şükela:  tümü | bugün
 • şu linkte görülen, "not recommended" başlıklı yoruma verilen tarihi ayar. üzerinden 6 yıl geçmiş ama hala en tepedeki yerini koruyor.

  edit:
  yorum:
  not recommended
  we went to this restaurant because of the reviews on internet. ıt was a sunday evening. because there were no other customers we hesitated to come in and asked to check the menu. the girl at the reception (who also became our waitress) was very friendly and helpful. we decided to stay.
  food was below standard, more fast food type of stuff (actually we received our food less than 5 minutes after we ordered). very expensive for bulgarian standards. there is better and 50% cheaper in plovdiv.
  atmosphere is good though.

  cevap:
  hebros, owner at hebros restaurant, responded to this review
  responded 12 december 2011
  welkom to tripadvisor reviewer society!
  ı noticed that this is your first contribution although you have visited 285 destinations. how pity that you did not like hebros and you started negatively! probably you can review other places in plovdiv that you say are better and 50% cheaper. that would help everybody who reads tripadvisor.

  thanks for liking our service and atmosphere! have to mention that the reception of the hotel is on the first floor and the girl that serviced you was a waitress in the restaurant. you could probably look at the hotel, which is an example of well restored renaissance houses with 19th century atmosphere and furniture.

  hebros is widely known for its good cuisine. ıt was awarded a "restaurant of the year" by bacchus magazine and is constantly in the first 10 restaurants in bulgaria. our wine list has received the "award of excellence" by wine spectator.

  as we are the place of the old town plovdiv slow food movement we are very sensitive to the "fast food" category. so ı checked the video surveillance records to see about the "less than 5 minute" service. you came in at 18h.12m. at this time on sunday we usually are not busy. at 18,15h you have been served starters and mineral water that you did not pay for as it was a compliment from the house. you ordered your only main course diner at 18,23h and you received it at 18,35h. this makes 12-13 minutes of preparation with all the staff in the kitchen working only for you. your excellent choice "old town dish" takes about 10 minutes to cook. the chicken is so tender and the vegetables with wild mushroom are so fresh that they do not need much cooking. the other dish "lamb roll with rice and blueberry" was from the "today" menu cooked today and served directly from the casserole. so no fast food, please! only fast service :)! you might have been busy talking to your companion and just did not notice how quickly the time passed. you did not leave anything in your plates, the chef thanks you for that!
  and ı do not think that a bottle of wine at 6€ is expensive even for the bulgarian standards. and after all why should an european quality cost much less in bulgaria?
 • (bkz: are you kola)
  (bkz: yes ı like it)

  edit: sizin için üşenmedim oturdum kopyala yapıştır yaparak google translateden çevirdim

  --- spoiler ---

  tavsiye edilmez internette incelemeler nedeniyle bu restorana gittik. pazar akşamıydı. çünkü başka müşterimiz yoktu; içeri girmekten çekinmedik ve menüyü kontrol etmemizi istedik. resepsiyon (kim de bizim garson oldu) kız çok canayakın ve yardımsever. kalmaya karar verdik. gıda, standart, daha hızlı yiyecek türü şeyler (aslında bizim yemekten sonra biz sipariş en az 5 dakika aldı) oldu. bulgar standartlarına göre çok pahalı. plovdiv'de daha iyi ve% 50 daha ucuzdur. atmosfer olsa iyi. cevap: owner hebros restaurant bu yorumu yanıtladı 12 aralık'ta yanıtladı 2011 welkom to tripadvisor inceleme topluluğu! 285 destinasyona gitmiş olsanız bile, bunun sizin ilk katkınız olduğunu fark ettim. ne yazık ki hevesleri sevmedin ve olumsuz başladın! muhtemelen plovdiv'deki diğer yerleri daha iyi ve% 50 daha ucuz olarak inceleyebilirsiniz. bu tripadvisor okuyan herkese yardımcı olur. hizmetimiz ve atmosferimiz için teşekkür ederiz! otelin resepsiyonunun birinci katta olduğunu ve hizmet veren kızın restoranda bir garson olduğunu belirtmek zorundayım. 19. yüzyıl atmosferi ve mobilyaları ile iyi restore edilmiş rönesans evlerine bir örnek olan otele muhtemelen bakabilirsiniz. hebros, mutfağı ile ünlüdür. bacchus dergisi tarafından "yılın lokantası" seçildi ve sürekli olarak bulgaristan'daki ilk 10 restoranda. şarap listemize şarap izleyicisi tarafından "mükemmellik ödülü" verildi. eski şehir plovdiv yavaş gıda hareketinin yeri biz "fast food" kategorisine çok duyarlıyız. bu yüzden video gözetim kayıtlarını "5 dakikadan az" servis hakkında görmek için kontrol ettim. sen 18h.12m'de geldin. pazar günü bu saatte genellikle meşgul değiliz. 18,15 saatte onbirler ve evden bir iltifat olduğu için ödemek istemediğiniz maden suyu sunulmaktadır. sadece ana yemek salonunu 18,23 saatte emrettin ve 18,35 saatte aldın. mutfakta çalışan tüm personelin sizin için sadece 12-13 dakika hazırlanmasını sağlar. mükemmel seçiminiz "eski kasaba yemekleri" pişirmek yaklaşık 10 dakika sürer. tavuk çok ihale edilir ve yabani mantarlı sebzeler o kadar taze ki fazla yemek yapmaya ihtiyaç duymazlar. diğer çanak "pirinç ve yaban mersini ile kuzu rulo", bugün pişirilen ve doğrudan güveçten servis edilen "bugün" menüsünden geliyordu. bu yüzden hiç fast food, lütfen! sadece hızlı servis :)! arkadaşınızla konuşurken meşgul olabilirdiniz ve sadece zamanın ne kadar çabuk geçtiğini fark etmemişsinizdir. tabaklarınıza hiçbir şey bırakmadınız, bunun için şef teşekkür ediyor! ve 6 € 'da bir şişe şarap bile bulgar standartlarına göre pahalı olduğunu sanmıyorum. ve sonuçta, bulgaristan'da bir avrupa kalitesi çok daha az maliyetli olmalıdır?
  --- spoiler ---
 • bildiğim ingilizce'yi de unutturan yorum ve ona verilen cevap. durumu olmayanlar için özet geçeyim; bulgaristan'ın en iyi on lokantasından biri pazar akşamı yalnızca bir masaya çalışmış ama yine de onları memnun edememiş, ha bir de servis yapan kız garson mu yoksa resepsiyonda mı görevli, onu tartışmışlar.
 • sıkıcı konu, boktan ingilizce.

  vakit kaybı.
 • özet:

  çiftin biri (macar olurlar kendileri) bulgaristan, plovdiv old town'da bir restorana giderler. önce girişteki masayı resepsiyon, oradaki kızcağızı da hem resepsiyonist hem de garson sanarlar. ilk eleştiri budur.

  sonra da sipariş verdikten 5 dakika sonra yemeğin gelmiş olmasından ötürü yemekleri fast food olmakla suçlamışlar.

  yemekelr güzel değildi değmişler.

  en sonunda da plovdiv'in yarısı burdan daha ucuz demişler.

  restoranın yetkili abisi de bunların yaptığı gereksiz ve yanlış yorumları bir bir çürütmüş. olay bu.

  şimdi benim konuyla ilgili sorum şudur: bu başlığın ekşisözlük'te ne işi var?