şükela:  tümü | bugün soru sor
 • oha bunun nasıl açılmamış lan başlığı?

  netflix-dreamworks-guillermo del toro ortak yapımı müthiş keyifli animasyon dizi. başrollerde bu haziran ayında trajik bir şekilde hayatını kaybeden anton yelchin, frasier'dan hatırladığımız kelsey grammer ve ron perlman reyiz var.

  konu klişe, lise öğrencisi jim lake *, karanlık troll* bulvar'ın* öldürdüğü avcı kanjigar'ın madalyonu tarafından yeni avcı olması için seçiliyor. görevi troll ve insan dünyalarını korumak. bir yandan lise hayatını devam ettirirken diğer yandan da karanlık trolllere karşı savaşmak zorunda, neyse ki geveze troll eğitmeni blinky*ve diğer dostları bu masalsı macerada onu yalnız bırakmıyor. senaryonun bu klişeliğine rağmen o kadar tatlı ve kararında işlenmiş ki çıtır çerez gibi gidiyor ve her bölüm suratta bir gülümseme bırakarak bitiyor. verdiği hava how to train your dragon serisini hatırlattı, ki zaten dreamworks yapımı olunca bu da şaşırtıcı değil.

  birinci sezon netflixte komple yayınlandı, muhtemelen malum kaynaklara da düşmüştür. imdb puanı şu anda 8,4. masallardan veya genel olarak animasyondan hoşlanan herkes izlemeli, hele de son günlerin zehirli gündeminden sonra ilaç gibi geliyor.
 • işbu entry'nin yazıldığı an itibariyle dünya çapında* yayınlanalı henüz 2 (yazıyla iki) gün olduğu için*başlığının açılmamış olması çok şaşırtmayan animasyon serisi. ki düşünün, normal şartlar altında türkçe altyazılı dizi sitelerine düşmeden halkımızın ruhu bile duymaz böyle şeyleri.
 • normalde evvelden duyurulur böyle yapımlar, böylece kim çekecek, kim çizecek, kim yapımcı, çekim esnasında neler yaşandı takibini yapabiliriz. bunu biz ekşi sözlük ahalisi olarak nasıl duymamışız, nasıl hiçbir fikrimiz olmaz hakkaten inanamıyorum.

  an itibariyle imdb puanı 8,7 olan anime dizi. şu an ilk sezon tüm bölümleri yayınlanmış görünüyor. klişe konusuna rağmen kesinlikle türün meraklıları tarafından izlenebilir kalite olduğunu ben kendi açımdan iddia edebilirim. benim favorim "aaarrrgghh"!!!. iri cüssesine rağmen şiddeti bırakan, şiddet kullanmamayı seçen bir troll olur kendisi. o mor burnunu öperim onun.

  ingilizce bilenler için karakterlerle ilgili birkaç bilgi şu adresten bulunabilir.
 • cok keyifli. cocugu yatirip, hanimla bunu aciyoruz.
 • evdekilerden laf yememek için günlerdir gizliden gizliye izlediğim, odaya girdiklerinde monitörü kapama sebep olan animasyon dizi. daha çocuksu kaçsa da seviye olarak avatar the legend of korra ile avatar the last airbender arasında. ilk sezonlar kıyaslandığında korra'dan oldukça iyi.

  ilk bölümünde ölen kanjigar'ı tom hiddleston bir defalığına seslendirmiş.

  eli'yi seslendiren çocuk 13 yaşındaymış tipide oldukça benziyor.

  --- sezon finali spoiler ---

  sezon finalinde resmen flasha diss atmışlar. tam her şey yoluna girmiş, düşman yenilmişken ana karakterimiz portal açıp giderek nasıl her şeyin içine edilir çok güzel gösterdi.

  son olarak aaarrrgghh!!! ım wingmenim sensiz olmaz. krubera kraliçesi alsın seni iyi etsin tekrar getirsin
  --- sezon finali spoiler ---
 • hakkında bu kadarcık entari girilmesi, beni hem şaşırtmış hemde üzmüştür.

  her ne kadar farklı kategoride olsada one punch man gibi bir başyapıtın ardından, beni kendine bağlayan nadir animasyonlardan biridir..

  26 bölüm boyuncu enerjisi ve akıcılığı hiçbir zaman düşmeyen animasyon da her bölüm farklı, her bölüm yeni bir şahanelik görüyorsunuz...

  kesinlikle izlenilmeli
 • fazlasıyla keyifli bir animasyon dizi. guillermo del toro yapımı olduğunu görünce direkt başladım, pişman etmedi. karakterler, özellikle troll'ler şahane. finali de hem baya üzdü hem de cliffhanger'da bıraktı, çok bekletmezler umarım devamı için.

  --- spoiler ---

  aaarrrggh açık ara dizideki favori karakterimdi, çoğu kişi için de böyledir muhtemelen. bir şey izlerken ağlamışlığım yoktur, fakat öldüğü an gözlerimi dolduran nadir sahnelerden biriydi. o kadar sempatikti ki kesin bir şey olacak diye korkarak izledim ilk bölümden beri, öyle de oldu. ışıklar içinde uyu koca yürekli troll.

  --- spoiler ---
 • netflix orjinal animasyon serisi. konusu bilindik: seçilmiş kişi ve arkadaşları iki dünya arasındakı dengeyi korumakla görevlendirilmişler ama bu serinin özelliği akıcı olması. iki günde birinci sezonu bitirdim ve bunun 23 ünü bir gün içerisinde yaptım. çünkü arada anlamsız, ana konudan uzak ve karalterleri daha iyi tanımamıza yardımcı olmayan ek bölümler yok. dolayısıyla bir bölüm daha izleyeyim derken sezonu bitirmek mümkün. izlemesi keyifli, ilerleyişi heyecanlı hatta beklenmedik şeyler ola biliyor. en sevdiyim karakterler gnome'lar. her gördüğümde güldürüyorlar. ikinci sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum.
 • jim'i seslendiren anton yelchin öldüğü için yeni sezonda farklı bir jim göreceğiz. umarım benzer sese sahip birini bulabilirler.
 • 2. sezon onayını alan dizi.