şükela:  tümü | bugün
  • ilk oyunundan beri oynadığım serinin 6. oyunu. hiç biriniz mi oynamıyorsunuz ibneler açıklanmış fragman bile yayınlanmış bir tane başlık yok. 2018 yılında yayınlanacakmış.

fragman: https://www.youtube.com/watch?v=2hklgedwzh8
  • kazandığım tek yer
  • 2018'de çıkacağına göre 2020 gibi anca oynarım. önce oyun çıksın, sonra dlc'leri, sonra full paket indirime girince görüşürüz.
  • çıkacağını bugün duyduğum oyun. yıllardır hemen hemen serinin tüm oyunlarını oynadım. bunu da bekliyorum. çıkacağı tarihi bilen varsa yeşillendiriverse ne güzel olur.
  • çıkmasını merakla beklediğim oyundur. sadece 4 ve 5 oynadım. 5 muhteşem.
  • 2018 ilk çeyrekte çıkacağını duyurmuşlardı. ilk çeyrek nerde ise bitecek ama hala çıkmadı. oyun piyasasında firmalar oyunları şılak diye çıkarıp masaya vurur. yani aniden çıkar. bi bakmışsın yarın çıkmış yani o derece.

ekleme: mayıs ayı geldi ve ne zaman çıkacağı hakkında hiç bilgi kırıntısı bile yok. sistem gereksinimi açıklanmamış. aslında bu iyi bişey. demek ki oyunu geliştiriyorlar. mesela tropico 5ten farklı yapmaya çalışıyorlar. bu kadar beklememizin sebebi alanında rakibi olmaması.
  • (bkz: geliyor gönlümün efendisi)

köprü var la, köprü yapabiliyoruz artık. baz istasyonu falan da gördüm, ama köprü güzel aga, demek komşu adalara veya kendi adamızın ulaşamadığımız yerlerine ulaşabileceğiz.

monument çalma işini gereksiz ve abartılı gördüm.

gel artık.
  • artık çıkması gereken oyundur. zira sabrım tükenmekte.