şükela:  tümü | bugün
  • lufthansa'nın kendi sitesinden 1500 tl olan 2 kişi ispanya gidiş dönüş biletini buradan 780 tl'ye aldım. alırken çekindim, tırstım. aldıktan sonra lufthansa ofisini aradım, biletiniz kesilmiş, sorun yok dedi.

bu kadar ucuz olması hakkaten acayip.
  • az evvel şu yazışmanın geçtiği sitedir:

--- spoiler ---

tripsta:

sayın xxx,

rezervasyonunuzun biletleme işleminde oluşan teknik sorun nedeniyle fiyat değişikliği olmuştur.

uçak bileti tutarı 25 euro artmıştır. rezervasyonunuzu iptal etmek isterseniz lütfen iptal talebinizi belirtiniz.

xxx:

bilet fiyatındaki değişikliğin benimle ilgisi nedir, anlamış değilim.
    ben bu bileti satın aldığımda fiyatını zaten belirtmiştiniz ve kredi
    kartımdan bu biletin karşılığı olan meblağ çekilmişti. eğer bu fiyat
    farkını bana yansıtmak amacındaysanız lüften bir an evvel rezervasyonu
    iptal edip sonuç ile ilgili tarafıma bilgi verin. konuyla ilgili yasal
    yolları izleyeceğimden de emin olabilirsiniz.

tripsta:

sayın xxx,

talebiniz doğrultusunda rezervasyonunuz iptal edilmiştir. bilet tutarı 15-20 iş günü içerisinde hesabınıza geri iade edilecektir.

xxx:

şu kaç gündür başka bilet almadığım için ettiğim zarar bi yana, bi de
    15-20 gün paramı işleteceksiniz demek. yapacağınız işi sikeyim ben sizin.
    orospu evlatları.

--- spoiler ---

isteyen buyursun kullansın siteyi, ama uçuşa günler kala böyle bir mail alırsanız, fazladan 300-500 tl bayıp yeni bilet almak zorunda kalabilirsiniz.
  • az yorum olmasından kaynaklı olarak tırsarak londra bileti aldım. 1-1,5 saat içinde bilet bilgilerim amadeustan mail olarak gönderildi. şirketlerin kendi sitelerinden, daha ucuza bilet alabilmek ilginç oluyor gerçekten.
    atlasjetten de teyit aldım. bilet satın alınmış. tek kötü yanı amadeustan alınan biletle atlasjette online check in yapılamıyor.
  • az önce buradan bir bilet aldim. 750 tl civari gibi birsey. islem tamam dedi ve teyit bilgileri mailime geldi. fakat kredi kartimdan cekmemisler. bankayi aradim, bugün herhangi bir islem yapmamışım kredi kartıyla. kaldı ki rezervasyon kodum dahi yok.

dandiktir, güvenilmez. bedavadan bilet verse dahi.

edit: bugün aradılar. bilet ismiyle kredi kartı ismi farklı olunca güvenlik amacıyla bekleniyor. tuttum bunu. bütün laflarımı geri alıyor; ibret olsun diye entrymi silmiyorum
  • klm'nin kendi sitesinde 630 tl çektiği bileti işlem ücreti dahil 534 tl'ye aldığım atina merkezli acenta.

(bkz: işgilli büzük dingilder)
  • aynı özelliklerde bileti skyscanner'dan 17 tl daha pahalı çıkartmıştır, skyscanner yine şaşmadı.
  • bayram döneminde ankara'ya gidiş-dönüş bilet fiyatlarına bakayım dedim. 1.342,63 tl dedi. acaba viyana'dan aktarma mı yapılıyor diye baktım, yok direk uçuşmuş. aktarmalı uçuşlardan nefret ettiğimden hemen biletleri satın aldım. bu fiyata kaçar mı?
  • yunanistan merkezli online seyahat acentası. içinde türkçe'nin de olduğu 12 dilde hizmet veriyor. sitenin orijinal adresi http://www.travelplanet24.com/

yurtdışı uçak bileti için bir hafta boyunca birkaç ülkeyi kontrol ettim, en ucuza buradan alabileceğime karar verdim. nasıl bir yöntemleri var bilmiyorum ama uçak şirketinin kendi internet sitesinden daha ucuza satıyorlar. iki defa uçak bileti aldım, sorunsuz uçtum. satın almayı onayladıktan sonra rezervasyon mailini, bir gün sonra da uçak biletini gönderiyorlar. bileti http://www.checkmytrip.com/ üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. check-in yapmaya da izin veriyorlar, ancak yemek seçimi yaptırmıyor olabilirler. ben yapamadım. uzun uçuşlar için özellikle vejetaryen olanlar dikkat etsinler. skyscanner ile birlikte sık sık kontrol edilmesi tarafımdan tavsiye olunur.
  • türkiye'yi asya kıtasında gösteren bir site.
  • tripsta.com.tr internet sitesinde göreceğiniz bilet fiyatları her daim havayolları internet sitelerinden daha ucuz olacaktır. bunun tek sebebi ise internet üzerinden verilen hizmetin bedelinin oldukça düşük olması hatta kimi uçuşlarda servis bedeli olmamakla beraber indirimin bulunmasıdır.

tripsta.com.tr üzerinden rezervasyonunuzu sonlandırıp ödemesini yaptığınız an ile aynı gün içerisinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçerseniz her türlü müdahalede (değişiklik yada iptal) bulunabilirsiniz. bu noktada ödemenin gerçekleştiği saatte çağrı merkezinin hizmette olduğuna dikkat etmelisiniz.

şimdilik söyleyeceklerim bu kadar hakim bey.

peşin edit: olası sorular dahilinde editleme gelebilmektedir.