• delik fobisi.

ama boyle daha ziyade ici dolu delikler, nasil diyeyim, sanki icinden bir $ey firlayacakmi$ gibi duran minik minik $eyler (yazarken bile tiksindim). ozellikle insan bedenine foto$opla eklenmi$ delikli dokular o saniye yok olmayi istetiyor.

merak edenler gogıldan tripofobi yazıop bakabilir neleri gorunce ka$inmaya ba$liyoruz, midemiz bulaniyor filan diye.

allahim cok zor oldu.
  • oyle rezil bir meret ki bu entrye koymak icin link aradigimdan beri dakikalardir hatir hatir ka$iniyorum.
    allah belani versin.
  • willow is still blessed'in sözlüğü okuyanlara kattıkları olarak literatüre geçmiş fobi. kaşınmaya başladığım yetmiyormuş gibi, mide bulantısını da geçtim, aklıma yıllar önce fw fw önemli şeklinde dolaşan bir iletiyi hatırlattı. bir kadın brezilya'ya gidiyor ve ordan bir sutyen alıyor, sonra memleketine dönüyor. göğüsleri kaşınmaya başlıyor. ay fena oldum. sonra bu willow'un gönderdiği linkteki sahte deliklerin gerçeği bu kadının meme uçlarının etrafında oluşuyor. görüntüyü bulabilir miyim bilmiyorum ama uzun süre kabuslarıma girmiştir o görüntü. meğer kadına o yöreye ait bir bakteri musallat olmuş, kurt gibi memelerini yemiş vs vs. anlatırken bile içiniz fena oldu, değil mi?
  • forward maillerle bu fobiyi tetiklemek adina memelerinden kurt/bocek cikan, delikli fotolar yollanmaktadir.

onlar foto$oklu arkada$im!
    annemin gecenlerde anlattigi "bak ne duydum biliyo musuuuun, pazardan alinan sutyenlerde bi bocek varmi$, kullanan kadinlarin goguslerine yumurtluyomu$, sonra kadin ka$iniyomu$ ama anlamiyomu$ nolduuu, bi gun o yumurtalar patlayip kadinin goguslerinden yuzlerce bocek firliyomu$" $eklinde bana kadar gelen urban legend'in bi uzantisi hepsi.

ama cok primal bir korku bu. hastalik korkusu, butunlugunu yitirme korkusu, hepsi bir arada tiksinme hissi uzerinden semptomla$iyo. bunu fark eden manyaklar da insan kollarina bacaklarina memelerine lotus tohumlari foto$oklayip "kadinin hastaligi varmiii$" diye forwardliyo.

hepsinin gotune bocek kacsin i$alla.
  • içimi dışına çıkaran fobinin adıymış. sanki benim içimden çıkıyor o meretler.
  • bende aşırı sinir şeklinde vuku bulan fobi. resmen sinirden ölüyorum delikli bir şey görünce. parçalamak istiyorum o şeyi. mideme vuruyor sonra da bu sinir. sadece delikli şeyler de değil. mesela çocukken ufak bir göletin içinde birikmiş kurbağa yumurtalarına rastlamıştım ve o zaman da aynı şeyi hissetmiştim. aynı şekilde havyar görmeye de dayanamıyorum. illet bir fobik durum. ve ilk kez bu kadar zorlandım bir entry girerken.
  • sahip olduğum tek fobi galiba; adını bugün öğrendim. boğazım içine göçecekmiş gibi hissettiriyor. buna giriyor mu bilmiyorum ama ağaç diplerinde yetişen milyonlarca küçük mantarın yarattığı pıtırcıklı doku da bunların yarattığı etkinin aynısını yaratıyor bende. bu olaya sahip olduğumu farkettiğim gün ise odamın karşısındaki binanın çatısının kiremitlerini değiştiriyorlardı, kısa kısa sütuncuklar halinde onlarca kiremit yığını vardı çatının üstünde. çatı korkunç bir deri hastalığı geçirmiş ve sadece sütuncukların olduğu yerler deri olarak kalmış gibi duruyordu. anında kafamı çevirip o görüntüyü hiç görmemiş olmayı dilemiştim.
  • tasarim masarim derken kusturan bi illet.

ahan da

bu ne ya? delik delik su bidonu mu olur lan? uhuhuhu.
  • buna sahip insanlarin black swan izlerken tetikte olmasi gerek.

--- spoiler ---
    kanatlarin ciktigi sahne hani, putur putur o tüy uclari cikiyor sirtindan, ayahayhahahahaagagahyh.

bir de parmak derisini kaldirdigi sahne var ki, sanki bu fobiye sahip olanlarca daha da fena bulunuyor gibi.

--- spoiler ---

hatta bunlara dayanarak $oooyle bir yargiya varasim var, belki de bedenin butunlugunu fena halde bozdugu icin bunca korkuyoruz bu olaydan. agactan du$en eski insanlar yuzunden gece uykumuzdan du$uyoruuum hissiyle ziplayabiliyorsak, bunu da bir yerlerimiz kodlayip almi$ olabilir gibi gibi.
  • resmen yıllardır adını bilmediğim bir fobim varmış. oha!

bende özellikle yazları çok yanınca ve deri su toplayınca, yada böyle pul pul sertleşmiş deri hastalıklarını görünce birilerinde de vuku buluyor. tüylerim diken diken oluyor, içim sıkışıyor... temiz hava almaya ihtiyaç duyuyorum.
hesabın var mı? giriş yap