şükela:  tümü | bugün
 • decathlon'da satılan btwin bisiklet markasının bir modeli. kardeşi triban 3 ile kadroları aynı; görebildiğim farkları arasında triban 3'te olmayan karbon maşa, shimano vites sistemi ve fazladan 3 vites var. deneyenler yazıp bilgilendirse ne hoş olur. şu an fiyatı 1450 liradan 1200 liraya inmiş görünüyor, bir triban 3 sahibi olarak bence aradaki farka değebilir.
 • konu hakkında çok büyük bilgi birikimine sahip olmasamda yeni başlayan biri olarak söyleyeceğim bazı şeyler var. bisiklet ilk yol bisikletim. gidişi manevra kabiliyeti, ağırlığı beni tatmin etti ama dediğim gibi ilk defa yol bisikleti kullanıyorum bu göz önüne alınmalı. en büyük sıkıntım ise microshift vites sistemi, çok dandik kalmış zaten düzgün bir kurulum yapılmadığı için bir kaç kez geri gitmeme neden olan bu vites sistemi bana biraz kalitesiz geldi aldığımın ikinci günü ki daha binmek nasip olmamışken gidon bantları çözülmeye başladı.
 • 2 gun once aldigim yol bisikleti. bende ki drop gidonlu model. yani yaris bisikleti. boynuzlu diyeyim anlayin.

  oncelikle eksilerini yazayim.
  gidon sargilari inanilmaz sikko. bi kerr yere devrildi direk soyuldu. ilerde bi degisim sart oldu. simdilik idare eder.
  lastikler hic guven vermedi. daha once bu incelikte lastik kullanmadim belki ondan.
  genel olarak bi kalite hissi vermiyor. ama sadece hissiyat. yoksa saglam bisiklet.

  artilarina geceyim.
  bisiklette microshift r8 set var. 24 vites. ilk basta shimano beklentisine giriyorsun. ama bu paraya shimano bisiklet yok. olursa da claris olur. sora set filan arama.
  dolaysi ile bu kategoride bence dogru sistem olmus. kaldi ki ben sora setlisini de surdum. o bile pek fark yaratmadi.

  inanilmaz akici ve rafine surusu var. direk yolu hissediyorsun. ama celik on masa bi komfor da veriyor.
  onceki bisikletim komple xt setli bir mtb idi. kesinlikle akis olarak surusun purussuzlugu olarak rahatsizlik ve pismanlik vermedi. illaki bir shimano 105 veya ultegra set yapicam buna ama simdilik idare eder.

  kimine eksidir benim icin arti oldu. viteslerin 24 olmasi filan ilk yol bisikleti alanlar icin dogru secim.

  sonuc olarak bu paraya bu bisiklet sahane. kesinlikle tavsiye ederim.

  dun aksam bi 16 km yol yaptim harikaydi.

  1300 km sonra edit : çok şükür sıkıntı yok. ilk aldığımda sağlam bir of-road etaba soktum bisikleti. millet mtb ile isyan etti. lastik patlamaları vs. benim de 2 defa patladı ama sonunda eve varabildim. onun haricinde lastik patlamadı.
  vites sistemi çok çok keyifli. bu paralara bu bisiklet yok diyorsun. mtb den sonra performans odaklı sürüşlerde çok çok iyi geliyor. ( bu arada dayanamayıp yine bir mtb aldım xt set ile güncellemeye başladım bile )
  strava da segment rekorları için ciddi sürüşler yapıyorum ve bisiklet yetmiyor aga dediğim olmadı. belki 7 kiloluk bir karbon olsa 28 dakikalık tırmanma performansımı geliştirirdim. ancak asıl sıkıntı bende ki fazlalık 25 kilo.

  dolayısı ile tavsiye edilebilir bir bisiklet. gönül ister ultra 700 gibi 105 veya ultegra setli canavarlar alalım ama şimdilik fazla fazla yetiyor.

  1700 km edit : şu ana kadar sıkıntı yok. vites sistemi ilk günkü gibi çalışıyor. lastik ilk aldığımdan sonra patlamadı. zaten schrader ( araba tipi ) sibop taktım patlarsa da anında şişiririm. gidon sargılarında sıkıntı yok. zincir bollaşmadı. keşke almasaydım dediğim hiç olmadı. maaşallahı var bisikletin. 2 sene önce kırılmaz denen strava segment rekorunu çok rahat kırdım. üstelik segmentte bayağı iyi bisikletçiler var. ve rekor 40 bin liralık bisikletteydi. **