• fullmetal alchemist brotherhood un unutulmaz ost lerinden biridir. kesinlikle dinlemelisiniz bratjadan sonra 2.dir benim için <3 bkz:fullmetal alchemist brotherhood
  • fma brotherhood'un en naif en iç acıtan müziklerin biri, bence ilk sıradaki.

http://www.youtube.com/watch?v=l2kwie-gs2o

burada ise gençler rolling in the deep ile devam eden bir icra gerçekleştirmişler, baya da iyi olmuş.
  • merak ediyorum: hikaye canlanırken bir yandan beyninde, son seste sözlerinin manası içine kazınırken; ikinci pasajdan itibaren hala gözleri dolmadan dinleyebilen insanlar var mıdır şunu bu dünyada? ah trisha, sıcak tatlı şefkatli güzel trisha...

dormite liberi,
    (sleep my child)

dulci pueri dormite, caloria et,
    (sweet little sleep, and comfort)

comodus vester lecti boni.
    (the warmth of your comfortable bed.)

osservo te, semper te,
    (ı watch you, always you,)

latus tui costa te, autem solus, mitite,
    (worn on your breast, yet alone, gently.)

latus tui hic sum.
    (ı have always been worn by you here.)

ın somninum plati
    (carried away in your sleep)

floridus plena, dormite liberi
    (filled [these flowers], my children sleep)

dulci mei dormite
    (my sweet children sleep)

mitite liberi,
    (gently children)

sine pater autem, mitite, liberi,
    (without their father yet gently, children,)

visi te tua mater.
    (your mother looked at you.)

osservo te, semper te,
    (ı watch you, always you,)

latus tui costa te, liberi sine sentite,
    (focused on your breast, without feeling children,)

momentum dormite.
    (sleep time)

ın conclave sine mater.
    (ın the room without your mother.)

conclave dum dies saperis…
    (ın the room until the day seem …)
  • iki versiyonu vardır. klasik ve mandolin. klasik versiyonu anneye dair anılarda çalar. mandolin versiyonu ise en hüzünlü, en anlam yüklü sahnelerde tam öyle bir anda çıkar ki kendinizi "allahınız yok mu lan" diye ağlarken bulursunuz.
  • şöyle şahane bir şeydir.

fullmetal alchemist brotherhood izlediğim en güzel şey olabilir. ve bu müzik de duyduğum en güzel müziklerden biri şüphesiz.

animeyi izlerken bu müziği ilk duyduğumda neye uğradığımı şaşırmıştım. iç sızlatan bir eser.
  • gece gece yine aklıma düşmüş, pek muhtemel ki gelmiş geçmiş en iyi anime soundtrack’i. dinledikçe annelerini kaybetmiş çocukların çaresizliğine ürperirsiniz.

şöyle bir korolu versiyonu da mevcuttur.
  • akira senju tarafından bestelenmiş, varşova filarmoni orkestrası ve korosu tarafından icra edilmiştir.

https://youtu.be/hbkh7drnqw8
hesabın var mı? giriş yap