şükela:  tümü | bugün
 • muhteşem norveç manzarası eşliğinde, zaman zaman absürd diyaloglar içeren, hareketli, eğlenceli bir film. ayrıca şu anda altyazısının çevirisini yapıyorum.
 • her el kamerası ile çekilen filmi the blair witch project gibi bir yapımla karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum. trolljegeren ormanda dağda bayırda geçmesi bakımından tbwp'ye benzese de daha bir national geographic belgeseli tadında. hani trollerin var olduğunu kabul edecek olursak eğer norveç'i tanıyalım buranın yerel hayvanları olan trolleri yerinde inceleyelim şeklinde izlenebilir. az para ile çok iş yapılmış, efektler heyecan verici ancak troller fazlaca şirin yaratıklar bu yüzden aman aman bir korku öğesi taşımıyor film. eğlencelik zaman geçirmek için ise izlenebilir.

  http://www.otekisinema.com/…geren-trol-avcisi-2010/
 • --- spoiler ---

  filmdeki avcının uğraştığı bürokrasi o kadar sıkıcıydı ki troller gerçek olabilir.

  hiçbiryere gitmeyen daire şeklindeki yüksek gerilim çiti iyi fikir.

  norveç manyak güzel.

  trollerin gerçek olduğuna dair bilimsel kanıtlar son dönem vampir filmlerindeki açıklamalarla aynı mantıkta.

  ufaktan müslümanlara bir geçirme mevcut.

  troller masallardakiyle aynı tip ve özelliklerde.

  norveç cennet gibi yer.

  blair witch gibi başlıyor ama sonunda oyuncu isimleri geçiyor.

  dağ trolleri ile orman trollerinin kapışmasını görmek lazımdı.

  norveç acayip bir yer.

  --- spoiler ---
 • sadece manzara için izlenebilen film.
 • --- spoiler ---

  el kamerasıyla çekilen filmlerin geleneğini bozmayan, deyim yerindeyse zart diye biten film.

  ps: troll avcısı tom bombadil gibi adam. adam gibi adam..

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  son zamanlarda popüleritesi artan sahte belgesel filmleri serisine kuzey topraklarından katılan bir film. gerçi birazcıkta "mockumentary" dedikleri türkçeye "dalgasal" diye çevireceğim bir tarzda çekilmiş bu film, kameranın bizi alıp iskandinavyanın mastürbasyoncu balıkçıları ile meşhur norveçte yaşayan iki bay bir bayan* üniversite öğrencisinin son zamanlardan artan ayı ölümlerini araştırması ile başlıyor. en başından beri işin içinde başka bir şey olduğunuz sezen bu gençler düzenin yetiştirdiği "bana kompile kurdular" zihniyetinden nasiplenmiş olsalarda adını bir türlü öğrenemediğim gizemli yabancı ile karşılaştıklarında damarlarındaki wikileaks kaynamaya başlıyor. zira kendisinin bir troll avcısı olduğunu dile getirmesi ile önce dalgalanıp durulan bu gençlerimizin kah eğlence kah dram dolu maceralarını anlatıyor filmimiz. öyle kolaya kaçmayın izleyin filmi bedava anlatacak halim yok.

  teknik açıdan bakacak olursak yaklaşık olarak üç milyon dolarlık bir film ile bence gayet iyi iş çıkarmışlar. yüksek çözünürlüklü kameraların kullanılması görüntüleri netleştirip güzelleştirir iken, bilgisayar efektlerinin uygunca filme yedirilmesi çok göze batmamasını sağlamış. hoş böyle dalga-belgesel yapmayı planladıktan sonra filmin içine bilgisayar grafikli efekt koymak büyük bir risk olmuş olsa da altından iyi kalkmışlar. diğer filmlerin yaptığı gibi ana tırsı unsurunu filmin finaline saklamayıp en başından vermeleri zaten bu filmin onların bir adım önünde olmasını sağlamış kanımca.

  kuzey mitolojisine aşina olan bünyem, troll hikayelerinden bir buket okumuş biri olarak köprüdeki üç koyun geyiğini bir yerden yakalar gibiyim, boşroldeki otto jespersen ise bir komedi şovunda amerikan bayrağı yaktığı için bir ay mapushaneye teğet geçmiş bir dayımızdır.

  --- spoiler ---
 • adı türkçeye troll avı olarak çevrilmiş film. pek bir manidar.
 • norveç'in büyüleyici manzarasıyla izleyiciyi etkileyen, türünün güzel örneklerinden biri.
hesabın var mı? giriş yap