şükela:  tümü | bugün
 • 1973' te david rockefeller ve zbigniew brzezinski tarafından kurulmus bir orguttur. resmi sitesinde "japon, avrupali ve kuzey amerikali elitler tarafindan dunyanin bu demokratik ve sanayilesmis kesimleri arasinda yakin koordinasyonu saglamak, uluslararasi arenadaki liderlik sorumluluklari hakkinda kafa yormak*" gibi laflar edilmekte ise de gercekte ne halt ettigi konusunda süpheler oldugundan gizli orgutler arasinda sayilmaktadir. abd baskanlarinin ve avrupa*, amerika ve japonya'daki yonetici kadrolarin cogunun tr uyesi oldugu soylenmektedir. ayrintilar icin;
  http://www.trilateral.org/about.htm
  http://www.bilderberg.org/trilat.htm
  http://afgen.com/trilateral.html
  http://www.biblebelievers.org.au/weektc.htm
 • 1970lerin başında iletişim olanaklarının artması ile beraber council on foreign relationsın gizli işler çevirdiğinin ortaya çıkmaması için david rockefeller tarafından kurulmuş kamuya daha açık bir yan örgüt.
 • 1970'lerin basinda david rockefeller cfr baskani oldugunda, cfr uyeleri vietnam savasi yuzunden ikiye bolunmus durumdaydi. ozellikle savasa karsi olan akademik kokenli uyeler cfr'in david rockefeller'in istedigi sekilde calismasina engel olmaya baslamisti. diger yandan, david rockefeller savasa tam olarak karsi olmasa da, nixon hukumeti ve henry kissinger'in ekonomik sorunlar konusunda bilgisiz ve yeteneksiz oldugunu dusunuyor, donemin enflasyon sorununa karsi fiyat sabitlemesi uygulamalarini, is dunyasinin diger uyeleriyle birlikte kabul edilmez buluyordu. bu sirada, columbia universitesinde ismi yeni yeni duyulmaya baslanan profesor zbigniew brzezinski'nin komunizmin yayilma tehlikesine karsi guclu kapitalist ulkeler abd, avrupa ve japonya arasinda uclu ittifak fikri david rockefeller'in ilgisini cekti. cfr'in sol egilimli olarak gordukleri akademik kanadini devre disi birakacak, abd, avrupa ve japonyanin isdunyasi elitlerini biraraya getirecek cekirdek bir kadroyla trilateral commission'in kurulmasina karar verildi.
 • üye listelerinde hüsnü doğan ve rüşdü saraçoğlu isimlerinin geçtiği topluluk.
 • gizli örgütlerden tiksindikten sonra tiyatro kursu sanıp üye olduğum vasat örgüt. iki dünya meselesi konuşuruz ayağına takıldım bir süre ama burası da fos çıktı. "dünyayı yöneten adamlar oturup da muhteşem yüzyıl izlemez ulan" şeklindeki çıkışım pek de hoş karşılanmayınca gözlerimi zambia dağlarında açtım.
 • cfr
  david rockefeller
  bilderberg