şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte defaatle başlatılmış, denenmiş ve başarısız olmuş bir hareketi bu sefer başarmak niyetiyle başlatmak istediğim harekettir efendim. bu seçim süreci ve öncesinde de gözlemleme fırsatım/fırsatımız oldu ki; yıllardır yapamadığımız "yav he he" diyip geçmeyi, kendimizi kaybetmeyip, ciddiye dahi almamayı, yılların verdiği bıkkınlık ile ister istemez yapabilir olduk. şimdi ise bunu daha bilinçli ve sistemli bir şekilde yapma vaktidir.

  çok iyi anlıyorum ki cevap veresiniz geliyor, yıllarca bu ülkede yaşamanın bir getirisi (ya da götürüsü olarak), dayanaksız, referanssız, provokatif, aptal saptal her türlü açıklama ve iddiaya alerjik bir hal aldık ve tahammülümüz aynı kişilerce kıtır kıtır kemirildi.

  ancak ve ancak, bu adamların açtığı başlığın tek başına hiçbir değeri yokken, tetiklenip, başlık altına yüzlerce entry döşediğinizde, aynı başlık, milletin reklam vermek için dünya para verdiği sol tarafta, sadece sizin yazdığınız entrylerle, ücretsiz bir şekilde duruyor.

  sınıfta herkesi rahatsız edip duran, ağzından salyalar saçarak komik bile olmayan rahatsız edici laflar böğüren, o ezik tipi besleyen tek şey de pozitif ya da negatif, çevreden aldıgı tepkilerdir. vermediğinizde, vermemeyi başardığınızda, erir ve gider. önce dozajı arttırır, sonra erir gider.

  eminim ki yine 3-5 like için laf sokmaya çabalayanlar olacak, kendini tutamayanlar olacak; ama umuyorum ki bir o kadar kişi de, laf sokmanın, anlık olarak kendisini ve kendisi gibi düşünenleri mutlu etmesine rağmen, laf soktuğu düşüncenin sol framede reklamına katkıda bulunuşunu fark edecek ve bu duruma en azından bir ara verecektir.

  söveceksek de nick altında sövelim, salak salak başlıkları ve temsil ettikleri şeylerin reklam ücretini klavyemizle ödemeyelim. haydi çocuklar nick altına.
 • efendim şimdi şöyle yapıyoruz kendince fikrini beyan edenlere eğer adam gibi bir cevabımız yoksa troll yakıştırması yapıyoruz ve direkt hakaret ediyoruz olmadı topluca cevap veremeyerek engelleme yoluna gidiyoruz.
 • zor be kaptan...
 • kaynaksız, referanssız! bakın burası önemli, kaynaksız ve referanssız, buram buram provokasyon kokan başlık ve barındırdığı düşüncelerin reklamının yapılmasını rahatsız edici bulmanın, dogmatik ve faşizan bir talep oldugunu da ögrenmemizi saglayan kampanyadır aynı zamanda.

  bilginin ve iddiaların kaynağı olmasını istemek, bu kaynakların güvenilir olmasını istemek, güvenilir ve sağlam değilse de inanmamak, dogmatik düşüncenin temel taşıdır, aynen abi bravo.
 • eskiden işe yarar bir kampanyaydı. aktroller azdı. başlık açıp heyecanlı muhalefetin başlığı şişirmesini beklerlerdi.

  şimdilerde sayıları maşallah muhaliflerle yarışıyor. 20 kişi toplanıp başlıklara doluşuyorlar.

  çözüm artık moderasyonun elinde. açık açık provokasyon amacı güden, sürekli yanlış bilgi veren, hem anayasa hem de sözlük kurallarını hiçe sayan, ana avrat söven, kafalarına göre insanları "terörist", "fetöcü", "vatan haini" ilan eden, her açıdan uçurulmayı hak eden bir grup neden bu kadar kollanır, anlamış değilim.

  aktroller yazdıkça moderasyona tepki göstermek daha faydalı olacaktır.
 • bir süredir katıldığım kampanya.