şükela:  tümü | bugün
 • malumunuz trip atmak son derece kadim bir eylem. varoluşçulara göre havva'dan bu yana sürekli değişerek, gelişerek günümüze kadar gelmiş ve sosyal medya - iletişim gereçleri sayesinde inanılmaz bir boyuta ulaşmıştır. havva'dan beri bu geni bu zamanlara taşıyabilmek sanırım dna onarım mekanizmalarının bu gene torpil geçmesinden dolayı. zaten 20 lira sıkıştırın size sıfır dna üretir bir rüşvetçi zibidiler.

  yapılan son araştırmalar göz önüne alındığında trip atma geni olarak bilinen trp geni x kromozomunda kodlandığı ortaya konulmuştur. x'e bağlı geçiş göstermesine rağmen beklenenin aksine kadınlarda daha fatal seyretmektedir. xy kromozomlu olan erkeklerdeki etkileri y kromozomuyla taşınan kompleks mimik ve sözcükleri algılamayı zorlaştıran ökz geni sayesinde bir miktar azalmıştır ama hem anneden hem babadan bu geni taşıyan x kromozomu ile dünyaya gelmiş kadınlarda durum sinerjizm göstererek inanılmaz boyutlara ulaşabilir. x kromozomu ile geçiş gösteren hastalıklar erkek bireylerde gözükür bilgisini sarsan ve bilim dünyasını hayrete düşüren bu gelişme bu yılki nobel ödülünün açık ara en önde giden adayı.

  hayırın evet olduğu, belkinin hayır olduğu, sorun nedirin bir şey yok diye cevaplandığı trip dünyasının şahları olan kadınlar günümüze kadar gelen kadınları anlama kılavuzları olsun, "kadınlar anlaşılmaz" özlü sözleri olsun, bilimum erkek kafa karışıklığının esas sebepleri olmuşlardır.

  bu yeni gelişme ışığında aslında onların bilerek ve isteyerek değil genetik bir rahatsızlık sonucu trip attığını öğrenmemiz onlara bir özür borçlu olduğumuzu gösteriyor. kadınları sevelim ve onları çikolata ile besleyelim. öyle davranmamak ellerinde değil çünkü.

  edit: erkekte bulunan x geninin anneden geldiğine dair birtakım spekülasyonlar olmuş. biz o geni bilmiyoruz ama x kromozomunun anneden geldiği doğrudur.
 • bazen sonsuz döngüye girip işlemci yetmezliğinden siyah/mavi ekran verdirir.
 • erkeğin taşıdığı x geninin anneden geldiğini bilmeyen arkadaşın varsayımıdır,biyoloji dersleri uyuyarak geçmiş anlaşılan.
 • x'e bağlı geçiş gösteren hastalıkların aslında daha sık olarak erkeklerde gözüktüğü gerçeğini bir adet ökz geni ile bertaraf eden yazar barındırır.