şükela:  tümü | bugün
  • en etkili arka kol egzersizi olduğuna inanıyorum. bölgeyi tamamen çalıştırdığını hissediyorsunuz.

ip ile yapmak daha nizami yapabilmemi sağladı, bar ile ağırlık ve tekrar arttıkça kolaya kaçıp ön kolu da etkileyecek biçimde ağırlığa girdiğimi farkettim.

triceps pushdown
  • arka koldaki kas grubunun çalışmasında etkili olan spor hareketi.
    fakat bu hareketin halat ile yapılması da en az bu hareket kadar etkili. hatta kişisine göre daha da etkili olabilir. tabi tüm hareketler de yavaş olduğu gibi bunda da aynı şekilde yavaş olmak gerekir. dumble gibi konsantrasyon gerektiren hareketlerin (arka kol) adına harcadığı enerjiyi, treceps pushdown'da daha iyi verime çevirebilirsiniz. kısacası dumble da zorlanıyorsanız , triceps pushdown yapmak daha mantıklı.
    şahsen belli bir süre arka kol kaslarını çalıştırdığınız da bu hareketle birlikte yan sırt kaslarını da çalıştırabilir, vücudu üçgene çevirebilirsiniz. örneğin ben halat triceps de hem arka kolu hemde yan kanatları aynı anda çalıştırabiliyorum. tabi bunu hissederek yapmak önemli. o hissi zaten zamanla kazanıyorsunuz. belli noktadan sonra hareketlerin doğru olmasını değil, nereyi çalıştırdığını hedef alıyorsunuz.