şükela:  tümü | bugün
  • maalesef aramızdaki pek çok arkadaş bu grupta.
    şurada en fazla günde 1 kez ekşiye tıklayıp ne oluyor diye 10 dakika göz atsanız, 1 ay sonra hangi başlığı hangi troll yazar açmış, başlığa girmeden idrak edebilirsiniz. o kadar bariz herşey. buna rağmen o başlığa girip satırlarca fikir beyan eden insanlar var, onlar adına üzülmemek elde değil. geçmişte ben de bu konuda bir kaç deneme yaptım doğrusu.

genel olarak şöyle oluyor. bir troll ün canı sıkılıyor ve özellikle muhalif kesimi rahatsız edecek bir manşet atıyor kafasında. bu manşete uygun daha da çılgına çevirici argümanlarla girisini donatıyor. burada girinin içerisinde ortaya koyulacak şeyler ne kadar aptalca ve insanları rahatsız edecek cinsten olursa o kadar çok ilgi topluyor. burada en kritik nokta dozajı ayarlamak. yani millet senin gerçekleri anlamadığını ve karşıt görüşün sunduğu fantastik yalanlara zeka kıtlığından dolayı inanarak bunları yazdığını düşünmeli. öyle düşünmeli ki başlığın altında senin muhtemelen tuvaletini yaparken yarım ağız gülerek ibnelik peşinde yazdığın deli saçması şeyleri sana bilal e anlatır gibi anlatmaya çalışsın, çabalasın dursun, bi yandan kudursun. ne kadar etkiyi artırabilirsen o kadar iyi. bir süre sonra troll yeterli ilgiyi gördüğünde ortaya attığı bu gerzekliği daha da deşer ve daha fantastik görüşleri yazılanlara cevap niteliğinde editlerine sıkıştırıverir. mesaj kutusu küfürlerle doldukça daha da mutlu olur. inanın tüm süreç bundan ibarettir. bunun denemesini bir kaç başlıkta bizzat kendim yaptım. sırf denemek için olabilecek en yoğun bir akp yalanı bulup allayıp pullayıp zehri veriverdim. sonuç çok eğlenceliydi.

sizden ricam bu gruptaki insanların sözlükte yer almamasını istiyorsanız bu adamların başlıklarına yazmayın. (bkz: don't feed the troll) diyerek bile olsa beslemeyin. bir süre sonra sıkılıp bu işi bırakacaklar emin olun. bazen en güzel tepki tepkisizliktir arkadaşlar.

yeni başlayan veyahut hakkaten algılayamayan arkadaşlar için bu başlık altında denk geldikçe ilgili başlıkları sizler için derlicem.

günün ilk troll başlığı @fillizof dan geliyor.
    (bkz: muharrem ince'nin jet'i)
    evet muhalif kardeşim onun jeti yok kiralıyor ve bunu en iyi başlığı açan biliyor, yazma artık.