• omurgasız ve de çoğunluk ne derse ona göre hareket eden kişilerin gerçekleştirmiş oldukları aksiyondur.

burada da bolca böyle tipler var.

normalde belki çoğunluk olmasa kendi sabit fikri olacak, onu savunacak ama baktı prim yapılacak bir başlık var, çoğunlukta onu destekliyor, hemen r yapıyor çoğunluğa göre hareket ediyor.

yani insanın kendine has bir tarzı olmalı, beğeni fav için götünü yırtmamalı, yavşak olmamalı. misal kadınlar gömülüyor mu adam anında kadınları gömüyor, neden? prim yapmak için işte. belki de gerçekten kadın düşmanıdır bilinmez ama prim yapan primci tipler kendilerini çok belli ediyorlar.

harbiden eziksiniz lan siz, şurada birkaç kişinin beğenisi için fikrinizi, düşüncenizi satıyorsunuz. evlerden ırak!
  • misal bir bakanın bir kurumun başındaki şahıstan istifanı istiyorum diyip al(a)maması. tribünler vay be der, hafif bir gaz alınmış olur. her şey de olduğu gibi kalır. bu kadar basit, bu kadar net.
  • son tahlilde kaybederler. iğrendiğim andaval tipi. bu entry'i bunlardan birine sinirlendiğim için yazdığım doğrudur.
  • ing. playing for the applause lines olarak kullanılan bir deyim gibi bir şey.
  • populizmin ve populist olma çabasının halk arasında bilinen adı.
  • liyakatin bittiği andır çoğunlukla ama her zaman değil zira bazı insanlar göstere göstere eylemekten hoşlanırlar, yaptıkları şeye inanmak kadar inanıldığını görmek isterler ve davranışları şova dönüşür. bekledikleri bir onay değildir, zaten içinde bulundukları fiile inanıyorlardır ama seyircinin coşması sahip oldukları devasa egonun da coşması ile aynı anlama gelir.
    velhasıl bir davranış biçimi; liyakat, şovun boyutları ve öznenin bireysel gücü gibi kriterler denge içindeyse çok da irite edici görünmeyebiliyor dışarıdan. sorun daha ziyade bu denge ile ilgili.
  • sözlükte online olma saatlerine göre tribünlerde zaman zaman 4-5 bin seyirci olabiliyor. iste salt onlarin begenisine sunulmak için entry girme islemi tribünlere oynamadir, salt ben istedigim için yazdim demek degil de bakiniz begeniniz waouww ne kadar esprilisiniz diyiniz diye entry girme isidir.

halbuki karma için yasamamak, istediginizi istediginiz gibi ifade etmektir belki de isin eglenceli yönü.
  • ön dişleri iyice fırcalayıp beyazlatarak arka disleri umursamamak.
  • - bak hussam sakin unutma ben cuma dayken sozluge bunlari giriyorsun "fetoculari napicaz ya" "olumune ataistim ulan"
    - taam
    - bende sabah namazi senin hesaptan "herturlu aydinlaniyorum" minvalinde seyler yazacam.
    - abi sen dahisin, sonunda karmamiz tavan yapacak ve sakalli tavernaci olmaktan kurtulacagiz.
    - daha dur sen...
  • türkiye'de politikacıların yapmayı çok sevdiği şey. sahte restlerle şov yapıp insanların gözünü boyamak ve karşılığında somut hiç bir şey elde etmemek. özellikle son dönemde dış politikamızın vazgeçilmezlerinden oldu.
hesabın var mı? giriş yap