam mı almasam mı diye ter döküyorum.

  anlayan allah aşkına beri gelsin.