şükela:  tümü | bugün
 • evet sıkıysa burayı doldurun görelim gençler
  yok öyle almanya ilgiltere
 • trinidad ve tobago, karayipler'de yer alan, trinidad ve tobago adlı iki farklı adadan oluşan ülke. ülkenin para birimi trinidad ve tobago dolarıdır. ülke; karayipler, karayip denizi ve kuzey atlas okyanusu arasında adalar, venezuela'nın kuzeydoğusunda yer alır. koordinat olarak 11 00 kuzey enlemi, 61 00 batı boylamı'nda yer alan ülke haritada orta amerika ve karayipler içinde olarak görünür. ülkenin her iki adasının toplam yüzölçümü 5.128 km2dir.

  ülke, hiçbir başka ülkeye kara komşusu olmadığından, kara sınırıları 0 km olarak kabul edilmektedir. ancak sahil şeridi 362 km'dir. bölgede tropikal iklim görülür

  kaynak:wiki-zero
 • (bkz: ato boldon)
 • (bkz: dwight yorke)
 • fresh start meyve sularıdır. bilmeyenleri şuraya alalım.

  http://www.freshstartlimited.com/index.html
 • trinadad tobago zaten bir marka ismidir. kül tablası markası. sanayi devriminden sonra adaya yerleşen bir fransız lejyoner adada kül tablası fabrikası açıyor ve gemilerle kül tablası ticaretine başlıyor. trinidad adasında ham madde işleniyor ve tobago’da şekilleniyor. lejyoner bey, kendisi sigarasını yere atarken dünyanın sokaklarını temiz tutuyor. fakat 1927 de ham madde fabrikasında çalışan trinidad’lar ham madde yapımda kullanılan nikontinden zehirlenerek ölmeye başlıyorlar. kısa sürede ölümler tobago’ya sıçrıyor. iş bırakma eylemi yapıyorlar ancak fransız lejyoner onları kamçılayarak çalışmaya zorluyor. sonunda bir gün, 1934’ün haziran ayında adalara giden kuru yük gemisindekiler adalardaki herkesin öldüğünü ve geriye sadece kül tablalarının kaldığını görünce adaların adını trinidad tobago olarak belirleyip oradan uzaklaşıyorlar.

  true story.