şükela:  tümü | bugün
  • murat arda yönetiminde yeni çıkacak olan dergi,rock,bilim,,sanat,mizah gibi şeyler olacakmış,her yeni dergi heyecanlandırır bizi.
  • mayıs sayısı çıkan, charlie chaplin kapağıyla da kalpleri çalan dolu dolu dergidir. özellikle yanında verdiği hediyeler çok güzel.

ülkedeki -müzik yoğunluklu- sanat dergileri konusundaki açığı çok güzel bir biçimde kapatacağına eminim.

(bkz: yazıyorum)
  • tek seferde bünyeye zerk edilebilen akışkanlıkta bir güzel dergi. üstelik içeriğinde ne tür bir yazıyla karşılaşacağınızı önceden kestiremiyorsunuz. bir önceki yazıda müzik dünyasının anaforlarında dolanırken, bir sonraki yazıda bilimkurgunun hayal dozu yüksek evrenine dalış yapabiliyorsunuz. bu da aynı ton yazılarla dolup taşan monoton dergilerin aksine, trip'i rengarenk bir okuma mecmuası haline getiriyor. olmuş bu.
  • bu ay 2. sayısının çıkmış olduğunu görünce en baştan takip edip, sürekli okumaya devam edebileceğim bir dergi olmasını dileyerek aldım. 1. sayı kaçtı ama yine de öyle olacak gibi. derginin kapağına bakıyorsun mete atatüre yazmış, carl sagan görüyorsun, einstein, stephen king, homeros, erkin koray, max cavalera.. gel de alma şimdi. özellikle müzik içeriği bulunması çok hoşuma gitti. bilimkurgu kulübüyle bağlantılı olmasına da sevindim derginin, ismail yamanol falan, çok güzel olmuş

kendilerine yeni bir okur edindiler, etkileşimli kalmaya devam edeceğim.
  • trip ile ciddi mevzulara rock'n'rolla yolculuğu diyerek yayın hayatına nisan ayında başlayan, kültür-sanat-bilim ağırlıklı yazıların işlendiği, yazılarımla destek olmaya çalıştığım yepyeni bir dergi. ilk iki sayısının kapağında sırasıyla marilyn monroe ve charlie chaplin var. dergi satan her yerde bulunabilir.

not: haziran sayısı da v for vendetta kapağı ve gezi direnişine atıfta bulunan sloganıyla sağlam geliyor.
  • temmuz sayısıyla hayatımda önemli bir yer kaplayan dergidir. popüler edebiyat dergilerinin tekrarlarından da kurtarmıştır bizi.