şükela:  tümü | bugün
  • 2019 sonbaharında çıkması planlanan trine serisinin son oyunu.

edit: ön siparişle almıştım, 1 saat kadar kontrol amaçlı oynadım, grafikler inanılmaz güzel, masal diyarlarında koşturuyorsunuz, başları olduğundan olsa gerek puzzlelar basit gibiydi, oynanış ise bildiğimiz trine serisi ama bana o grafikleri bile yeter ben çok beğendim.
  • nintendo switch için de duyurulmuş, 8 ekim'de çıkacak olan kült serinin son ve umarım bir öncekinin yaptığı hataları yapmayacak olan oyunu.

https://www.youtube.com/watch?v=cu-x6hrfxdu
  • 2 boyuta geri dönmüş çok da iyi yapmış trine serisinin duyurulan yeni oyunu. hiç düşünmeden alıp oynayacağım ve yeniden dünyanın en güzel grafiklerinden ve atmosferinden birini doya doya tadacağım.

edit: çıkış tarihi 8 ekim 2019.
  • steam'de 50 tl ücret ile satışa çıkmıştır.
  • yıllar önce bundlelar sayesinde 3 oyununuda oynadığım trine serisinin son oyunu. oyun kendi içinde çok başarılı mekaniklere ve dolayısıyla zorlayıcı bulmacalara sahip olması ile ünlüdür.

zaman mı desem yaş mı desem bilemedim ama izlediğim videolardaki bulmacaların çözümüne beynim yetmedi. adamlar uçmuş ben yerimde saymışım resmen. hem beğendim hem de iç çektim ki ben bu oyunu oynamam muhtemelen.
  • cikacagi haberiyle musmutlu etmistir. 2.5 d olayiyla vr olaganustu mrkanlariyla buyulu gerceklik akiminin yuz akidir oyun aleminde. serinin kiymetinin biliniyor olmasindan, devam ediyor olmasindan cok mutluyum. insanin cok sevdigi ve bitip yitirdigini sandigi bir seye yeniden kavusmasi gibi.
  • malum ortamlarda yerini almıştır.
  • masalsı grafiklere, büyülü atmosfere sahip platform oyun serisi trine 'nin son oyunu.

trine 2 ile ağizda güzel bir tat bırakan seri, trine 3'un üç boyutlu hale geçip, oyunculara oyunda derinlik algısı sorunu yasatmasiyla hayal kırıklığına ugratmis, birçok olumsuz eleştiri almıştı. dördüncü oyunda yeniden iki boyuta geçilmiş ve ikinci oyuna duyulan özlem, bir nebze giderilmis.

ayrıca bulmacalar çok daha akıcı bir hale gelmiş. birazcik geometrik düşünerek her bulmacayı cozebiliyorsunuz. bunun yanında, hikaye anlamında fazla bir şey beklememek gerek. evet, bir hikaye var ama anlatım konusunda geri planda.

platform oyunu sevenlerin mutlaka oynaması gerek. hele ki ori and the blind forest ve brothers a tale of the two sons gibi oyunları sevdiyseniz, bu oyun (serisi) tam size göre.