şükela:  tümü | bugün
 • bbc ve netflix ortak yapımı yeni dizi.cape townda çekilmiş.ilk sezonu 8 bölüm olacakmış.

  troy filminden de aşina olduğumuz karakterler var(paris, helen , aşil , patroklus,agamemnon vs).

  tutar tutmaz bilemem ama siyahi bir aşil olması bana saçma geldi.bakalım nasıl yorumlar alacak.

  edit : dizinin birleşik krallık yayınını bbc, uluslararası yayınını ise netflix gerçekleştirecekmiş.
 • zenci achilles ile gelen dizi. işin bir ucundan bbc, öteki ucundan netflix tutuyor, iyi olur umarım.

  http://www.turkcealtyazi.org/…-troy-fall-of-a-45683

  (bkz: buralar hep entry dolacak)
 • siyahi aşil nedir allah aşkına? farkındalık kazandırmaya çalışıyorsunuz anlıyoruz ama keşke işi bu kadar saçmalığa sürmeseniz.
 • bbc belgesel tadında ki dizilerin altından iyi kalkıyor. buna örnek vermek gerekirse ne kadar ''belgesel'' olsa da(bkz: ancient rome the rise and fall of an empire) dizisi bende bir heyecan uyandırmadı değil. tabi bende de herkes de olduğu gibi akhilleus nasıl siyahi bir oyuncu oynar sorusu oluştu. özellikle brad pitt'in oyunculuğundan sonra nasıl böyle bir karar aldı yönetmenler çok merak ediyorum. iki ihtimal var ya bizi harika bir dizi bekliyor ve bu saçmalığı görmezlikten geleceğiz, ya da göz göre hiç edecekler böyle güzel bir konuyu. valla hiç analiz filan kasmaya da gerek yok. siyahi akhilleus mu olur ? akıl, fikir athena !!
 • imdb'deki 2.5 luk puanı ile netflix in gelmiş geçmiş en kötü dizisi.
 • bir hikayenin ancak bu kadar içine sıçılabilirdi dedirten dizi.
 • truva'nın düşüşünü anlatan netflix dizisi. ilk 3 bölümüitibariyle güzel ve hızlı ilerliyor. yalnız akhilleus 'u oynayan oyuncu siyahi ve kel. brad pitt'e benzememesi için uğraşmışsınızda bu kadar farklı bir tip seçmeseydiniz keşke. aşil diyince insanın gözü şunu arıyor link
  edit: bir de adamı biseksüel yapmışlar. boka sarmaya başladı iyice.
 • izledikçe sinirim iyice zıplıyor;

  bir allah'ın kulu da demiyor ki "paris senin yapacağın işe sıçayım!"

  koca şehir paris'in şeyinin keyfine ölüyor adamlar hala diyor ki; "ruhunun parçalanmasına izin verme, biz senin yanındayız.."

  ooeeehh..
 • an itibari ile başladığım dizi. ilerleyen süreçte editleyeceğim. ancak achilles’in zenci olması ben de dizinin güzelliği hakkında bir önyargı oluşturdu açıkçası.

  edit: rezalet.
 • achilles'in zenci olmasına takılmış insanlar ama daha saçma bi zenci karakter daha var o da zeus. gerçekten çok kötü bi dizi değil ama çok kötü yanları var. zeus'u zenci görünce direk atmosferden çıkılıyor. wrath of gods filmi miydi hatırlamıyorum, liam neeson zeus olmuştu. öyle bi oyuncuya, öyle bi görkeme bile yakışmamıştı zeusluk. dizi'de zeusu oynaması gereken oyuncu paris'in babası kral priam. bıya bıyıkları beyaza ver zeusu.
  bana kalırsa müzik, mekanlar, kostumler ve oyunculuklar iyi. fakat işleniş başarısız. paris'in ergenlikleri genelde bildiğimiz hikayeye gereksiz saçma yorumlar katılması falan insana neden diye sorduruyor. yazık etmişler bir sürü emeğe.
  şöyle de bi enteresanlık var. sean bean yani ned stark brad pitt'li troy filminde odysseus'u oynamıştı, kardeşi benjen stark'da dizide odysseus'u canlandırıyor.