şükela:  tümü | bugün soru sor
 • $ovu, yapilan i$in onune gecirip insanlarin saygisini bu yolla kazanmak. saha icinde dolanan oyuna etkisi olmayan futbolcunun ayagina gelen topla agresif hareketler cekip seyirciyi co$turup bu yolla akilda kalma cali$masindan turemi$tir. yaptigi $arkilar bir boka benzemeyip ataturk'u galatasaray'i bilmemneyi agzindan du$urmeden halkin sevgisini kazanan $arkicilar, pek bir i$e yaramadigi halde en goze batan 2-3 i$i hirsla kasan lavuk sekreterler bu gruba dahil edilebilir.
 • populizmin ve populist olma çabasının halk arasında bilinen adı.
 • top yapmak ve kumaşı iyi ile beraber en sevdiğim deyimlerden biri.
 • bunu benimsemiş futbolcular stadyumu bir tiyatro sahnesi olarak görür ve tüm hareketlerini dikkat çekmek üzere yaparlar.ligimizde örnekleri pek müstesnadır.
  (bkz: celil sağır)
  (bkz: sergen yalçın)
  (bkz: pascal nouma)
  (bkz: ilhan mansiz)
 • liyakatin bittiği andır çoğunlukla ama her zaman değil zira bazı insanlar göstere göstere eylemekten hoşlanırlar, yaptıkları şeye inanmak kadar inanıldığını görmek isterler ve davranışları şova dönüşür. bekledikleri bir onay değildir, zaten içinde bulundukları fiile inanıyorlardır ama seyircinin coşması sahip oldukları devasa egonun da coşması ile aynı anlama gelir.
  velhasıl bir davranış biçimi; liyakat, şovun boyutları ve öznenin bireysel gücü gibi kriterler denge içindeyse çok da irite edici görünmeyebiliyor dışarıdan. sorun daha ziyade bu denge ile ilgili.
 • ev maclarinda taraftari gaza getirmek icin yapilan, mac sirasinda ne yapsam da su sarhos taraftari ayaklandirsam diye dusuncelere daldiran, o an geldiginde yapilmasi gereken hareketi yaptiginizda ise macin zevk oraninin katlanarak artmasi ile sonuclanmasi mumkun olan bir eylemdir. ayrica taraftarlara izlemeye deger bir oyun one surmektir tribunlere oynamak. eger deplasmanda iseniz, ozellikle kolej maclarinda maca gelen taraftarlarin sarhosluk seviyesine gore size karsi soylecekleri laflarin seviyeside artar. bu sefer bu suursuz taraftari nasil sustururum diye dusunursunuz, gerekirse taraftarla ufak atismalara girersiniz. bu eylemi gerceklestirirken farkinda olmaniz gereken bir sey vardir ki, o da tribunlere oynarken kaybedip kendinizi rezil etmemenizdir. kendinize ve takim arkadaslariniza guvenerek oynarsaniz, siz ve sahada ki diger 4 oyuncu, bench'de ki diger takim arkadaslariniz, ve size destek vermeye gelmis 2000-3000 kisiyle kendinizi bir olarak gorursunuz.
 • sözlükte online olma saatlerine göre tribünlerde zaman zaman 4-5 bin seyirci olabiliyor. iste salt onlarin begenisine sunulmak için entry girme islemi tribünlere oynamadir, salt ben istedigim için yazdim demek degil de bakiniz begeniniz waouww ne kadar esprilisiniz diyiniz diye entry girme isidir.

  halbuki karma için yasamamak, istediginizi istediginiz gibi ifade etmektir belki de isin eglenceli yönü.
 • her sözlük yazarının, öyle ya da böyle yaptığı şey.
 • stadyum konserlerinde sanatçıların yaptığı ettiği. misal veiyorum tarkan, shakira, ricky martin ve daha kimler kimler..tribünlere çalkalamak da denir buna.