şükela:  tümü | bugün
  • çok itici olan kız modeli, şayet kız hem güzel değil, hem pas atmıyor, hem verdiğiniz inputlara doğru düzgün bir output vermiyorsa çileden çıkaran kız modeline dönüşür.
    birde sizin erkek kişiliğinize rencide edici bir lafı kendi götüne, cürümüne ve kapasitesine bakmadan atabiliyorsa götüne don almasını istediğimiz kız modeline dönüşür.
  • etrafında dönmekte olan gezegenler sanrısı içinde bulunan kız davranışı, en az bebek taklidi yapan kız modeli kadar rahatsız edici.

bir kere bu trip attığın kişi sevgilin ise, tavır yaparak, yüzünü asarak veyahut sonu iki ve üç nokta ile biten devrik cümleler kurarak bir şeye ulaşacağını mı zannediyorsun?

"peki.." veya "yok bişey.." gibi kendi başına bir mana ifade etmeyen kelimeler, karşındaki insana bütün sorunu anlamasına yardımcı olmak zorunda mı? onun dışında bu tarz davranışlardan bir kıllık olduğunu anlayan er kişisi, illa sorunun ne olduğunu öğrenmek için kapında köpek olmak zorunda mı?

işte bu düşüncedeysen bitanem, anca kapında köpek olan, yok yok anca köpek olan insanların sana saygı duymasını sağlarsın, başka da bi bok olmaz zaten.

insan psikolojisinden feyz al bebeğim, bir şeyler kapmaya çalış ki, günlük hayatta kullanabileceğin üç beş bir kaç yöntemin olsun. böylelikle hem kendini geriyorsun, hem karşındaki insanın ömründen çalıyorsun. türk erkeğinin ortalama ömür süresinin çevre ülkelerdeki erkeklerden daha kısa olmasının sebebi de yemin ederim budur. araştırın çıkacaktır elbet.

bir kere, karşındaki insanın hoşuna gitmeyen huylarını cezalandırarak değil, ödüllendirerek değiştirmeye çalış. bu kafayla senden anne falan da olmaz ha. çocuğun iki ağladığında ağzına çarpar, kafasına vurur veya tuvalete kilitlersin heralde.

neyse geri dönelim. evet ödüllendir. git mesela, hoşuna gitmeyen davranışları yapmadığın için ödüllendir, yaptığı zaman ise bu ödülünü geri al.

sevişme mesela, sevişmeyi bir ödül olarak algılasın ki, onu haketmek, kazanmak için birşeyler yapsın, mücadele etsin. mücadele ettiği şeyi kaybetmemek için, o senin nefret ettiğin huylardan vazgeçsin. ama yooook, sen illa ki, "peki.." diyerek mesajlar atma yoluna gidiyorsan, kaçırdığın elemana veya önünde köpek olan köpeğe mecbur kalırsın.

yanlış mı konuşuyorum, kadının elinde erkeği kendisine tamamen bağlayacak bir yöntem varken, bunu ödül-armağan sistemine getirmemek ona ne kaybettirir ki? en fazla sevişmenin kutsallığını... ama yok efendim, ben sevdiğim adamla sevişmekten bıkmam, şöyle de böyle de derseniz, bi de bu yöntemi deneyin.

bak çocuk gelişim uzmanları böyle konuşuyor, elbette yetişkinler için de aynı şeyler söz konusudur.
  • ergenliğimden itibaren hep özenerek baktığım kız modeli olmuştur. (şu yaşıma geldim bi kerecik bile yapamadım bu trip atma eylemini. bünyem izin vermiyor buna, en büyük kızgınlığım 3 dakika sürüyor*onda da en fazla oturup ağlıyorum. )
    bunu başarabilmesiyle olsun, kendinde bu hakkı görebilmesiyle olsun çok da takdirimi kazanmıştır.
    bir de tabii sevgilisi dışında arkadaşlarına da yapan modeli var ki, işte o tam bir kraliçe.

bu kız var ya, bu kız; her zaman kazanan olur. hep el üstünde tutulur.
  • hayatımdan bezmemin sebebi, lanet olasıca bir durum.. bu trip bokunu kadınlara kim öğrettiyse onu bi yakalasam.. neyse sakinim !
  • bu model dünyadaki tek modeldir.

trip atmayan kız yoktur. aklı başında erkek vardır.
  • türk kızı modelinde %86,3 ünde fabrika sürümü bir özelliktir. kalan %13,6 sı bir opsiyonmuş gibi kullanmaya çalışır, %0,1 i ise üretim hatasıdır.

çeşitli semptomlar gösterir, birçoğu aşağıda listelenmiştir.

- of, iyi, tamam
    - peki, anladık
    - üffff
    - ayyh!
    - sana ne be!
    - gerizekağlı
    - hıııı hııı öyle öyle
    - bırak, yapma, git, dokunma (gibi emir kipi yapılabilecek fiiller)
    - hıh!
    - istemiyorum!
    - bi dagga
    - yaaaaaa!
    - asıl sen x ( x = kendisine yöneltilen eleştiri)
    - aman be!
    - trip attığım yok! ( ya da: trip falan atmıyorum)

bir de trip atan kızın kazanacağını düşünen kızlar vardır, ama unutulmamalıdır uzun vadede trip atan kız modeli daima kaybedendir. çünkü fazla trip adam usandırır.
  • (bkz: winner)
  • itici mitici. yarın sabah dik alasını atacağım trip türü ya da kız türü. evet benim. ulan doğum günüm. telefon rehberine kayıtlı olmasa adını unutacağım lise arkadaşım, gece 12'yi geçtiği dakka bana mesaj atar nice mutlu yıllar diler. sen adam! ne hadle unutursun! senin gazabımdan kurtulmanın tek yolu yarın için beni eğlendirecek bir takım planlarının olması... ancak öyle cezan hafifleyecek ve ruhun huzura erecek! çünkü laflar hazırladım! i'm gonna eat you alive mk! planlanmış hatun tribi vardır bide efendim. ona hiç denk gelmeyin çünkü bütün gece yatağımda bu tribi planlamakla meşgul olacağım!!