şükela:  tümü | bugün
  • gün geçmiyor ki karayağız bir troll olmadık önermelerle kadınlara dönük hakaretamiz bir başlık açmasın.

bu başlıkları açanların temel özellikleri ezikliklerini saldırarak ortaya koymalarıdır.

birisi kariyer yapana sallar

(bkz: kadınların kariyer yapma sevdası)

kimisi okuyup çalışmayanına

(bkz: üniversite mezunu olup ev hanımlığı yapan kadınlar)
  • (bkz: yav he he)

kadınlar hakkında doğru ve mantıklı tespitler yapan herkese troll olarak tanımlandığımızda doğru olan şey.

ifade özgürlüğümüz var. düşüncelerimizi ifade hakkımız var ama onların da sınırlarıkadınlar hakkında ufacık bir eleştiri yapmamıza izin vermiyor.

trigger oluyorsanız okumayın.
  • oldu canim. siz kadinin kariyer sevdasi basliklari acip "kadinin is dunyasinda yeri yok" diye insanlari orgutlemeye, kosullandirmaya, kadinin istedigini yapmasinin onune set cekmeye calisacaksiniz, biz de trigger oluyoruz diye okumayip susacagiz.

ben su an sahip oldugum haklari, mutlu ve huzurlu yasami kolay edinmedim, yedirmem sizin gibi ayrimcilikci, cinsiyetci insanlara.

ifade ozgurluguyle nufusun yarisina karsi ayrimcilik yapip onlari bastirmaya, dislamaya calisanlarin asagilama olarak gormedigi seymis.
  • yobazca yetiştirilip sevgisiz olmalarından kaynaklanır.
  • sevgisiz olmalarından değil gerçekleri dile getirme isteklerinden kaynaklanır.

"kadının iş dünyasında yeri yok" diyeni görmedim diyen varsa da kendi görüşüdür. çoğumuz kadınlar iş dünyasında kayırılıyor diyoruz. kadın kotalarından şikayet ediyoruz.

bayan kelimesinden bile trigger olabilecek kapasiteye sahipsiniz. okuyup susmayın. yazın ki ne kadar komik argümanlar ürettiğinizi okuyan herkes görsün.
  • esitligi herkese esit imkanlar saglamaktansa var olan duzenin korunmasi sanan insanlarin kabul etmekte zorlandiklari gercek.

sanki turkiye'de her sirketin azinlik politikasi varmis gibi "kadin kotalari var, kadinlar aliniyor hep islere!1!!one!" diyorlar bir de.

bayan kelimesinden bile trigger oluyormusuz. lutfen gidip siyahi bir insana "ya alti ustu nigga dedik, niye hemen trigger oluyorsun?" der misiniz?
  • bayan ile nigga'yı bir tutanların şikayetçi olduğu konu.

http://www.tdk.gov.tr/….gts.59d91048577fa2.23210990

ben küfür/hakaret amaçlı bayan kelimesini kullanana rastlamadım.

bu kadar alınganlık iyi değil.
  • cinsiyetinden ötürü rahat batması sendromuna yakalanma riski yüksek olanların canını sıkan şey.

bir erkeğe bay derseniz %99 alınmaz. çünkü erkeklerin çoğunun gerçek dertleri vardır. elbette çok kötü hayat yaşayan ve büyük sorunlarla karşılaşan kadınlar yok değil. bunların sayısı çok az da değil.

ama ekmek elden su gölden yaşayan, şehirli, güneydoğuda öldürülen hemcinsinin mağduriyetini kullanan-ki erkekler daha fazla öldürülüyor bunu da belirtelim- kadınlar elbette bayan kelimesine karşı alınganlık gösterecekler.

allah başka dert vermesin. sizin de işiniz zor.
  • dilbilim, dilin gelisimi ve etimoloji bilmeyip bayan ve nigga arasindaki olasi iliskiyi gormekte zorlananlarin gormekte zorlandiklari baska bir gercek.

bayan kelimesinin connotation'larini anlamakta gucluk cekiyor olabilirsiniz, bir bilene sorun. sizin sahip olmadiginiz bir hassasiyete sahip olan gruplara hassasiyetleri konusunda satasmak yerine ise bir doz empati alin.

ben kotu cagrisimi olan eril kelimeleri erkekler kotu hissetmesin diye kullanmamaya dikkat ederken, bana sirf bir inat ugruna istemedigim bir bicimde hitap ediyorsaniz bence en buyuk sorununuz empatidir.