şükela:  tümü | bugün
 • yeni animelerden biri.. (bkz: vash the stampede)
 • super figurlerini gerekli $eyler de bulabilirsiniz. selamimi soyleyin indirim yaparlar (ciddi)
 • çok kaotik bir çol gezegeninde, ayakli felaket (humanoid typhoon) vash the stampede'in sehir sehir gezerek butun sehirleri bir kisinin bile kaninini akitmadan yerlebir ettigi dusunulmektedir. sehirlerin sigortasini ustlenen sirket iki kadin gorevliyi (meryl styphe ve milly thompson) bu efsanevi kisiligi bulma ve basina gelen olaylari arastirmak için gonderir. bu ikisi sari saçli, kirmizi paltolu ve buyuk silahli uzun bir adami aramaktalar. fakat tarife uyan binlerce adam vardir yanlizca bir tanesi tarife uysada yaptigi salakliklarla her zaman kendini saklamayi basarmis vash'tir. olaylarin devamini anlatmak heyecaninizi kirabilir. ama inatliysaniz hodri meydan mail atin bende size merak ettiklerinizi anlatayim. yanlizca sunu soyleyebilirim vash gorundugu sey degil...
  ozellikle wolfvood katildiktan sonra tadini damakta biraktiran harika anime...
 • trigun yousuke kuroda kaleminden yaratilm$tir.
  ismi neden trigun diyorsaniz, anime nin kahramani vash 3 silah ta$iyor diye.

  (bkz: vash the stampede)*
  ayrica (bkz: trigun maximum)*
 • dizi hakkında enteresan bir bilgi:

  vash the stampede'in ingilizce dublajını yapan arkadaş, power rangers'da adam park adındaki yeşil ranger'ı oynuyormuş.
 • ilk izlemeye basladigimda acaba yeni bi cowboy bebop tadi yakalayabilir miyiz diye dusunurken sonradan kiyaslamanin gereksiz oldugunu fark ettim.ama soyle diyelim; cizimler,karakterler,muzik falan o kadar derin ve iyi olmasa da konu itibariyle trigun da en iyi anime dizileri arasinda gosterilebilinir.tabii ki konusu gittikce ciddilesse de yine de hemen her bolumde gulmekten alamadim kendimi.ayrica vasho the stampedo denmesinin de hastasiyim.
 • humanoid typhoon adiylada anilan kişi
 • vash'ın knives'le son karşılaşmasından sonra gülecek yer bulamadığım, oturup ağladığım* anime.
  ayrıca caponların yabancı kelimelerin sonuna "u" harfi eklemesinden ötürü kahramanımızın ismi "vaşşidu stampidu" olarak hatırlanagelir.
 • japonların sessiz harf ile biten kelimelerin sonuna bir de sesli harf ekledikleri aşikar. ancak yazarı, yaratıcısı* da japon olan bu yapımda neden söyleyemedikleri kelimeleri isim olarak çokca tercih etmişler anlamak mümkün değil.
  şöylesi ilginç bir örnek var dizide:

  vash'in peşindeki ödül avcılarından birinin ismi ruth loose'dur(http://www.theotaku.com/…ures/trigun01/image_13.jpg). ancak japonca'da "l" sesi "r" olarak telaffuz edildiğinden ve sessizle biten kelimenin sonuna bir sesli eklendiğinden (ki bu konuda verebileceğimiz en iyi örnek her iki telaffuz olayını da kapsayan "istanburu"* kelimesi olacaktır), bu karakterin ismi "rusu rusu" oluvermiştir...
  el insaf. madem dilinizde böyle bir telaffuz gerekliliği var, neden bu ismi seçersiniz ki?
 • kıyamet sonrası* bir dünyada geçen animedir bu. "insanlar niçin bu kadar perişan", "vash niye gittiği her kasabada saldırıya uğruyor", "bu adamın saçları niye böyle dik" gibi sorularla dolar izleyenin kafası. hatta izlerken "böylesine dangalak baş karakter görmedim arkadaş" diye içinden geçirenler olmuştur şüphesiz. ama sonradan hikaye öyle bir çözülmeye başlar ki, 26 bölümlük serinin nasıl bittiğini anlayamaz insan.
  ayrıca müzikleri de güzeldir bu serinin, rakkuen, sound life ve not an angel gibi parçaları kazaada bulmak mümkündür.