şükela:  tümü | bugün
  • decathlon'da satılan btwin bisiklet markasının bir modeli. kardeşi triban 3 ile kadroları aynı; görebildiğim farkları arasında triban 3'te olmayan karbon maşa, shimano vites sistemi ve fazladan 3 vites var. deneyenler yazıp bilgilendirse ne hoş olur. şu an fiyatı 1450 liradan 1200 liraya inmiş görünüyor, bir triban 3 sahibi olarak bence aradaki farka değebilir.
  • konu hakkında çok büyük bilgi birikimine sahip olmasamda yeni başlayan biri olarak söyleyeceğim bazı şeyler var. bisiklet ilk yol bisikletim. gidişi manevra kabiliyeti, ağırlığı beni tatmin etti ama dediğim gibi ilk defa yol bisikleti kullanıyorum bu göz önüne alınmalı. en büyük sıkıntım ise microshift vites sistemi, çok dandik kalmış zaten düzgün bir kurulum yapılmadığı için bir kaç kez geri gitmeme neden olan bu vites sistemi bana biraz kalitesiz geldi aldığımın ikinci günü ki daha binmek nasip olmamışken gidon bantları çözülmeye başladı.
  • 2 gun once aldigim yol bisikleti. bende ki drop gidonlu model. yani yaris bisikleti. boynuzlu diyeyim anlayin.

oncelikle eksilerini yazayim.
    gidon sargilari inanilmaz sikko. bi kerr yere devrildi direk soyuldu. ilerde bi degisim sart oldu. simdilik idare eder.
    lastikler hic guven vermedi. daha once bu incelikte lastik kullanmadim belki ondan.
    genel olarak bi kalite hissi vermiyor. ama sadece hissiyat. yoksa saglam bisiklet.

artilarina geceyim.
    bisiklette microshift r8 set var. 24 vites. ilk basta shimano beklentisine giriyorsun. ama bu paraya shimano bisiklet yok. olursa da claris olur. sora set filan arama.
    dolaysi ile bu kategoride bence dogru sistem olmus. kaldi ki ben sora setlisini de surdum. o bile pek fark yaratmadi.

inanilmaz akici ve rafine surusu var. direk yolu hissediyorsun. ama celik on masa bi komfor da veriyor.
    onceki bisikletim komple xt setli bir mtb idi. kesinlikle akis olarak surusun purussuzlugu olarak rahatsizlik ve pismanlik vermedi. illaki bir shimano 105 veya ultegra set yapicam buna ama simdilik idare eder.

kimine eksidir benim icin arti oldu. viteslerin 24 olmasi filan ilk yol bisikleti alanlar icin dogru secim.

sonuc olarak bu paraya bu bisiklet sahane. kesinlikle tavsiye ederim.

dun aksam bi 16 km yol yaptim harikaydi.
  • başlangıç için aldığım fakat iki yıldır halen daha kullandığım, bir üst seviyeye ihtiyaç duymamamı sağlayan bisikletim.

mükemmel değil, daha iyisi mutlaka var evet fakat orta seviye sürücüler için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.