şükela:  tümü | bugün
313 entry daha
  • olsa olsa entel fobisidir. delikten korkmak nedir birader? google' daki bütün görsellere baktım hiçbir etki yapmadı. buna sahip olanlar ruh sağlığını kontrol etsin önce.
  • yarım saattir başlıktaki görsellere baktım ve bu ne lan bu nasıl fobi olur diyordum. son beş dkdır hiç birine bakamıyorum. sanırım zorlama bir fobi sahibi oldum.
  • iphone 11 modelinin bu fobiye sahip kişileri rahatsız edebileceğine dair bir varsayım
  • hindistanlı bir dayının burnunda kurtlar yuva yapmıştı,
    onun dezenfekte operasyonunu izlemiştim, burnun içi böyleydi, kurtçuklar bi o deliğe giriyor, bi bu delikten çıkıyordu, doktorun cımbızından kaçmak için.

sikimde olmayan fobi, üzgünüm acınızı paylaşamıyorum :/
  • bende de var fakat yalnızca canlıların ve yemeklerin üzerindeki delikler rahatsız ediyor. delikli bir duvar veya eşya görünce açıkçası umurumda bile olmuyor.

google görsellere "tripofobi" yazınca hastalıklı insanların fotoğrafları çıkıyor ve bunlara bakmak kaşıntıya neden oluyor.
  • evrimsel bir sebebi olan, delikli ve gözenekli yapılara duyulan korku ve tiksintidir. insanı inanamayacağınız kadar rahatsız edebilir. hiç de öyle entel fobisi, şımarık fobisi falan değildir. yaşayıp bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayınız.

okumak isteyenler için bağlantı:

edit: içerikte bolca görsel mevcut. fazla aşağı inmeden görsel içermeyen halini bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.
  • korku değil bu, tiksinti. hiçbir etki göstermeyen arkadaşlara şöyle özetliyim, baktığınızda mideniz kalkıyor iç organlarınız yer değiştiriyor.
  • bende tiksintiye değil ama kontrolsüz bir şekilde adanademirspor sloganlarını portekizce fısıldamama neden olan fobi.

tanım: 1st world problem kavramının da dışına çıkan fobi
  • sabah sabah iphone 11 yüzünden kaşıntı ile beraber yer kabarmalar şeklinde kendini hatırlatan fobim. aslında modeli önceden görmüştüm de etkilememişti ama mizah sayfalarındaki böyle görseller yüzünden oldu. iphone kulanıcısı ve bu fobiye sahip kişilerin gözleri yaşlı.
  • daha cok uydurma bir fobi gibi gozukuyor.
    eksik kalmasin diye bu kismi editliyorum:

kosullandirmalardan yogun bicimde etkileniyor olabilirsiniz.
    zaten maruz kaldiginiz goruntuler, cogu insanda bir sekilde tiksindirme uyandiracak seyler. ornegin kelebek goruntusuyle birlikte uzun bir sure kotu bir kokuya maruz kalirsaniz ne olursa olsun bundan zihniniz etkilenecek, bir sure sonra koku kaldirilsa bile, kelebek goruntusuyle eslesmis kokuyu duyumsayacaksiniz.

issiz gucsuz bir grubun sizinle ve alginizla oynamasina izin vermeyin.

biraz zorlama sanki. birbirini tekrar eden goruntu imgeleri tasarimsal olarak zaten rahatsiz edici bir goruntu olusturur. klavyelerinizin tus diziliminden tutun da, bilgisayar ekranlarinizin, tv lerinizin kare olmamasi, tavan dosemelerinin farklilasmasi, yer dosemeleri hepsi bununla alakali bir durumdur.

deliklerden tiksinme durumu denmis bi zamandir ben bu basliklari gormeye basladim. abuk subuk sayfalarda ozellikle bu delikli fotograflar igrenc ogelerle birlikte paylasiliyor.

bende boyle bir fobi yoktur. derin tasarimlara normal insanlara gore biraz daha uzun sure bakabilirim. ama o igrenc gorsellerle yanyana yapilmis paylasimlari gorunce ister istemez aklima bocekler vs geliyor.

bunun gecmiste bi hastaliktan kaynakli kalitimsal vs oldugu soylenmis.

bu boyle bir sey degil arkadaslar.
    koskoca bir yalan. korku kesinlikle kalitimsal degildir. hatta hic bir alakasi yoktur.
4 entry daha