• dört bes yıl önce bir fotoğraf görmüştüm allah kahretsin ki neredeyse haftalarca aklımdan çıkmadı midem bulanıyor, tüylerim diken diken oluyordu ilk böyle farkettm ve ondan sonra resmen fobimi tetikleyecek seyler gördüm mü birkaç gün unutamıyorum ve gerisi ızdırap.
  • allah kahretmesin bu fobiyi. üzerine düştükçe daha fazla şeyden rahatsız olmaya başladım. çok da rahatsız etmemesi gereken bir obje görüyorum, üzerine "bu beni rahatsız etmeli mi acaba?" diye düşünüp ona da bakamaz hale geliyorum. çok saçma biliyorum ama elimde değil artık...
  • bir tür fobi olduğunu bilmeden önce o tür görüntülerden herkesin rahatsız olduğunu sanıyordum. çünkü insanın rahatsız olmaması mümkünmüş gibi gelmiyor. gördüğüm anda o delikleri bıçakla kesip deşmek istiyorum. insanda tarifsiz bir kaşıntı ve rahatsızlık hissi uyandıran aynı zamanda da daha çok bakma istediği duyduğun delikli veya petekli görsellere karşı oluşan fobi.
  • hayatım boyunca toplanmış deliklere neden bakamıyorum diye merak ettiğim rahatsızlık. örneğin; arı peteği, tutmuş süt sonrasında tencerenin dibi gibi.. ığğğyy yazınca bile midem bulandı. hani korku değil de, böyle tiksindirici ve tuhaf bir rahatsızlık. meğersem beynimizdeki ilkel bir kısmının o delikleri tehlike olarak algılamasındanmış. abow

bir arkadaşım da göbek deliğine bakamıyor.
  • berbat bir fobidir. yine meraktan google görseller'de arattım ve ıyyyyyy!
  • delikli nesneler, parçalara bölünmüş hücreler, içi boş delikli kütlelerden korkma.
    genelde nesne küçük veya büyük olabilir, nesnede delikler olması şart, küçük delikler makbul o zaman daha korkutucu olabiliyor.

duş başlığındaki deliklerden, deniz süngerine kadar çeşitli doku ve nesne trifobik için korkunç, ürkütücü metalara dönüşür. o derece ürkütücü ki mide bulantısı, baş dönmesi gibi etkilere sahip.

bir çaresi var mı bu fobi nasıl atlatılır bilmiyorum.
  • deliklere karşı fobidir genelde delikli el olarakta geçer.. lise dönemlerimde evimizde jakuzi vardı biliyorsunuz küvete 10 tane delik ve ben ayda yılda bir banyo yapardım o iğrenç delikler yüzünden. bir de şey var kulağa örümcek kaçar diye peçete koyulması deliklerden nefret ediyoruz.
  • olsa olsa entel fobisidir. delikten korkmak nedir birader? google' daki bütün görsellere baktım hiçbir etki yapmadı. buna sahip olanlar ruh sağlığını kontrol etsin önce.
  • yarım saattir başlıktaki görsellere baktım ve bu ne lan bu nasıl fobi olur diyordum. son beş dkdır hiç birine bakamıyorum. sanırım zorlama bir fobi sahibi oldum.
  • midem bulandı yahu, bildiğin midem bulandı o fotoğraflara bakınca..
hesabın var mı? giriş yap