şükela:  tümü | bugün
 • anand tucker'ın yöneteceği, chloe grace moretz ve jason schwartzman oynayacakları, 2015 yılında vizyona girecek olan film.
 • olmuş dedirten animasyon filmi. seslendirmede justin timberlake ve trolllerin can't stop feeling dansı da var. tabi biz yetişkinlere hiçbir animasyonda türkçe altyazı seçeneği sunulmadığı için şarkı da filmin içinde fazla anlam bulamadı. en azından 9-10 seanslarında altyazılı seans olabilir. onun dışında filmin ilk yarısı her ne kadar sıkılmış olsam da ikinci yarı çok iyiydi. her başarılı animasyon gibi birkaç damla gözyaşı akıttı.

  izleyiniz efenim.
 • yeğenim ve arkadaşıyla beraber gidip izlediğimiz animasyon.

  o kadar eğlenceli o kadar güzeldi ki bir büyük olarak keyifle izledim. saçları o kadar tatlıydı ki trollerin bayıldım.

  son sahnede şarkı çıkınca hemen terk etmeyin. bir sahnesi daha var.
 • renk renk ve eğlenceli şarkılarıyla beğendiğim animasyon filmi.
  konusu mutluluk üzerine olunca insan gerçekten mutlu olup öyle çıkıyor.tabiki bir sürü ders de içeriyor. küçüklere yönelik büyük çerezliği olabilir.
  tek kötü tarafı dedikleri gibi dublaj olması ona rağmen izletiyor kendisini.
  .
  eğlenceli soundtrackleri için:
  1)september
  2)can't stop the feeling
  3)get back up again
  4)move your feet
 • yenir ki bunlar. o kadar şekerler . *

  güzel müzik , güzel şarkılar , eğlence , tatlı göndermelerle dolu bir iş olmuş. eğlencelik. ( 7.5 / 10 )

  saçlar ve o sim ler efsane olmuş. ve kesinlikle güzel bir mesajı var.
 • seslendirenler kadrosu aşırı iyi olan bir animasyon ancak o kadar da büyüklere hitap etmiyor, daha çok çocukları eğlendirir. yine de çocuk kalanlar için de şans verilesi.

  kadroda başroldeki trollleri anna kendrick ve justin timberlake seslendiriyor ve justin timberlake çok iyi iş çıkarıyor. bergenlerin eski kralını seslendiren kişi ise monty python'dan john cleese. bulaşıkçı bergen kızcağızını zooey deschanel seslendirmiş ve açıkçası o da çok çok çok iyi iş çıkarmış, kızcağızın sesinin içine içine kaçtığı yerler çok başarılıydı. şu namasteci troll, russell brand ki kendisinin de her rolünde bir kuple budistlik olması sayesinde "seslendirdiği karakterde bile?" diye kendi kendime eğlendim. genç bergen kralını da christopher mintz-plasse seslendiriyor efendim.

  bir de film boyunca günümüz pop şarkılarını da trolller ve bergenler seslendiriyor ama eski şarkılara da ara ara yer verilmesi çok hoşuma gitti. mesela sound of silence sahnesi pek iyiydi. (anna kendrick bunu kendisi seslendirmiş olsa gerek, bu hollywood aktrislerine/aktörlerine iyi şarkı söyleme yeteneği de default geliyor herhal.)

  https://www.youtube.com/watch?v=4ofuiymu9dm

  mesela bir sahnede de bergenlerin mutsuzluğundan dem vurulurken tüm bergen kasabasının gorillaz'dan clint eastwood söyleyerek gezdiği bir sahne vardı ama o sahneyi ne yazık ki youtube'da kaliteli bir şekilde bulamamaktayım. şu biraz iş görür:

  https://www.youtube.com/watch?v=vnwsc9lpg54

  şu şarkı, trolllerin memleketine uygun olarak in the hall of the mountain king'in melodisi ile remikslenmiş:

  https://www.youtube.com/…4gvy120xm&feature=youtu.be

  şarkıda gwen stefani'nin de parmağı var, filmde de çok ufak bir seslendirme yapmış.

  mesela zooey deschanel, lionel richie şarkısı olan hello'yu seslendiriyor ve filmde bu şarkının geçtiği sahne de çok sevimli:

  https://www.youtube.com/…vse-ey59w&feature=youtu.be

  bir de filmle ilgili sevdiğim diğer bir ayrıntı da öyle çok yüksek teknoloji ürünü, dikkat dağıtan görsellerin olmaması, trolller, bergenler ve ortam sanki keçeden yapılmış gibi hissettiriyor, hatta poppy isimli ana karakterimizin sürekli keçeden scrapbook yapması da o masalsı algıyı pekiştiriyor. izlerken yeni nesil görsel efekt ve aksiyon dolu animasyonlar gibi göz yormuyor, o yüzden çoluk çocuğa çok uygun, ben çocuğuma çok hareketli, kovalamaca sahneli, itiş-kakışlı bir animasyon yerine bunu izletmeyi tercih ederdim mesela. çocuk olmadığı için oturup ben izledim, ne yaparsın.

  editle gelen ek: şöyle bir şey de buldum eheh:

  https://www.youtube.com/watch?v=uiseqfj2uim
 • anna kendrick'in sesi ve şarkı söyleme tarzı o kadar dikkat çekici ki pitch perfect 3 izliyormuşum gibi geldi.
 • yeni nesil sirinler.. trollerin yerine sirinleri koy, bergenlerin yerine gargamel ve azmani koy hic siritmaz
 • branch (çalı) karakterinin neden şarkı söylemediğine dair büyükannesiyle olan anısını anlatırken, 10 sn. de olsa beni hüzne boğan animasyon.

  total eclipse of the heart
 • pek seker pek renkli cocuk filmidir. cocuklarinizla beraber izleyip gulup egleniniz efenim.