şükela:  tümü | bugün
 • zaman zaman düşünüyorum. mesela eğer gerçekten trip atmayan kadın olmasa neden insanlar evlensinler ki? ya da ne bileyim neden hala sevgi bütünlüğünü koruyabilmiş uzun süreli ilişkiler görebiliyorum ki?

  demek ki varlar. bir yerlerdeler. belki bizi gözetliyorlar, belki de hak ettikleri sıcak ilginin keyfini çıkarıyorlar elektrikli battaniyeler üzerinde.

  sübhanallah...
 • bendim. hatta karşımdaki kişinin bana aşık olma sebeplerinden biri de buymuş başlarda, aşık olmak demeyelim de belki ilk etaptaki o etkilenme falan.
  hatta '' düşünüyorum da senden başkasıyla olamazmışım, kimse yapamazdı benle'' falan diyordu. didkleme yok, darlama yok, trip yok, kıskançlık yok, sonsuz bi anlayış falan..
  e noldu? bu durum öyle bi kanıksandı ki dibime kadar oyuldum. nasılsa trip yok ya, sıfır ilgi, sıfır emek, sıfır fedakarlık, sıfır özen.. başkasının taş üstünde taş bırakmayacağı durumlarla sına da sına anasını satayım.
  sonra ne oldu? kimyam değişti. başbaşka bi insan oldum. sonunda da ''ben senle yapamam, böyle darlanmalara gelemiyorum, her şeye tavır trip olmaz'' oldu.
  o da haklı ne diyeyim. biz kadın milletinin en asli görevi erkek milletinin sadakatsizliği, ilgisizliği ve yalanlarına ses çıkarmadan kırıp kıçımızı oturmak çünkü.

  ilaveten, o toz konduramadığız, her şey ve herkesten önce tuttuğunuz ''yakın arkadaş'' statüsünde olup da yaptığı tek şeyin sizi sevgililerinize karşı fitlemek olduğu erkek arkadaşlarınıza koyayım. kızlardan çekmedim bu yakın erkek arkadaşlardan (a.k.a kardo, bro, kanka, panpa, kardeş her ne boksa) çektiğim kadar.
  gitin o siktiriboktan hayatlarınızı onlarla geçirin madem artık.
 • sevgilimdir bunun kanıtı. varlar olum umudunuzu yitirmeyin!
 • ampul bile değiştirmeyi beceremeyen çıtkırıldım kadın populasyonunu da, rüyasında sevgilisinin kendisini aldattığını görüp bütün gün trip atan hatunları da sizler yarattınız eyyy erkek milleti!*

  bu tedrisattan geçip de kendini, karakterini bozmayan kıza şapka çıkarırım.

  bi de böyle bişey var:
  (bkz: #64884356)
 • benim. bir şeyi içimde tutamam. sinirlendiğim şeyi anında söylemem lazım. "benim içimde patlayacağına karşımdakinin yüzünde patlasın"ı felsefe edindim. tabi kavga kıyamet falan modunda değil. konuşup ne hissetiğimi anlatıyorum. bazen abartı bi sinir yapmış oluyorum, durum öyleyse hem rahatlıyorum hem özür diliyorum. bazen de karşımdaki ne yaptığını farkedememiş oluyor. olur çünkü herkes her an karşısındakinin ne hissettiğini düşünemez. öyle olmuşsa karşımdaki özür diliyor. konu kapanıyor. illa özüre de gerek yok zaten anlamak yeter. herkese öneriyorum. kendinizi yıpratmaktan çok daha iyi.

  shikamaru'nun da dediği gibi "mendokusai".
  yani, "ay ben uğraşamam tatlıım yorulurum."
 • yeri geliyor annem bile trip atıyor ise muhtemelen böyle bir kadının varlığı yok denecek kadar azdır.
 • görmeden inanmam .
  benim eşim hafta da 3 -5-7-9 kere falan trip atar .
  sebebi öğrenmek istediğimde sensin sebep der .
 • trip atmayıp, duygularını düşüncelerini düzgünce, açıkça anlatan kadını dinleyen, anlamaya çalışan, kendi duygularını da aynı ölçüde paylaşan erkeğin varlığına dair kanıtlar kadardır.

  ha gerçi öyle durumlarda da aman ne kafa s..n diyorsunuz, eved.
 • türkçeye ne zaman ve nasıl girdiği belli olmayan trip kelimesi olmasa, erkeklerin işi bayağı zor olurdu.
  verilen her tepkiyi, söylenen her sözü ve her hareketi trip deyip geçelim. karşımızdaki ne diyor hiç umrumuzda olmasın. bu aşamaya nasıl gelindi, hiç üstünde durulmasın.

  kulp takalım, yargılayalım. sonra iletişimsizlik gitgide artsın. ilişkiler böylece tükensin, kopsun. sonrası hep yalnızlık, hep suçlama, hep mutsuzluk.

  not:istisna olarak tribi sanat haline getirenler konu dışıdır.
  dot:tribin hasını aslında farkında olmadan erkekler atar.