• triangle below canal street'in kisaltmasi
  • simide cocuklugundan beri asina olan tiki yurdum insanina, alti ustu simitin musevi versiyonu olan bagel denen tatsiz tuzsuz nesneyi dunyanin yedinci harikasiymis, inanilmaz bir kesifmis gibi kakalamayi beceren mekan. yemeklerinde de pek is yok ama tabi new york kokenli olsun, in mekan olsun da ne olursa olsun zihniyeti hakim.
  • ankara panora şubesinde gözümüze baka baka uludağ limonatayı spesiyal limonata adı altında 8 tlye satmış mekandır.ellerindeki uludağ şişesini görmemize ve de bu konudaki şikayetimizi belirtmemize rağmen pişkin pişkin gülümseyebiliyorlar.bravo.aynen devam.
  • panora şubesinde geçen akşam havanın serin olması nedeniyle içeriye oturma gafletinde bulunduk.

dışarıya vızır vızır servis yapan, sayabildiğim kadarıyla 5 adet garsondan hiçbiri içeriyle ilgilenmiyordu. siparişlerimiz (çay da dahil olmak üzere) yarım saatten önce masaya gelmedi.

45 dakikada gelen yemek siparişimiz de yanlış gelince geri çevirip mekanı terketmemiz kaçınılmaz oldu.

ben daha ömür billah oraya gitmem. çevremdekilere de gitmemelerini tavsiye ederim. ama defalarca ve ısrarla bizimle ilgilenmelerini söylememize rağmen bu kadar vurdumduymaz ve rahat olmalarından dolayı "müşterileri kendilerine yetiyor demek ki" diye düşünüyor, kendilerine başarılar diliyor, panora'da karnını doyurmak isteyenlere de burger story'yi tavsiye ediyorum.
  • yaz dönemi boyunca mekan çeperinde ufacık ufacık saksılar çicekler börtülerin yetiştirildiğini farkettiğim tunalı'da bir mekan.
  • bir semt ismi olduğu kadar aynı zamanda bir joker marka ismi. kafe lokanta işine girenlerden araba yapanlara, halkla ilişkiler dükkanı açanlardan müzik grubu kuranlara kadar her sektörden girişimcinin karizmasından medet umduğu üç hecelilerden.
  • patates kızartması konusunda oldukça başarılı mekan. bagelları da gayet doyurucu. ayrıca, diğer şubelerini bilmiyorum ancak teşvikiye şubesinin bahçesi özellikle sakin olduğu zamanlar pek keyifli.
  • etiler şubesi son derece sessiz sakin ve de huzurlu olan mekan… etilerin o hengamesinden tamamen uzak bir vaha yaratmıştır adamlar resmen..hele kahvaltıda o bagelleri enfestir,şiddetle tavsiye edilir, ama ısrarla haşhaşlısını isteyiniz efendim, zaten haftasonu kahvaltıya gittiğinizde en çabuk tükenenler haşhaşlılar olur, talebin yoğunluğundan da anlayabilirsiniz.
  • manhattan'da bir semt. adini triangle beneath canal street taniminin ilk hecelerinden alir. on bes yirmi sene oncesine kadar ailelerin pek oturmadigi bir yerken, simdilerde cok hareketli bir yer olmustur. city hall'un, wall street'in, ve de eski world trade center mekaninin dibindedir. 11 eylulden en cok etkilenen mahalledir ayrica. bir sene gectikten sonra kendini toparlamis olmasi mahalle sakinlerine sessiz bir mutluluk vermekte. cok guzel, bir o kadar da pahali restoranlari vardir bol bol.
  • birşeyler yemek isterseniz 5 milyonun aşağısına kurtaramıyacağınız, eğer kalabalık bir şekilde gittiyseniz hizmetten memnun kalınıp kalınmadığına dair minik anket doldurtan güzel bir cafe.
hesabın var mı? giriş yap