• tam anlami ile bir therapy albumudur. nefret halinde knives, etrafinizdakilere kil oldugunuzda stop it youre killing me, sevgilinizle bozuk oldugunuzda screamager, haberleri izlerken die laughing, trafikte nowhere bunyeye iyi gelmektedir.
  • therapyi bize sevdiren albümdür..ondan sonra çıkan infernal love da bir onun kadar güzeldir
    knives
    screamager
    hellbelly
    stop it you're killing me
    nowhere
    die laughing (lost in a world with no realityi'm frightened to move, i'm frightened to speak and i would kill for a good night's sleep)
    unbeliever
    trigger inside
    lunacy booth
    isolation
    turn
    femtex (masturbation saved my life, i was nervous as a child)
    unrequited
    brainsaw
    you are my sunshine
    şarkılarını içerir
  • troublegum pek çok rock müzik severin öyle ya da böyle mutlaka en az bir kez dinlediği bir albümdür ve ben bugüne kadar dinleyip de beğenmeyen kimseyi görmedim. (söylemesi ayıp benim de en iyi 3 albüm sıralamamda 2 numaradır kendileri)

boş şarkı yoktur içinde ve çalması da en az dinlemesi kadar zevkli şarkılardır bu şarkılar. öyle ahım şahım zor parçalar değildir müzikal anlamda ama albümün ana teması olan öfke hissini vermek gerçekten çok zordur ve adamlar bu yüzden çok seviliyorlar fanları tarafından sanırım.

troublegum öfkeyle başlar, öfkeyle devam eder ve öyle gider. tüm o öfkeye nazire yaparcasına giren ve andy'nin bir şeker çocuk havasıyla söylediği son şarkı you are my sunshine başladığında 'lan az evvel dinlediğim sinirli adam nereye gitti, dalgamı geçiyonuz adam mı seçiyonuz lan' dedirtir insana. ve fakat o huzurlu, sakin, şirin ve kısa şarkının sonunda da aslında öfke vardır:

no way....
    no way...
    no way...
    no way...
  • şimdiye kadar rastladığım en iyi liriklerin bulunduğu albüm..
    al şiir kitabı diye oku
  • therapy? fanlarının kutsal kitabıdır.
  • troublegum gercekten bu gune kadar dinledigim en siki albumlerin basinda gelir. albume giris ve cikis arasinda gidip geldiginiz noktalar arasinda ucurumlar vardir.. aslinda o noktalara gitmezsiniz. lirikler ve muzikler sizi oralara carpar, dagitir, hircinlastirir, huzne bogar.. tadida bambaskadir o zamanlarin..
  • hayatım boyunca dinlediğim ve muhtemelen dinleyebileceğim en iyi/güzel/etkileyici albüm. hayatımın yarısında benim ben olmamda büyük etkide bulunmuştur aynı zamanda.
  • 90ların ortalarında çıkanlar içinde dinlediğim en iyi mainstream albümlerden biri diyebileceğim çok bomba bir albümdür. hatta en iyisi derdim, ama bir albüm daha var kiii...

(bkz: king for a day fool for a lifetime)
  • 5-10 yil araliklarla dinlense bile ayni tadi veren verebilen album.
  • ofkeliyken dinlenirse esas tadina varilan,i've got a trigger insideeee diye tepindiren,gordugum en catchy nakaratlara sahip album.
hesabın var mı? giriş yap